آشنایی کامل با سولقان و سنگان ، معرفی جاذبه های گردشگری ، لوکیشن ، املاک ، قیمت آپارتمان ، نقشه روستای سولقان

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

عبارات پرجستجو : سولقان و سنگان ،روستای سولقان و سنگان،سنگان کن و سولقان،سولقان و سنگان اجاره،سولقان و سنگان باغ،سولقان و سنگان تهران،سولقان و سنگان تهران کجاست،سولقان و سنگان تا تهران،سولقان و سنگان تفریح،سولقان و سنگان چند کیلومتر است،سولقان و سنگان چند ساعت راه است،سولقان و سنگان در نقشه،سولقان و سنگان در کجا قرار دارد،سولقان و سنگان در کجاست،سولقان و سنگان زمین،سولقان و سنگان زیر نظر کجاست،سولقان و سنگان عکس،سولقان و سنگان غرب،سولقان و سنگان قیمت،سولقان سنگان کجاست،سولقان و سنگان لوکیشن،سولقان و سنگان نقشه،سولقان،کن سولقان،کن سولقان کجاست،جاهای دیدنی کن سولقان،روستای سولقان،چگونه به کن سولقان برویم،قیمت مسکن در کن سولقان،اقامتگاه در کن و سولقان،سولقان امامزاده داود،سولقان اجاره آپارتمان،سولقان استان تهران،سولقان املاک،سولقان امامزاده داوود،سولقان کجاست،سولقان برای زندگی خوبه،سولقان تهران،سولقان محله پایین،سولقان ویکی پدیا،سولقان تا تهران،سولقان تهران كن،سولقان جز کدام استان است،سولقان جاهای تفریحی،سولقان جاذبه های گردشگری،جمعیت سولقان،جاده سولقان کجاست،جنگل سولقان،جاذبه های گردشگری سولقان،جاهای دیدنی اطراف سولقان،جاده کوهسار سولقان،سولقان منطقه چنده،سولقان منطقه چند تهران است،چگونه با مترو به کن سولقان برویم،کن سولقان منطقه چند است،سولقان خرید خانه،باغ سولقان خرید،اجاره خانه سولقان،خرید خانه در کن سولقان تهران،خرید ویلا در سولقان،خانه اجاره ای در کن سولقان،خرید زمین در کن سولقان،رودخانه سولقان،روستاهای سولقان،روستای سولقان کجاست،روستای سولقان در تهران،سولقان زمین،زمین های سولقان،روستای سولقان سنگان،طبیعت سولقان،عکس طبیعت سولقان،سولقان فروش آپارتمان،سولقان فروشی،فاصله سولقان تا تهران،ویلا فروشی سولقان،زمین فروشی سولقان،سولقان قیمت آپارتمان،سولقان کجای تهران،گردشگری سولقان،نقشه سولقان کن تهران،نقشه سولقان تهران،روستای نزدیک سولقان،کوهنوردی سولقان،نقشه کن و سولقان،سولقان هتل،محله سولقان،محله سولقان در تهران،محله سولقان تهران،اجاره آپارتمان سولقان،خرید آپارتمان سولقان تهران،اجاره آپارتمان سولقان تهران،خريد آپارتمان سولقان،رهن و اجاره آپارتمان سولقان تهران،قیمت آپارتمان سولقان،خرید آپارتمان سولقان،قیمت اجاره اپارتمان سولقان تهران،اجاره آپارتمان در سولقان تهران،آپارتمان در سولقان،خريد آپارتمان در سولقان،اجاره آپارتمان در سولقان،قیمت رهن آپارتمان در سولقان،رهن اپارتمان سولقان،آپارتمان سولقان فروشی،اپارتمان فروش سولقان،سولقان فروش آپارتمان،قیمت آپارتمان سولقان تهران،آپارتمان کن سولقان،اجاره آپارتمان کن سولقان،رهن و اجاره آپارتمان در سولقان،خرید و فروش آپارتمان در سولقان،املاک سولقان،مشاور املاک سولقان،بنگاه املاک سولقان،مشاوره املاک سولقان،آژانس املاک سولقان،املاک سولقان تهران،املاک سولقان رهن و اجاره،املاک در سولقان،املاک در کن سولقان،املاک سنگان سولقان،مشاور املاک در سولقان

 

سلام خدمت تمامی دنبال کنندگان مجموعه بزرگ ۰۲۱هوم، در این مقاله شما عزیزان با روستای سنگان که دارای آثار طبیعی و تاریخی میباشد آشنا کنیم:

مشخصات و تاریخچه روستای سنگان:

روستای سنگان جزو چندین روستای محله کن میباشد که نسبت به روستاهای اطراف دارای مساحت بیشتری میباشد؛

این روستا یک روستای بسیار تاریخی است که مربوط به صدسال پیش میباشد ک اصالت خودش را حفظ کرده است.

جمعیت و شهروندان روستای سنگان:

روستای سنگان نیز مانند بقیه محله های تهران افراد زیادی به این روستا مهاجرت کردند و طایفه های مختلفی به آبادانی این روستا کمک کردند.

مردم این روستا در  صنایع دستی و حصیر بافی و همچنین تولید سبزی و ادویه خشک مانند نعنا، پوله و گلپر فعالیت دارند، و همچنین سبد سنگونی یکی از محصولات مخصوص این روستا میباشد، که رونق و پیشرفت زیادی دارد.

شغل اصلی مردم روستای سنگان کشاورزی و باغداری میباشد، یکی از فرزندان یکی از طایفه ها کشاورزی و باغداری پیشرفته را در روستای سنگان راه اندازی کرد و خود به شخصه به اهالی روستا یاد داد. همچنین زبان مردم این روستا تاتی میباشد یعنی همان زبان تهران قدیم صحبت میکنند و با زبان فارسی امروزه متفاوت است.

همچنین این روستا طایفه های بزرگ و ثروتمندی دارد که دارای ملک و باغ های فراوانی میباشد و این افراد ثروتمند کمک های زیادی به اهالی این روستا میکنند.

دسترسی و راه ارتباطی روستای سنگان:

سنگان روستایی  در بافت کوهستانی تهران و بین کوه‌های البرز میانی قرار دارد. روستای سنگان را در شمال غرب تهران میباشد . این روستا جزو منطقه کن و کمی از سولقان بالاتر قرار گرفته است. سنگان با حدود ۲۱۰۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا، یکی از نزدیک‌ترین روستا به  تهران میباشد.

همچنین روستای سنگان   تقریبا یک ساعت تا تهران فاصله  دارد. جاده کوهسار، شاهراه رسیدن به روستای سنگان میباشد. اگر از شهران به سنگان بروید باید بعد از فلکه دوم شهران، به‌سمت جاده کوهسار بپیچید. از تهران و کرج هم باید از میدان دهکده المپیک به‌سمت شرق و از آنجا به بزرگ‌راه همت بروید. بعد از میدان دوم شهران، و به‌سمت کوهسار بروید.

مراکز تفریحی روستای سنگان:

آبشار یخی سنگان:  آبشار سنگان یکی از   دلایل  سفر به این روستا میباشد. همچنین  آبشار روستای سنگان و هم مسیر  به ، دیدنی، جذاب و حال‌خوب‌کن است.  البته به افرادی که ترس از ارتفاع و شیب و موضوعاتی شبیه این‌ها دارند پیشنهاد می‌کنم حتما با یک آدم راه‌بلد و خون‌سرد، سفر به آبشار سنگان را تجربه کنند.

همچنین آبشار یخی سنگان در ۶ کیلومتری شمال غرب روستای سنگان قرار گرفته است، همچنین  بلندترین آبشار تهران نیز میباشد تقریبا 30 متر یعنی اندازه یک ساختمان ۱۰ طبقه، از سر آبشار تا محل برخوردش با زمین، فاصله دارد.

آبشار سنگان در هر فصلی حال و هوای خاص  و خوبی دارد. مثلا در فروردین و اردیبهشت، این آبشار بسیار پر آب است و همچنین در بهار، گوشه‌وکنار آبشار را ریواس‌های ترش و خوشمزه دیده میشوند.

البته تابستان هم زمان خوبی برای پیاده‌روی به آبشار سنگان است. تماشای آبشار در آب‌وهوای ییلاقی سنگان، لذت دیگری دارد. اما حجم آب آبشار کمتر از بقیه ایام سال می‌شود. به همین دلیل برای دیدن بزرگی آبشار سنگان، احتمالا تابستان فصل خوبی نیست.

همینطور زمستان‌ها، آبشار سنگان را به اسم به آبشار یخی سنگان میشناسند، و در فصل سرما، تغییرات اساسی در این ابشار دیده میشود. مثلا قندیل‌های یخی و برفی بزرگی اطراف آبشار درست می‌شوند. تونل یخی هم یکی از  جذاب ترین دیدنی های  زمستان‌های آبشار است. داستان تونل یخی از این قرار است که قطره‌های آبی که از آبشار بیرون می‌پرند، در برخورد با زمین سرد یخ می‌زنند.

برای اینکه به سمت ابشار سنگان بروید یک مسیر پیاره روی بلند اماده کنید، بعد از رسیدن به آبشار به محله بالا بروید و به سمت امامزاده قاسم بروید، بعد از یک ساعت پیاده روی به محدوده دودران میرسید، و تابلوی ابشار را مشاهده میکنید و بعد از پیاده روی تقرییا یکساعته به  آبشار سنگان میرسید.

 

یکی دیگر از مکان های تفریحی این روستا غار بیوک آقا میباشد،  بیوک‌آقا مردی با گویش ترکی بوده که این غار را کنار آبشار سنگان کنده است.

همچنین بیوک‌آقا برای ساختن این غار، حدود ۵۰سال پیش، ۷۶ نوع قلم فولادی را استفاده کرده  است و بدنه این قسمت کوه آن‌قدر سخت و یکپارچه بوده که۷۵  قلم فولادی برای درست شدن  این غار، خراب شده‌اند.

 

رودخانه ای  در روستای سنگان قرار دارد که جای بسیار خوب و مناسبی برای تفریح میباشد،

 

رودخانه فصلی سنگان از آن رودهای خیلی طولانی است که اول و اخر آن معلوم نمیشود، همچنین  این رودخانه در کوه کرکو قرار دارد،  از ده سر، ده پایین و ده باغ می‌گذرد و در آخر به رود کن می‌ریزد. یعنی حدودا یک سفر ۱۲ کیلومتر را طی میکنید.

 

دره سنگان هم جزو یکی دیگر از  جاهای دیدنی اطراف تهران میباشد،   دره سنگان به دلیل وجود ابشار  یکی از دره‌های پرآب این محدوده میباشد. همچنین  آسمان شب دره سنگان، جزو  دیدنی‌های میباشد که بسیار جذاب و دلنشین است.

 

روستای سنگان باغ‌های زیادی دارد که در فصل های مختلف سال ، میوه‌های گوناگونی دارد. چون باغداری از شغل‌های اصلی مردم سنگان محسوب میشود، همچنین در روستای سنگان در زمان مناسب، کلی زردآلو، آلبالو و گیلاس قرار دارد. حتی با صحبت با صاحبان باغ‌های آلبالو و گیلاس که در مسیر آبشار سنگان، بعد از منطقه دودران‌اند، می‌توانید میوه را سرباغ از آن‌ها بخرید.

 

قله پهنه حصار یا به زبان محلی‌ها قله پهنه‌سار، یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران است، که یکی از قله‌های واقعا زیبای البرز و یکی از محل‌های محبوب کوه‌نوردان میباشد.

 

پهنه حصار یک دشت است که امامزاده بی‌بی زرین‌قمر در آن جا قرار دارد. و منظره یک خانه کوچک بین سنگ‌های انباشته در یک دشت، هم چشم‌انداز جالبی دارد و هم به انسان حس دلگرمی می‌دهد.

همچنین مزار بی‌بی قمر در یکی از اتاق‌های کلبه قرار دارد، و اتاق دیگر محل استراحت و آشپزی کوه‌نوردانی است  البته در گذشته، خود اهالی روستای سنگان و حتی خور و واریش، بعد از برداشت محصول، دست‌جمعی به پهنه‌سار می‌رفتند.

 

مسیر تا به قله پهنه حصار حدود ۳ساعت راه مییاشد. از هر سه روستای خور، واریش و سنگان هم می‌توانید به این قله برسید. ولی احتمالا کوهنوردهای حرفه‌ای، حداقل یک بار مسیر آبشار سنگان به قله را انتخاب می‌کنند. مسیری جذاب و سخت که در زمستان، کمی هم خطرناک‌تر می‌شود.

 

اگر به سمت امامزاده قاسم بروید،  درختی با تنه چند شاخه و خیلی قطور  در انجا وجود دارد، این در واقع چناری است که عمرش به هزار سال پیش میباشد،  چنار هزارساله سنگان که به نام چنار امامزاده قاسم معروف است، در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران هم ثبت شده است.

 

. روستای سنگان با زیبایی بی نظیری که دارد جای مناسب و جذاب و دیدنی ای برای عکاسی مییاشد.

 اما اگر اگر  سفر میکنید ب روستا و آبشار سنگان، این مکان ها جای مناسبی برای عکاسی است، همچنین برای دیون این مکان فصل پاییز را انتخاب کنید. البته که بهار با شکوفه‌های سفید، تابستان با میوه‌های قرمز و زرد و زمستان با کریستال‌های یخی و برفی، همگی سوژه‌های ناب عکاسی روستای سنگان هستند. ولی پاییز رنگ‌وروی دیگری دارد.

 

کمپینگ و شب‌مانی یکی از بهترین قسمت‌های گردش در طبیعت است. به‌خصوص اگر امکانات کافی برای برپایی چادر را داشته باشید. روستای سنگان هم از آن مناطق وسوسه‌کننده برای کمپینگ است. اما برعکس تصور خیلی از شما، شب‌مانی در اطراف آبشار سنگان، اصلا ایده خوبی نیست

برای کمپ بهتر است داخل روستا و نزدیک امامزاده قاسم را انتخاب کنید. البته این را هم بگویم که کلا کمپ‌زنی در روستای سنگان خیلی کار معمول و رایجی نیست. ولی در کل امکاناتی در روستا برای این کار وجود دارد.

قیمت اجاره خانه در روستای سنگان:

در روستای سنگان اکثرا خانه های قدیمی ای وجود دارد و برخی از خانه ها با گل و کاه ساخته شده اند و قیمت های نسبتا پایینی نیز دارد.

خرید املاک کلنگی و مشارکت ساخت روستای سنگان:

همانطور که گقتیم این روستا دارای خانه های بسیار قدیمی مییاشد و کمترین ساخت و سازی در این روستا صورت گرقته است،

همچنین شما عزیزان میتوانید برای دریافت اخرین خبر از خرید و ساخت و ساز املاک کلنگی با مشاوران مربوطه در تماس باشید.

امام زاده های روستای سنگان:

امامزاده‌ها در هرجایی، همیشه پای ثابت زیارت و نذرونیاز مردم آن محله هستند،  از عجایب سنگان هم همین بس که روستایی ییلاقی در اطراف تهران، چهار امامزاده را در خودش جای داده است. همین امامزاده‌ها به‌نوعی قدمت روستای سنگان را نشان می‌دهند.

امامزاده سیدعلاالدین؛

 امامزاده علاالدین یکی از اولین نشانه‌های تاریخی‌بودن روستا میباشد یعنی اگر خواستید کهنگی و اصالت روستا را به کسی نشان بدهید دستش را بگیرید و یک راست بیاورید بالای سر سیدعلاالدین. این امامزاده را بالای تپه‌ای کنار گورستان سنگان پیدا می‌کنید.

 

همچنین امامزاده عمادالدین در ده میان قرار دارد. تکیه سنگان را هم دقیقا در همین محله و کنار امامزاده میباشد  در مناسبت‌های مختلف مذهبی، مردم سنگان از فضای این دو، یعنی امامزاده و تکیه، برای برگزاری مراسم استفاده می‌کنند. اگر در روزهای خاص مذهبی به روستای سنگان سفر کردید، تجمعات مردم در تکیه محله پایین را حتما از نزدیک تماشا کنید.

 

البته  معروف‌ترین امامزاده روستای سنگان  ظاهرا امامزاده قاسم از نوادگان امام سجاد(ع) میباشد. این مزار نه فقط برای مسافران بلکه برای خود اهالی هم جایگاه متفاوتی در مقایسه با بقیه امامزاده‌ها دارد. حتی مراسم‌های مذهبی در امامزاده قاسم برگزار می‌شود.

 

امامزاده قاسم را در سنگان بالا زیارت می‌کنید. دقیقا از همین جا مسیر رسیدن به آبشار سنگان شروع می‌شود. شاید به همین دلیل، امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و بوفه چای و میوه در اطرافش ساخته‌اند. اگر قصد پیاده‌روی به‌سمت آبشار را دارید، امامزاده قاسم اولین و آخرین محل سرویس‌دهی به شماست. از آن جا به بعد، فقط «خدا قوت» و «خسته نباشید»، بدرقه راهتان است.

 

امامزاده عقیل در روستای مزرا قرار دارد. روستای مزرا هم قبلا جزئی از روستای سنگان بوده است که با شروع پروژه بزرگ‌راه تهران شمال از سنگان جدا شد.

برای رفتن به امامزاده عقیل می‌توانید قبل از روستای سنگان، وارد یک فرعی شوید که با تابلوی امامزاده عقیل مشخص شده است. بعد از چند کیلومتر رانندگی در جاده خاکی، به این امامزاده می‌رسید.

سنگان یکی از خوش‌آب‌وهواترین مناطق اطراف تهران است و طبیعت کم‌نظیری دارد. یعنی گورستان سنگان هم با بقیه آرامگاه‌هایی که در تهران دیده‌اید احتمالا فرق کند اما نکته خیلی مهم درباره این گورستان، تاریخ‌های حک‌شده روی بعضی از سنگ قبرهاست. بعضی از قبرها برای 500 سال و به‌گفته عده‌ای، بعضی قبرها برای 2000 سال پیش است. برای تصور بهتر فاصله زمانی، توجه کنید که جنگ اول جهانی حدودا 110 سال پیش اتفاق افتاد. خلاصه کلام اینکه این سنگ قبرها قدمت خیلی زیاد روستای سنگان را نشان می‌دهند.

 

در این مقاله قصد اشنایی شما عزیزان را با روستای سنگان و امکانات گردشگری و محیط آن را داشتیم،

برای کسب اطلاعات بیشتگتر از این محله با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید

خدمات فنی مهندسی تاسیسات روستای سنگان:

خب همانطور که میدانید مجموعه بزرگ ۰۲۱ هوم علاوه بر فعالیت در زمینه فروش و اجاره آپارتمان مسکونی و همچنین املاک  کلنگی،در دیگر بخش های ساختمانی نیز  مانند خدمات فنی و مهندسی ساختمان و همچنین تأسیسات ساختمان فعالیت بزرگی دارد،

این مجموعه  با ارائه انواع خدمات فنی ساختمان شامل؛بازسازی ملک،دکوراسیون داخلی،نورپرداری داخلی و بیرونی ساختمان،کناف کاری،سیم کشی و برق کشی کامل ساختمان،سنگ کاری نما،راپله،و قسمت های داخلی آپارتمان،اسفالت کاری و ایزوگام،گچ کاری و اجرای انواع سقف کاذب و نور مخفی و همچنین کاغذ دیواری،بنایی و همچنین اجرای کامل انواع تأسیسات ساختمان فعالیت گسترده ای دارد.

شما عزیزان با توجه به نیاز های خود در بخش خدمات ساختمان میتوانید با کارشناسان مربوطه  مجموعه بزرگ ۰۲۱هوم در ارتباط باشید، و کارشناسان و متخصصان این مجموعه آماده ارائه مشاوره  رایگان و همچنین ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

5/5 - (1 امتیاز)

نظر

 • شایان
  2 , 03 , 1402 در 7:36 ب.ظ

  من سولقان زندگی میکنم حرف نداره ویوش
  پیشنهاد میکنم حداقل یکبار ویلا اجاره کنید اینجا تا از طبیعت بکرش لذت ببرید

  • مونا
   22 , 03 , 1402 در 5:34 ب.ظ

   سلام من برای آخرای خرداد اوایل تیر میخوام برای اولین بار بیام سولقان توی این فصل پیشنهادتون کدوم منطقه سولقانه؟ ممنونم

 • حسین میلادی
  2 , 03 , 1402 در 7:39 ب.ظ

  قیمت خرید اپارتمان در سولقان و سنگان چقدره ؟

افزودن دیدگاه