آشنایی با بوستان گفتوگو تهران | ویدیو + تصاویر + آدرس + مکان های دیدنی خاص

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

عبارات پرجستجو :

 بوستان گفتوگو

بوستان گفتگو

بوستان گفتگو تهران

بوستان گفتگو کجاست

بوستان گفتگو نمایشگاه گل

بوستان گفتگو کجای تهران است

بوستان گفتگو كجاست

بوستان گفتگو با مترو

سلام خدمت تمامی عزیزان مجموعه سایت ۰۲۱هوم ،

همانطور که تا اینجا همراه ما بودین ما بخصی از منطقه های تهران را به شما عزیزان معرفی کردیم اما در این مقاله میخواهیم شمارا با یکی از بوستان های منطقه 2 بوستان گفتگو آشنا کنیم:

 

 

بوستان گفت و گو:

 

بوستان گفت و گوی تهران یکی از جاذبه های غرب تهران میباشد که همه روزه افراد زیادی برای گذرندان اوقات فراغت به این بوستان می آیند، همچنین در این پارک امکانات دیدنی و خاصی وجود دارد. شما عزیزان اگر میخواهید بدانید که پارک گفت و گو کجاست و دسترسی با مترو به این پارک چگونه است تا اخر این مقاله همراه ما باشید .

 

 

تاریخچه بوستان گفت و گو:

 

بوستان گفت و گو در اردیبهشت سال۱۳۸۲، در محدوده منطقه دو شهرداری و غرب تهران توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران ساخته و افتتاح شد .

این پارک نقش مهمی در کاهش آلودگی هوای منطقه و پر کردن اوقات فراغت دارد.

گونه های گیاهی بوستان گفت و گو :

چنار، توت، سدروس، سروخمره ای، میخک هندی، کاج مشهد، کبوده، ماگنولیا، چرم لیفه، نوئل، توری، صنوبر، اقاقیا، و انواع درخچه نظیر ب ربریس، بوداغ، سوداغ، پیراکانتا، مورد، سنجد زینتی، ارغوان، گل یخ و گل شرابی، گونه های نادر مانند بامبو ،فالاریس و برجینیتا از گونه های گیاهی بوستان گفت و گو هستند .

 

چرا بوستان گفت و گو تهران را برای تفریح انتخاب کنیم:

این بوستان یکی از جذاب ترین و معروف ترین بوستان های غرب تهران میباشد، با توجه به انواع گونه های گیاهی موجود  در پارک و وسعت کلی مجموعه، این پارک نقش مهمی در مبارزه با آلودگی هوای تهران دارد، در طراحی این بوستان چندین طرح باغ ایرانی،انگیلیسی،ایتالیایی،فرانوسوی و ژاپنی استفاده شده است و میتوان معماری بین المللی در آن دید، همچنین تندیس افراد مشهور از دیدنی های این پارک هستند، و نمایشگاه متنوعی در دوره های زمانی مختلف در بوستان برگزار میشود که معروف ترین آن نمایشگاه گل و گیاه میباشد .

امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی دارد و دسترسی به بوستان با وسایل حمل و نقل عمومی آسان میباشد .

 

بوستان گفت و گو تهرانی پارکی به سبک پارک های اروپایی:

در سال۱۳۸۲ این پارک در غرب تهران و با مساحت ۱۴۴۵۸۰به بهره برداری رسید و میتوان از پارک تفریحگاهی با معماری بین المللی یاد کرد، چون سبک طراحی و ساخت آن به سبک انگیلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و ژاپنی میباشد ،7هکتار از این پارک مخصوص کاشت 100گونه گیاه فصلی و دائمی است که زیبایی این پارک را چند برابر کرده است.همچنین این پارک دیدنی های بسیار دیگری دارد، برگزاری نمایشگاه های مختلف که معروف ترین آن نمایشگاه گل و گیاه، برگزاری جشنواره غذایی برای حمایت از تولیدکنندگان ایرانی، جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، جشنواره انار و…، قرار گرفتن تندیس مشاهر و بزرگان مانند، امیرکبیر، سعدی، رودکی، مدرس و مریم مقدس، و فضاهای گوناگون با کاربری های متفاوت این مجموعه را به یکی از جذاب ترین پارک های تهران تبدیل کرده است.

 

دیدنی های بوستان گفتگو :

تندیس مشاهیر

تندیس مشاهیر و بزرگان مانند امیرکبیر، سعدی، رودکی، مدرس، محمدعلی صنعتی و سیمون بولیوار در نقاط مختلف پارک نصب شدهاند تا علاوه بر زیبایی فضا، شما با این افراد بزرگ بیشتر آشنا شوید.

مجسمهای از حضرت مریم هم به عنوان نماد صلح و دوستی میان ملل مختلف در بوستان گفتگو به چشم میخورد که در قسمت میانی بوستان و در باغ ایتالیایی قرار دارد. این مجسمه هدیه فرانکو شیروکی، هنرمند ایتالیایی است.

 

نگارستان شهر در بوستان گفتگو :

در بخش جنوبی پارک با عمارتی زیبا میبینید که به سبک قاجار ساخته شده واین بنا که به نگارستان شهر شهره است در سال 94 با هدف گسترش فرهنگ گفتگو و فضایی برای ارتباطات رسان های به روی مردم باز شده است این مجموعه با همکاری صاحبنظران، در راستای ارتقاء سواد رسان های شهروندان با ادبیات ارتباطی و رویکردهای فرهنگی و هنری فعالیت میکند .

نمایشگاههای بوستان گفتگو :

در این بوستان نمایشگاههای مختلف در طول سال برگزار میشود مثل: جشنواره غذایی در حمایت از تولیدکنندگان ایرانی ،جشنواره بینالمللی مد و لباس فجر، جشنواره انار و . …

 

 

نمایشگاه دائمی گل و گیاه بوستان گفتگو:

اما از میان نمایشگاههای مختلف، نمایشگاه گل و گیاه بسیار معروف هستند و همه ساله حوالی اردیبهشت ماه این نمایشگاه برگزار میشود.

بوستان گفتوگو

امکانات بوستان گفت و گو :

 

این پارک امکاناتی مانند، امفی تئاتر روباز در نگارستان، آلاچیغ، زمین بازی، خانه اسباب بازی دد طبقه همکف نگارستان ،خانه سلامت، کتابفروشی در سمت شرقی نگارستان وزمین اسکیت در قسمت شمالی نگارستان، رستوران و کافه شمرون در مرکز بوستان و مجاور دریاچه، مسجد در شمال شرقی ساختمان اداری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، غرفه عرضه محصولات فرهنگی و کتاب خانه تخصصی چند رسانه ای فضای سبز که ساعت کاری آن همه روزه به جز روز های تعطیل از ساعت ۸:۰۰تا۲۰:۰۰ میباشد .

 

بوستان گفتوگو

دیدنی های اطراف بوستان گفت و گو :

برج میلاد در فاصله 7.8 کیلومتری ک پارک پردیسان در فاصله 6.9کیلومتری بوستان گفت و گو قرار دارند.

 

مرکز نمایشگاهی بوستان گفتگو:

 

در اردیبهشت سال 1385 در فضایی به بزرگی 93000 مترمربع و زیربنایی به مساحت 20000 مترمربع، طراحی و ساخت محل دائمی نمایشگاههای تخصصی شهرداری تهران با هدف زیاد شدن توانمندی شهر در ارائه و عرصه محصولات و کالاهای فنی، تجاری، فرهنگی و … شروع شده است. از جمله ویژگیهای این مجموعه میتوان به ساختمانهای خاص با کاربریهای مدرن و متعدد، محوطهسازیهای متناسب با فضای نمایشگاههای بینالمللی، استفاده از تکنولوژی و مصالح جدید و بهروز ،دسترسی آسان به محیط نمایشگاه، بهترین تاسیسات و سیستمهای ایمنی و حفاظتی اشاره داشت .همچنین وجود فضاهای بسیار بزرگ، با ارتفاعی نزدیک به 23 متر و عدم قرارگیری ستون در فضای اصلی ساختمان این امکان را به برگزارکننده خواهد داد که با توجه به نوع نمایشگاه و مساحت هر غرفه در طراحی، جانمائی، چیدمان، دکوراسیون داخلی و تعریف مسیرهای عبوری فضای زیر پوشش نمایشگاهها، آزادی عمل کامل برای برپایی نمایشگاه را داشته باشد.

 

 

چند نکته:

 

مسیر  سلامت پارک برای پیاده روی و دویدن بسیار مناسب میباشد، رستوران پارک نیز پله دارد و برای دسترسی به مسیر بدون پله باید با نگهبان هماهنگی کنید و همچنین ورودی مسجد 7سانتی متر اختلاف سطح دارد و ورودی بخش زنانه دو پله دارد.

دسترسی به بوستان گفتگو :

بوستان گفتگو از شمال به  پلهای تقاطع بزرگراه شهید چمران و حکیم، از جنوب به خیابان جواد فاضل، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به کوی نصر )گیشا( محدود میشود. به همین دلیل دسترسی به این بوستان به مکان شما بستگی دارد.

 

 

مترو: ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس )گیشا(، یکی از ایستگاههای خط هفت متروی تهران است که در تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه جلال آلاحمد قرار دارد.

 

 در صورت استفاده از بی ار تی باید سوار اتوبوسهای خط چهار بی ارتی )ترمینال جنوب  – پارک وی( شوید، سپس در ایستگاه گیشا پیاده شده و بعد به سمت شمال بزرگراه چمران حرکت کنید.

اتوبوسهای خط پایانه شهید بهشتی  – مترو صادقیه و میدان ولیعصر  – گیشا هم از بزرگراه جلال آل احمد میگذرند.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.6/5 - (91 امتیاز)

نظر

 • ریحانه علی مرادی
  29 , 05 , 1401 در 7:54 ب.ظ

  بوستان گفتگو یکی از بهترین و زیباترین و جذاب ترین پارکای تهرانه پیشنهاد میکنم حتماً برید 😍😍😍👏

 • وحدتی
  29 , 05 , 1401 در 8:43 ب.ظ

  بوستان گفت و گو خیلی پارک قشنگ و جذابیه
  من هفته ای یبار برای تفریح به این پارک میرم اب و هوای خیلی خوبی هم داره

 • نرگی
  29 , 05 , 1401 در 8:44 ب.ظ

  خسته نباشید
  من هیچ اطلاعی راجب بوستان گفت و گو نداشتم
  با خوندن مقاله خوبتون اطلاعات خوبی به دست اوردم و اخر هفته به این پارک حتما نیرم

 • صفورا
  29 , 05 , 1401 در 8:45 ب.ظ

  مکان تفریحیه بسیار جذابیه😍

 • ایدا
  29 , 05 , 1401 در 8:46 ب.ظ

  ممنون از سایت و مقاله خوبتون

 • زهرا احمدی
  29 , 05 , 1401 در 10:06 ب.ظ

  یکی از خفن ترین و بهترین مکان ها تفریحی تهرانه😍

 • علی
  24 , 08 , 1401 در 3:16 ب.ظ

  سلام.
  مدیر محترم پروژه
  بخاطر رضای خدا یک فکری برای گربه های توی پارک کنید تو هوای سرد و بارونی هیچ پناهگاهی ندارند و بیشتر گربه ها تا آخر سال از سرما و بیماری و گرسنگی میمیرند.
  برای رضای خدا و کمک به این موجودات بیگناه یک سر پناه…گرم براشون درست کنید .تا از بارون و برف و گرسنگی نمیرند.
  اجرتان با الله

 • حنانه
  17 , 09 , 1401 در 3:43 ب.ظ

  تندیس هایی که تو بوستان گفت و گو قرار داره جذابیت پارک رو چن برابر کرده

افزودن دیدگاه