در معاملات مسکن نباید هزینه کد رهگیری بدهید!!!

هزینه کد رهگیری را بنگاه های املاک باید بپردازند!

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه بنگاه های املاک اجازه ندارند برای صدورکد رهگیری پول دریافت کنند، تاکید کرد:پرداخت هزینه کد رهگیری 4 هزارتومانی خرید و فروش و 2 هزار تومانی اجاره برعهده بنگاه‌های املاک است .
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس به تازگی ازتخلفاتی درمورد نوشتن قولنامه‌ ها خبرداده و گفته است: متاسفانه  مشاوران املاک برای عقد قولنامه ها ازلازم نبودن صدور کد رهگیری صحبت می کنند و می گویند قولنامه با صدور کد رهگیری حق کمیسیون متفاوتی دارد که این تخلف محرز است.

به گزارش سایت 021 هوم به نقل از اقتصاد آنلاین ، کیان پور با تاکید برضرورت ساماندهی فعالیت مشاوران املاک، افزود: همه مشاوران املاک باید به صدورکد رهگیری درعقد قولنامه ملزم باشند.
این درحالی است که رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید: مشاوراملاک برای صدورکد رهگیری باید مبلغی جزیی را پراخت کند واین مسئله هیچ ارتباطی به طرف های معامله ندارد.
مصطفی‌ قلی‌خسروی با بیان این ‌که هزینه ‌های دریافت شده برای نگهداری سرورکد رهگیری است، یادآور شد: در ابتدا قرار بود برای هر معامله ‌ای که ثبت و کد رهگیری برای آن صادر می‌شود بنگاه های املاک 20 هزارتومان پرداخت کنند که به 10 و 8 هزار تومان کاهش یافت.

وی با بیان این ‌که مشاوران املاک به پرداخت هزینه کد رهگیری معترض بودند، گفت:‌ این مسئله باعث کاهش هزینه صدور کد رهگیری برای معاملات خرید و فروش به 4 هزار تومان و اجاره‌نامه‌ ها به 2 هزار تومان شد.
او با تاکید براین‌ که بنگاه‌های املاک اجازه دریافت مبالغی برای صدورکد رهگیری ندارند واین کار تخلف است، اظهارداشت : در صورتی که بنگاه‌ های املاک مبادرت به این کار کنند اتحادیه مستقیما با آنها قاطعانه برخورد خواهد کرد.
رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌ که در گذشته برخی بنگاه‌ های املاک برای صدور کد رهگیری مبالغی بین 50 تا 100 هزار تومان از طرف های معامله دریافت می‌کردند، افزود:‌ با توجه به گزارش‌ ها و بازرسی‌ های انجام شده، با این متخلفان برخورد شد.

پیشنهاد میشه این مطلبو بخونید.
روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!!
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری مطلب :
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا