آشنایی با محله آزاد شهر + تصاویر + ویدیو + آدرس + املاک

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

عبارات پرجستجو :

 آزاد شهر ، محله آزاد شهر

سرای محله آزادشهر

محله آزادشهر

محله تهران آزادشهر

آپارتمان آزاد شهر

اجاره آپارتمان در شهرک سرو آزاد

خرید آپارتمان آزاد شهر

آپارتمان آزاد شهر تهران

اجاره آپارتمان شهرک سرو آزاد

قيمت آپارتمان آزاد شهر تهران

رهن و اجاره آپارتمان آزادشهر

رهن آپارتمان در شهرک سرو آزاد

قیمت آپارتمان در آزادشهر

 

اجاره آپارتمان در آزادشهر

املاک آزاد شهر

املاک آزادشهر

املاک آزادشهر تهران

 

کانال تلگرام املاک آزادشهر

سلام و درود خدمت شما همراهان همیشگی گروه بزرگ 021هوم.

 

در این مقاله قصد داریم یکی از محله های منطقه ۲۲ را به شما عزیزان معرفی کنیم.

آزاد شهر یا محله سروآزاد؛

این محله یکی از محله های دنج و خلوت منطقه ۲۲ به شمار می‌رود که با قدمت نه چندان زیاد خود در مسیر پیشرفت و توسعه شهری قرار گرفته است و توجه ها را به خود جلب کرده است.

تاریخچه و پیشینه ی محله ی آزادشهر یا سروآزاد؛

 

 تاریخچه محله‌ی آزاد شهر از قدیمی ترین بخش خود که پیکان شهر نام دارد سرچشمه می‌گیرد.

بیشتر اراضی این محله توسط مهندسان اروپایی طراحی و در سال ۱۳۴۸ واحد های مسکونی در آن احداث شدند.

در ابتدا این واحد های ساخته شده در اختیار دو فرد آمریکایی  قرار داشت اما پس از انقلاب اسلامی به سازمان شهری سپرده شد و پس از آن نیز کارمندان ایران خودرو در این محله سکونت یافتند.

از سال ۱۳۸۲ به بعد رفته رفته علاوه بر کارمندان ادارات دولتی دیگر اقشار جامعه نیز توانستند این واحد ها را برای سکونت انتخاب کنند.

اکثر محله های منطقه ۲۲ از لحاظ دسترسی‌و امکانات رفاهی بسیار مطلوبی برخوردارند.

با احداث فضاهای سبز به تعداد کافی،ساخت دریاچه های مصنوعی،جنگل کاری و افزایش فضای سبز و وجود انواع مراکز تفریحی و تجاری باعث توسعه فضای شهری و همچنین امکانات رفاهی بسیار مناسب باعث شده شهروندان توجه ویژه ای به این منطقه داشته باشند.

 محله ی آزادشهر تقریباً از امکانات تفریحی لوکس به دور مانده و در مسیر توسعه شهری و ساخت و ساز های منطقه ۲۲ در سالهای اخیر قرار نگرفته است.

 همچنین ساکنین برخی از بخش های این محله نیز همکاری لازم جهت توسعه ی این محله با شهرداری نداشته اند.

اما با توجه به این که این محله موقعیت بسیار خوبی را در  منطقه دارد، پیش‌بینی می‌شود آینده بسیار خوبی در انتظار این محله خواهد بود و می‌تواند رشد چشمگیری در جهت ساخت و ساز داشته باشد.

آزاد شهر

همسایه ها و مرزبندی محله آزاد شهر:

آزاد شهر یا محله سروآزاد  جزو ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۲۲ به شمار می‌رود. و وسعت آن حدوداً ۶۵۲ کیلومتر مربع می‌باشد.

این محله از شمال به بزرگراه شهید همت.

از جنوب به آزاد راه تهران-کرج.

از شرق به پارک جنگلی چیتگر.

و از غرب به بلوار دانش و انتهای باغ گیاه شناسی ملی ایران محدود می‌شود.

آزاد شهر

بافت مسکونی محله آزاد شهر / سن آپارتمان های آزاد شهر :

قدیمی ترین بخش محله آزاد شهر که پیکان شهر نام دارد،

در سال ۱۳۴۸  توسط مهندسان توسط مهندسان اروپایی و در قالب ۷۲ بلوک ساخته شد.

این واحد ها به صورت اختصاصی برای شرکت ایراخودرو احداث شد و در سال ۱۳۵۲ کارکنان این شرکت در این محله سکونت پیدا کردند.

تمامی خدمات مربوط به پیکانشهر توسط شرکت ایران‌خودرو اداره میشد اما در سال ۱۳۸۷ به شهرداری واگذار شد و این محله هم همانند بقیه محله های منطقه ۲۲ از خدمات شهری بهرمند است.

این محله فقط مختص کارمندان ایران‌خودرو نیست و در سال ۱۳۸۲ با توجه به امکانات و دسترسی های بسیار عالی مورد توجه دیگر اقشار جامعه قرار گرفت و این محله دنج و خلوت را برای سکونت انتخاب کردند.

خب با این وجود میتوان گفت محله آزاد شهر تلفیقی از بافت مسکونی قدیمی که پیش از انقلاب اسلامی ساخته شد شد و بافت های تازه احداث شده و نوساز بعد از انقلاب را در بر میگیرد.

ایستگاه های مترو ،اتوبوس و تاکسی محله آزاد شهر:

محله ی آزاد شهر با توجه به قرار گرفتن در منطقه ۲۲ از دسترسی های قابل قبولی برخوردار است.

نزدیک ترین ایستگاه مترو به این محله ایستگاه ایراخودرو است.

همچنین در نواحی این منطقه ایستگاه های خط واحد اتوبوسرانی و خطوط تاکسیرانی به تعداد مناسب وجود دارد و اهالی این منطقه مشکلی بابت حمل و نقل و جابجایی به دیگر مناطق تهران ندارند.

مراکز تجاری و امکانات تفریحی محله آزاد شهر:

منطقه ۲۲ از لحاظ ساخت و احداث مراکز تجاری و تفریحی بسیار موفق عمل کرده است.

در حوالی این محله مراکز تفریحی و تجاری به وفور یافت میشود که مهمترین آنها را به شما عزیزان معرفی میکنیم:

 

باغ گیاه شناسی ملی ایران؛  این باغ بسیار زیبا و وسیع که بزرگترین باغ گیاه شناسی در خاورمیانه به شمار می‌رود در بخش غربی این محله احداث شده است.

در این باغ بسیار زیبا بیش از ۳۰۰۰ گونه مختلف گیاهان دارویی،تزئینی،درختچه و انواع درختان کاشت و نگهداری می‌شوند.

این باغ زیبا که در مجاورت مجله آزاد شهر قرار گرفته است علاوه بر جاذبه تفریحی و گردشگری موجب شده این محله از آب و هوای بسیار مطلوب وپاکی برخوردار باشد.

 

بوستان جنگلی و دریاچه چیتگر؛

 

 

این بوستان جنگلی بسیار زیبا و جذاب که بزرگترین پارک جنگلی تهران نیز شناخته می‌شود در منطقه ۲۲ احداث شده است.

همچنین در کنار احداث این بوستان جنگلی دریاچه مصنوعی چیتگر یا همان خلیج فارس نیز در مجاورت این بوستان جنگلی احداث شده است که همین امر موجب شده است چیتگر به عنوان قطب گردشگری و تفریحی استان تهران شناخته شود و همواره جمعیت بسیار زیادی در طول روز از این مجموعه تفریحی و گردشگری دیدن کنند.

 

بوستان جوانمردان:

 

این بوستان نیز که یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری منطقه ۲۲ محسوب میشود که در حوالی این محله قرار گرفته است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر راجب این بوستان جنگلی زیبا میتوانید در بخش مقاله های جاری در سایت021هوم، بوستان جوانمردان را جستجو کنید و اطلاعات کاملی قبل از رفتن به این بوستان جنگلی کسب کنید.

مجموعه بزرگ تفریحی و تجاری ایران مال: ایران مال یکی از مراکز تجاری مهم کشور به شمار می‌رود،که علاوه بر فروشگاه های متعدد،امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی نیز دارد.

ایران مال یکی از پنج مال برتر جهان و جزو بزرگترین پروژه های تجاری،فرهنگی و اجتماعی ایران و خاورمیانه است.

این مجموعه دارای امکانات فوق‌العاده ای مانند مراکز خرید،شهر بازی،پردیس سینمایی،مجموعه ورزشی و هتل است که هم مکانی برای خرید و هم تفریح و سرگرمی به شمار می‌رود.

مرکز خرید بام لند:این مجموعه تفریحی جذاب یکی از صدها جاذبه ی تفریحی و تجاری تهران به شمار می‌رود که در منطقه ۲۲ و در حوالی آزاد شهر قرار گرفته است.

این مجموعه تفریحی زیبا در نزدیکی دریاچه چیتگر قرار ساخته شده است.

مجموعه تفریحی بام لند با این که زمان زیادی از تاسیس آن نگذشته است اما با این وجود طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

این مجموعه شامل ۱۲ ساختمان دو طبقه مستقل می‌شود

که برند های تجاری مختلف از بهترین های پوشاک گرفته تا لوازم خانگی و موتور سیکلت در این مجموعه برای علاقمندان عرضه می‌شود.

علاوه‌ بر مراکز تجاری در این مجموعه مراکز تفریحی و سرگرمی نیز احداث شده است تا علاقمندان به این مجموعه نهایت لذت و استفاده را از این مجموعه تفریحی و تجاری ببرند.

علاوه بر مراکز ذکر شده در منطقه ۲۲ و اطراف محله آزاد شهر چند بوستان نیز  این منطقه برای استفاده اهالی این محله ساخته شده است مانند؛بوستان سرو،پارک صفا،پارک کودک.

مراکز درمانی محله آزاد شهر:

مجتمع پزشکی خاتم الانبیا

درمانگاه ایراخودرو

درمانگاه پیکان شهر

درمانگاه شهرداری

کلینیک منطقه ۲۲شهرداری

کلینیک تخصصی آرین

از دیگر امکانات این محله میتوان به :

میدان تره بار

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۷

سرای محله

و همچنین وجود مراکز ورزشی متعدد و نیز احداث چمن مصنوعی برای استفاده اهالی این منطقه در دسترس قرار گرفته است.

مراکز آموزشی محله‌ی آزاد شهر:

پیش دبستانی پسرانه غیر انتفاعی سروآزاد

پیش دبستانی دخترانه غیر دولتی یاس نبی

پیش دبستانی شهید رجایی

آموزشگاه زبان ملل

آموزشگاه زبان نصیر

آموزشگاه زبان های خارجی تین تاک

قیمت اجاره واحد آپارتمان مسکونی و اداری در محله آزاد شهر:

محله آزاد شهر با توجه به بافتی که دارد و ساخت اولین واحد مسکونی که در سال ۱۳۴۸ در محله پیکان شهر ساخته شده و بعد از آن گسترش و احداث بافت های مسکونی نوساز در این محله میتوان گفت که با توجه به وجود سازه های قدیمی و احداث آپارتمان های نوساز قیمت اجاره آپارتمان مسکونی و اداری در محله آزاد شهر یکسان نیست و قیمت ها با توجه به موقعیت جغرافیایی،سن آپارتمان و مصالح استفاده شده در سازه ها متفاوت است.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت های اجاره آپارتمان مسکونی و اداری در محله آزاد شهر به آگهی های مربوط به این محله در سایت مراجعه فرمایید و ملک مورد نظر خود را جست و جو کنید.

 

قیمت خرید آپارتمان مسکونی و اداری در محله آزاد شهر:

خب همانطور که در قسمت بالاتر نیز  اشاره شد  با توجه به بافت مسکونی این محله که تلفیقی از آپارتمان های قدیمی و آپارتمان های نوساز است،قیمت ها نیز متفاوت است.

البته باید این موضوع را خاطر نشان کرد با توجه به این که در سال های اخیر اهالی این منطقه تمایل آنچنانی به گسترش محله و همچنین تبدیل یافت های کهنه و قدیمی نداشت اند و همکاری های لازم با ارگان شهرداری و شهرسازی جهت گسترش این محله نشده است.

اما در حال حاضر شرایط برای گسترش و پیشرفت این محله محیا شده است و فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند در این محله سکونت و یا سرمایه گذاری کنند فراهم شده است.

برای دریافت و اطلاع از آخرین قیمت فروش آپارتمان مسکونی و اداری  در محله آزاد شهر میتوانید به آگهی های مربوط به محله آزاد شهر جست و جو کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید و اجاره واحد تجاری در محله آزاد شهر:

با توجه به این که در این محله واحد های تجاری زیادی برای اجاره یا خرید در این محله وجود ندارد،اندکی قیمت های خرید و اجاره واحد های تجاری در این محله متغیر است و قیمت ثابتی ندارد.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت خرید و اجاره واحد تجاری با کارشناسان ما در تماس باشید و همچنین آگهی های مربوط به خرید و یا اجاره واحد تجاری در محله آزاد شهر را جست و جو کنید تا اطلاعات جامعی در اختیارتان قرار بگیرد.

خرید املاک کلنگی و مشارکت در ساخت:

با توجه با قدمت و بافت مسکونی  قدیمی که محله آزاد شهر دارد،در این محله املاک قدیمی و کلنگی به وفور در این محله یافت میشود.

که فرصت بسیار مناسبی برای مشارکت در ساخت و تبدیل سازه های قدیمی و آپارتمان های کلنگی به آپارتمان های نوساز فراهم شده است.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت آخرین اخبار مربوط به املاک کلنگی و مشارکت در ساخت محله آزاد شهر،به آگهی های مربوط به این محله در سایت 021هوم جست و جو کنید.

خدمات فنی ، مهندسی و تاسیسات ساختمان در محله آزاد شهر:

مجموعه بزرگ 021هوم علاوه بر خدمات مربوط به خرید،فروش و اجاره املاک مسکونی و تجاری،در بخش های دیگر حوزه ساختمان مانند خدمات فنی و مهندسی و تاسیسات ساختمان نیز فعالیت گسترده ای دارد.

مجموعه بزرگ 021هوم با جمع آوری کارشناسان زبده و متخصص  سراسر کشور این افتخار را دارد علاوه بر بخش املاک ساختمان در دیگر بخش های مربوط به این حوزه نیز فعالیت گسترده ای دارد.

این فعالیت ها شامل خدمات فنی و مهندسی و تاسیسات ساختمان از جمله: تعمیرات و باز سازی املاک کلنگی و قدیمی،طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل،نورپردازی داخلی و بیرونی ساختمان،سنگ کاری و کاشی کاری،گچ کاری،سیمان کاری،برق کشی ساختمان،کناف کاری،تاسیسات و لوله کشی ساختمان و همچنین  حمل و نقل و جابجایی اثاثیه منزل نیز فعالیت دارد.

خب با توجه به این که محله آزاد شهر دارای بافت مسکونی قدیمی و کلنگی دارد،لوله کشی و تاسیسات و دیگر بخش های ساختمان نیز فرسوده شده اند که احتیاج به مرمت و بازسازی دارند.

در همین راستا پیدا کردن افراد متخصص و ماهر مربوط به خدمات ساختمان امری دشوار است.

اما خوشبختانه مجموعه بزرگ 021هوم توانسته این مشکل و معزل را برای مالکان برطرف کند.

و  مالکان این منطقه می‌توانند تنها با یک جستجو در بخش خدمات ساختمان در سایت 021هوم از بین هزاران کارشناس و متخصص در حوزه ی خدمات ساختمان کارشناس مورد نظر خود را پیدا کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن و باقیمت بسیار مناسب پروژه خود را تحویل بگیرند.

سخن آخر؛مجموعه بزرگ 021هوم  با برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای تمام تلاش خود را در راستای خدمت به شهروندان و ساکنان پایتخت درحوزه ی ساختمان در بخش املاک ساختمان و همچنین در بخش خدمات ساختمان و ارائه بهترین خدمات و با کیفیتی مطلوب آماده خدمت رسانی به همه شما عزیزان است.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.8/5 - (117 امتیاز)

نظر

 • مهسا
  19 , 05 , 1401 در 4:23 ب.ظ

  خیلی این محله رو دوست دارم واقعاً هوای خوبی داره😍😍

 • سعید مولایی
  20 , 05 , 1401 در 0:55 ق.ظ

  محله آزاد شهر یکی از مناطق دنج و خلوت منطقه ۲۲هستش و واقعا برای سکونت حرف نداره

 • زهرا عبادیان
  21 , 05 , 1401 در 0:14 ق.ظ

  من برای زندگی دنبال محله ای خلوت و ارام بودم که با خوندن این مقاله و اطلاعاتی که از ازادشهر بدست اوردم با کمک مشاوران متخصص شما یه خونه خریدم که خیلیم راضیم

 • امیرعلی
  21 , 05 , 1401 در 0:18 ق.ظ

  محله ازاد شهر حای خوب با امکانات دسترسی ها و مخصوصا اب و هوای خوبی میباشد

 • مسعود خجسته
  20 , 06 , 1401 در 9:20 ب.ظ

  محله آزاد شهر سازه های بی نظیری داره و زندگی در این محله بسیار لذت بخشه

 • مجید
  28 , 08 , 1401 در 0:04 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتون مقالتون درمورد محله ازاد شهر بسیار کامل و بی نقص بود.
  من قصد داشتم تو سایتتون آگهی بزاره اگه امکانش هست راهنماییم کنین ممنون

 • فاطیما
  28 , 08 , 1401 در 0:07 ق.ظ

  ازاد شهر یکی از محله های خوب تهرانه که دسترسی خوبیم داره

افزودن دیدگاه