شمال تهران کجاست ؟ آشنایی با محله های شمال تهران + قیمت املاک + خرید فروش و رهن و اجاره خانه آپارتمان ☑

دانلود نقشه با کیفیت تهران

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران : شمال تهران ، مرکز بهداشت شمال تهران ، مراکز واکسیناسیون شمال تهران ، شمال تهران تاکسی ، خريد اپارتمان در شمال تهران ، خدمات نظافت منزل شمال تهران ، خرید خانه در شمال تهران ، خانه ویلایی در شمال تهران ، شمال تهران دربند ، شمال تهران روی نقشه ، شمال تهران شهر ، شمال شرق تهران ، شمال شرق تهران نقشه ، ضایعات شمال تهران ، ظفر شمال تهران ، شمال تهران عکاسی ، شمال تهران عکس ، شمال غرب تهران ، شمال غرب تهران کجاست ، شمال غربی تهران 

شمال تهران کجاست ؟ آشنایی کامل با محله های شمال تهران :

تهران پایتخت ایران و پرجمعیت ترین شهر آن است . زندگی در تهران  بعنوان یکی از پرچالش ترین شهر های دنیا ، علاوه بر مشکلات روزمره ، شلوغی و … شادی و نشاط را هم بهمراه دارد . مردم تهران روزهارا با کسب و کار و شب هارا با تفریح و گشت و گذار در اماکن تفریحی سپری میکنند . بطور کلی تهران شهری شاداب و سرزنده است . یکی از بخش های پایتخت که به نوعی بالاشهر آن نیز شناخته میشود ، شمال تهران است . شمال تهران از قدیمی ترین بخش های پایتخت است که قدمت آن برابر با کل سن تهران میباشد . ساکنین شمال تهران که اغلب افراد سطح بالای جامعه هستند از سطح رفاه بالایی هم برخوردارند بطوری که سطح سواد و دسترسی به امکانات آموزشی ، تفریحی ، مذهبی و … در شمال تهران بسیار بالاست . از آنجایی که آشنایی با شمال تهران نیازمند معرفی کامل و پرداختن به تمامی امکانات آن به تفکیک هر بخش است ، من در این مقاله قصد دارم تا شمارا با تمامی نکات لازم جهت آشنایی با شمال تهران آشنا کنم پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید و نظرات و پیشنهادات  خود را در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید .

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران : شمال غربی تهران کجاست ، شمال غرب تهران گردشگری ، شمال تهران فرمانیه ، شمال تهران قیطریه ، شمال تهران قلهک ، شمال تهران قالیشویی ، ویلا شمال تهران قیمت ، شمال تهران کجاست ، شمال تهران کجا بریم ، شمال شرق تهران کجاست ، گردشگری شمال تهران ، لواسان شمال تهران ، شمال تهران منطقه ، تهران شمال معماری ، آدرس شمال تهران ، شمال تهران نقشه ، مناطق غرب و شمال تهران ، شرق و شمال تهران ، غرب و شمال تهران ، آب و هوای شمال تهران ، تهران شمال هروی ، شمال تهران کدام مناطق هستند ، شمال تهران منطقه یک ، یکی از محله های قدیمی و سرسبز شمال تهران ، شمال تهران منطقه 1 ، دزاشیب شمال تهران منطقه 1 ، شمال تهران منطقه 3

بهترین محله های شمال تهران / مناطق شمال تهران کدامند ؟

در بحث بهترین محله های شمال تهران میتوان گفت که تقریبا تمامی محله های شمال تهران در دسته ی بهترین ها قرار میگیرند . دسترسی به حمل و نقل عمومی ، اماکن گردشگری و تفریحی ، مراکز خرید و از همه مهمتر امکانات آموزشی در شمال تهران از کیفیفت بالایی برخوردارند . مناطق شمال تهران شامل تمامی محله های منطقه 1 و منطقه 3 شهرداری تهران میشود . اینکه در بعضی منابع منطقه 2 را نیز بعنوان مناطق شمال تهران در نظر میگیرند اشتباه است زیرا پیدایش منطقه 2 همزمان است با طرح گسترش شهر تهران از غرب  ، همانطور که نام غرب را میتوان در میان محله های منطقه 2 مانند شهرک غرب پیدا کرد . پس بطور کلی محله های این دو منطقه بعنوان محله های شمال تهران شناخته میشوند . خب بریم در ادامه شمارا با محلات این دو منطقه آشنا کنم .

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران : ، املاک شمال تهران خرید اپارتمان ، املاک در شمال تهران ، املاک شمال تهران رهن و اجاره ، املاک شمال تهران زیر نظر کجاست ، املاک شمال تهران زیر نظر کدام منطقه است ، املاک شمال تهران زعفرانیه ، سایت املاک شمال تهران ، املاک شمال تهران صاحبقرانیه ، املاک شمال تهران ظفر ، املاک شمال غرب تهران ، املاک شمال تهران فروش ، املاک شمال تهران فرشته ، املاک شمال تهران فرمانیه ، املاک شمال تهران قیمت ، املاک شمال تهران قیطریه ، املاک شمال تهران ویلا ، املاک شمال تهران ویلایی ، املاک شمال تهران ولنجک ، املاک شمال تهران ونک ، املاک های شمال تهران ، املاک های بزرگ شمال تهران ، املاک شمال تهران یوسف آباد

منطقه 1 شهرداری تهران :

منطقه 1 شهرداری تهران یعنی شمالی ترین منطقه تهران که از زیباترین و خوش آب و هوا ترین مناطق آن نیز به شمار میرود ، یکی از زیباترین مناطق تهران است . منطقه 1 در شمال تهران یکی از گرانترین مناطق تهران است . بالابودن قیمت ملک در این منطقه از این جهت است که مردم این منطقه از سطح رفاه و امکانات مطلوبی برخوردارند و همچنین آب و هوای مطلوب آن طرفداران زیادی را برای زندگی در این نقطه از تهران جذب میکند . محله های منطقه 1 عبارتند از : اراج – ازگل – امام زاده قاسم – اوین – باغ فردوس – تجریش – جماران – چیذر – حصاربوعلی – حکمت – داراباد – دربند – درکه – دزاشیب – زعفرانیه -سوهانک – فرمانیه – قیطریه -کاشانک – گلابدره – محمودیه –  نیاورانولنجک – شهرککحلاتی – شهرک نفت – کوهسار

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران : املاک شمال تهران ، لیست مشاورین املاک شمال تهران ، کانال تلگرام املاک شمال تهران ، مشاور املاک شمال تهران ، بهترین مشاور املاک شمال تهران ، استخدام مشاور املاک شمال تهران ، اسامی مشاورین املاک شمال تهران ، بهترین املاک شمال تهران ، املاک شمال تهران پاسداران ، املاک شمال تهران پنت هاوس ، ثبت املاک شمال شرق تهران ، املاک شمال تهران جدید ، املاک شمال تهران جردن ، املاک شمال تهران حسن آباد ، املاک شمال تهران حسین آباد ، املاک شمال تهران حیاط ، املاک شمال تهران حومه ، حوزه شمال شرق تهران املاک ، املاک شمال تهران خرید ، املاک شمال تهران خانه 

منطقه 3 شهرداری تهران :

همسایه جنوبی منطقه 1 تهران که مانند برادر بزرگترش علاوه بر قدمت بالا ، از اب و هوای خوب و دلپذیری هم برخوردار است . منطقه 3 نیز به جهت قرارگیری در شمال تهران از امکانات رفاهی و گردشگری مطلوبی برخوردار است . مراکز خرید متنوع ، اماکن گردشگری و تفریحی و کیفیت بالای امکانت رفاهی و دسترسی های شهری باعث شده تا منطقه 3 نیز طرفداران بسیاری را برای زندگی در |آن جذب کند . محله های منطقه 3 تهران هم عبارتند از :

آرارات – داودیه – زرگنده – قبا – ونک – صدر – سید خندان – قلهک – امانیه – اختیاریه – دروس – کاووسیه 

مناطق 2 و 5 تهران :

همانطور که در بالا هم اشاره کردم ، در بعضی از منابع مناطق 2 و 5 را هم بعنوان مناطق شمال تهران در نظر میگیرند . حال آنکه اینکار امری اشتباه است زیرا مناطق 2 و 5 در دسته مناطقی هستند که همزمان با طرح گسترش تهران از غرب بیشتر شناخته شدند و اکثر محلات آن در این سال ها تاسیس شده اند . بنابراین بطور مفصل به معرفی منطقه 2 و  منطقه 5 تهران در دسته مقالات غرب تهران پرداخته ایم . از شما دعوت میکنیم تا با مطالعه آن با مناطق غرب تهران نیز آشنا شوید .

قیمت خرید واحد آپارتمان در شمال تهران :

شمال تهران یکی از گرانترین مناطق تهران است . دسترسی عالی به حمل و نقل عمومی  ، کیفیت عالی امکانات رفاهی ، اماکن تفریحی و گردشگری شمال تهران باعث شده که قیمت خرید آپارتمان در شمال تهران به طرز چشمگیری بالاتر از سایر نواحی تهران باشد . البته محله هایی هم در شمال تهران وجود دارند که قیمت خانه در آنها پایینتر باشد اما بطور میانگین شمال تهران به دلایلی که در بالا عرض کردم خانه های گرانتری دارد . برای مثال در هنگام نگارش این مطلب ، قیمت یک واحد آپارتمان 110 متری ساخت 1386 در ولنجک به هر متر 91 میلیون تومان میرسد یا قیمت یک آپارتمان 230 متری نوساز در زعفرانیه به قیمت هر متر 195 میلیون تومان میرسد . در هر صورت برای اطلاع از آخرین قیمت آپارتمان در شمال تهران به صفحه جستجوی آگهی ها مراجعه کنید .

قیمت اجاره آپارتمان در شمال تهران :

اجاره آپارتمان در شمال تهران هم یکی دیگر از موارد برجسنجوی کاربران در اینترنت است ! به دللیل متعدد از جمله قیمت زمین ،کیفیت بالای مصالح استفاده شده و …. قیمت ملک در شمال تهران بلاتر است و همین موضوع هم باعث افزایش قیمت اجاره آپارتمان در شمال تهران شده است ! ناگفته نماند که اتفاقاتی نظیر انفجارات تورمی در ایران هم تاثیرات زیادی در افزایش قیمت اجاره مسکن داشته است . بالا بودن قیمت اجاره مسکن درشمال تهران ، تمامی مناطق آنرا شامل نمیشود و در بعضی محله ها مانند امامزاده قاسم یا آبک شاهد حداقل قیمت ها برای اجاره خانه هستیم .از طرفی در محله های الهیه ، ولنجک یا زعفرانیه شاهد بالاترین قیمت برای رهن و اجاره آپارتمان هستیم .شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محله های شمال تهران به صفحه جستجوی آگهی ها مراجعه کنید . 

حمل و نقل عمومی در شمال تهران چگونه است ؟

شمال تهران از لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی سطح خیلی خوبی را داراست . خط 1 مترو تهران که جنوب پایتخت را به شمال آن متصل میکند دارای چندیاتون ایستگاه مترو در شمال تهران است که بسیار پر رفت و آمد هم هستند . برای مثال ایستگاه مترو تجریش که آخرین ایستگاه خط 1 مترو تهران است ، در روزهای آخر هفته و تعطیلات پذیرای گردشگران بسیاری است . از طرفی پایانه اتوبوسرانی تجریش دارای یک خط brt به جنوب تهران و تعداد زیادی خطوط اتوبوسرانی شرکت واحد به مقاصد پایانه های مختلف است . خطوط تاکسیرانی شمال تهران نیز همه روزه مسافران بسیاری را به سرتاسر پایتخت جابجا میکنند .

مراکز درمانی و بیمارستانهای محله های شمال تهران :

شمال تهران در حوزه خدمات درمان نیز دارای مراکز درمانی و بیمارستان های متعددی است . این مراکز درمانی بعضا دولتی و در بعضی موارد خصوصی هستند . در ادامه نام چند مرکز درمانی و بیمارستان شمال تهران را بهمراه آدرس اضافه کرده ام تا با آنها آشنا شوید :

1- بیمارستان عمومی تندیس در بلوار آفریقا خیابان تندیس 

2-بیمارستان دولتی شهید مطهری در خیابان ولیعصر خیابان رشید یاسمی

3-بیمارستان مسیح دانشور واقع در خیابان نیاوران دارآباد

4-بیمارستان هدایت تهران واقع در قلهک خیابان یخچال تقاطع هدایت کوچه غفاری

5-بیمارستان تخصصی هاشمی نژاد در خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید والی نژاد

6-بیمارستان تخصصی چشم نور تهران واقع در خیابان ولیعصر بالاتر از ظفر ابتدای بلوار اسفندیار

مراکز تفریحی و گردشگری محله های شمال تهران :

شمال تهران به واسطه قرارگیری در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز ، دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است . همین موضوع باعث شده تا روستاهای قدیمی شمال تهران که امروزه بخشی از بافت شهری پایتخت محسوب میشوند ، همه روزه پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر تهران و ایران باشند . از جمله اماکن گردشگری شمال تهران میتوان به روستاهای خوش آب و هوای دربند و درکه اشاره کرد که با درخت های قدیمی و رودخانه های فصلی خود از دلبرترین اماکن تفریحی تهران محسوب میشوند . در این سمت و در محله ولنجک هم بام تهران و پیست اسکی توچال خودنمایی میکنند . در کل شمال تهران یکی از بهترین بخض های تهران برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است .

مراکز تجاری و خرید در شمال تهران :

به دلایل مختلفی از جمله سطح مالی رو به بالا در شمال تهران ، وجود مراکز خرید پیشرفته در شمال تهران یک نیاز طبیعی برای ساکنین است . این مراکز خرید انواع پوشاک ، اکسسوری و لوازم خانگی را از برند های معروف به فروش میرسانند و اغلب قیمت بالایی هم دارند . اما در مراکز خریدی مانند بارار تجریش واقع در میدان تجریش جنب آستان امامزاده صالح میتوانید کالای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تری خرید کنید . از جمله مراکز خرید معروف در شمال تهران میتوان به : ساناسنتر – ارگ تجاری تجریش – پالادیوم -عرش آجودانیه -آواسنتر و روشا اشاره کرد .

خرید املاک کلنگی و مشارکت در ساخت در شمال تهران :

هر چند که بافت قدیمی و کلنگی شمال تهران به سرعت درحال بازسازی است و اکثر خانه ها قدیمی جای خود را به برج باغ های مرتفع و مجلل داده اند ، اما هنوز هم با کمی گشت و گذار در شمال تهران به خانه های قدیمی برمیخوریم .مالکان این منازل پس از قطعی شدن تصمیم خود در باره تخریب و نوسازی منزل ، آنرا در 021هوم آگهی میکنند و از طرفی سازندگان محترم نیز برای معرفی رزومه خود میتوانند در قسمت سازندگان به معرفی خود و پروژه های انجام شده توسط ایشان بپردازند .

پیش فروش آپارتمان مسکونی ، اداری در محله های شمال تهران :

در شمال تهران پروژه های مسکونی و اداری در حال ساخت بسیاری به چشم میخورند . هرچند که بعضی از سازندگان به دلیل عدم نیاز مالی تا اتمام پروژه از فروش واحد ها خودداری میکنند اما سازندگان بسیاری هم برای ادامه ساخت پروژه نیاز به تامین مالی از طریق پیش فروش واحد ها دارند . از این رو مشاورین املاک همکار سازنده اقدام به ثبت اطلاعات پروژه و درج آگهی واحد های آن در 021هوم میکنند . مشتریان عزیز هم میتوانند در صفحه جستجوی آگهی با سرچ کلمه پیش فروش از پروژه های در حال ساخت محله خود با خبر شوند . 

خرید و اجاره واحد تجاری در شمال تهران :

راه اندازی یک کسب وکار  ، خیلی سخت نیست ! خصوصا در شمال تهران که مردم قدرت خرید بالاتری دارند راه اندازی یک مغازه در هر صنفی میتواند موفقیت آمیز باشد . قیمت خرید و اجاره واحد تجاری در شمال تهران به دلایلی که در بالا مطرح کردم بسیار بالاست اما صاحبان مغازه میدانند که میزان درامد از ان نیز بالا خواهد بود . برای اطلاع از آخرین قیمت خرید و اجاره املاک تجاری در شمال تهران میتوانید از بخش جستجوی آگهی ها در 021هوم اقدام کنید .

خرید و اجاره واحد اداری در شمال تهران :

شمال تهران یکی از بهترین بخش های تهران برای تاسیس شرکت یا دفترکار میباشد . بسیاری از شرکت های معتبر ، هلدینگ ها ، گروه های ساختمانی و املاک ، شمال تهران را برای راه اندازی دفتر خود انتخاب میکنند . قیمت املاک اداری هم بستگی به موقعیت آن ، سال ساخت بنا و … دارد . برای اظلاع از قیمت روز اجاره و خرید املاک اداری در 021هوم به صفحه جستجوی آگهی ها مراجعه کنید .

خدمات فنی ، مهندسی و تاسیسات ساختمان در شمال تهران :

مانند هر منطقه و محله دیگری ، زندگی در آپارتمان های امروزی بدون حضور متخصصین خانه و ساختمان امکان پذیر نیست . از این رو ما در 021 هوم تمامی خدمات ساختمانی را در 27 گروه دسته بندی کرده ایم تا بتوانید متخصصین مورد نیاز خود را براحتی بیابید و در صورت توافق آنهارا استخدام کنید . همچنین اگر متخصص خانه و ساختمان هستید میتوانید از بخش ثبت آگهی بطور رایگان کسب و کار خود را تبلیغ کیند .

شمال تهران

نتیجه گیری کلی در مورد محله های شمال تهران :

در این مطلب شمال تهران را در از جهات مختلف بررسی کردیم و متوجه شدیم که این بخش از تهران دارای کیفیت مطلوبی در امکانات شهری ، دسترسی ها ، گردشگری و … دارد . قیمت آپارتمان را در آن بررسی کردیم و بطور کلی با خوبی ها و بدی های شمال تهران آشنا شدیم و فهمیدیم که شمال تهران مکانی مناسب برای ساخت زندگی ایده آل و سرمایه گذاری است . اگر سوالی دارید و یا فکر میکنید گه چیزی از قلم افتاده ، در قسمت دیدگا ها با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به ان پاسخ داده شود .

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.8/5 - (158 امتیاز)

نظر

 • خانم باقری
  8 , 04 , 1401 در 9:53 ب.ظ

  عالی بود عزیزان اطلاعات عالی رو‌منتقل کردید 🙏🙏🙏

 • Aghili
  8 , 04 , 1401 در 9:55 ب.ظ

  درود محله ها کاملاً صحیح و اطلاعات دقیق بودند 💚

 • املاک دیپلمات
  8 , 04 , 1401 در 9:57 ب.ظ

  ثبت آگهی در سایت شما فروش مارو چند برابر کرد .🙏🏻

 • حنابند
  8 , 04 , 1401 در 9:59 ب.ظ

  عالی و مفید ممنونم

 • ثنایی مشاور
  8 , 04 , 1401 در 10:01 ب.ظ

  ممنونم این ۳ تا آگهی تون که فعلا خوب جواب داده 🤭

 • فناخسرو
  8 , 04 , 1401 در 10:02 ب.ظ

  عالی بود ممنونم از این محتوای خوب امیدوارم کامل ترش کنید این پروژه رو

 • احمدیان
  8 , 04 , 1401 در 11:15 ب.ظ

  شمال تهران دارای اب و هوای خوب و موقعیت جغرافیایی خوبی میباشد.

 • سعید
  8 , 04 , 1401 در 11:17 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  واقعا شمال تهران دسترسی راحتی به مترو تاکسی و… دارد

 • سعید محمدی
  18 , 05 , 1401 در 7:07 ب.ظ

  قیمت خرید آپارتمان مسکونی در شمال تهران از چه رنجی شروع میشه ؟

افزودن دیدگاه