آشنایی با شهرک چشمه | بررسی جزییات + تصاویر + ویدیو + املاک + قیمت + نقشه

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران :

شهرک چشمه
قیمت خانه ویلایی در شهرک چشمه
رهن و اجاره آپارتمان در شهرک چشمه
قیمت خانه کلنگی در شهرک چشمه
قیمت آپارتمان در شهرک چشمه تهران
اجاره خانه ویلایی در شهرک چشمه
خرید آپارتمان در شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه اپارتمان فروشی
شهرک چشمه المپیک
شهرک چشمه اجاره
شهرک چشمه املاک
شهرک چشمه در دهکده المپیک
بازارچه شهرک چشمه
پروژه شهرک چشمه
شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه تهران نقشه
آپارتمان شهرک چشمه تهران
املاک شهرک چشمه تهران
قیمت آپارتمان شهرک چشمه تهران
مشاورین املاک شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه خرید خانه
شهرک چشمه خرید
شهرک چشمه قیمت خانه
خرید خانه در شهرک چشمه
خانه ویلایی شهرک چشمه
خانه کلنگی شهرک چشمه
خرید ملک شهرک چشمه
خانه ویلایی شهرک چشمه تهران
خرید آپارتمان در شهرک چشمه دهکده المپیک
درباره شهرک چشمه
شهرک چشمه رهن و اجاره
شهرک چشمه روی نقشه
شهرک چشمه رهن کامل
کلنگی شهرک چشمه
شهرک چشمه منطقه 22
شهرک چشمه ویلایی
رهن و اجاره دهکده المپیک شهرک چشمه

سلام خدمت تمامی همراهان مجموعه بزرگ سایت ۰۲۱هوم

طبق دسته بندی و معرفی برخی از مناطق تهران که برای شما عزیزان آماده کردیم در این مقاله می خواهیم یکی از محله های منطقه 22 تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم و نگاه جزئی تری به آن بیاندازیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شهرک چشمه

معرفی شهرک چشمه:

شهرک چشمه در منطقه 22 و در شمال غربی تهران در دامنه ی ارتفاعات البز قرار گرفته است.

این منطقه از آب و هوای بسیار خوب و از دسترسی به جاده های اصلی تهران برخوردار است و همین دلیل باعث شده است توجه بسیاری از افراد به این منطقه جلب شود.

تاریخچه شهرک چشمه:

شهرک چشمه 40 سال قدمت دارد و از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22 است. در گذشته این شهرک جزو منطقه 5 تهران بوده و از قدیمی ترین و خوش آب و هوا ترین و زیبا ترین شهرک های منطقه 22 به حساب می آید. این شهرک به دست ایتالیایی ها ساخته شده که در گذشته دور تا دور این شهرک نگهبان ها و حفاظ برای محافظت از شهرک در نظر گرفته شده بود که رفته رفته برداشته شد و باعث شد تا شهرک چشمه از حالت حفاظتی خارج شود.

 

شهرک چشمه با پیروزی انقلاب اسلامی دچار تحولات بسیار زیادی در ساختار حکم رانی خود شد و اراضی شهرک چشمه از دست افراد شخصی آن دوران درامده و در نتیجه به شهرداری واگذار شد. 

 

قدمت این محل به دلیل تشکیل شرکت تعاونی کارکنان شرکت راه آهن، به اواخر دهه 50 شمسی برمیگردد. در آن دوره شرکت راه آهن برای حال کارکنان این شهرک را برای ساخت و احداث واحد های مسکونی کارکنان خود در نظر گرفت و به مروز زمان و با افزایش جذب افراد مهاجر از شهرستان ها به تهران کم کم این شهرک رونق گرفت و به علت دارای آب و هوای خوب و مناسب از طرف بسیاری از افراد برای سکونت انتخاب شد. البته یکی از خوبی های این شهرک داشتن فضاهای سبز بسیار است که این منطقه جزو مناطق سرسبز تهران محسوب می شود.

موقعیت شهرک چشمه :

شهرک چشمه از شمال با کوه های کن و همچنین از سمت جنوب با پارک چیتگر مجاور است. در ضلع شمالی شهرک بزرگراه همت قرار دارد و از ضلع شرقی به بلوار آزادگان دسترسی دارد. و از سمت غرب به دریاچه مصنوعی چیتگر و میدان ساحل دسترسی بی نظیری دارد.

شهرک چشمه در  مسیر باد های شهریار قرار گرفته و با جاذبه های طبیعی مانند پارک چیتگر و کوه های کن که در اطراف این منطقه قرار گرفته تاثیر خوبی در آب و هوای این منطقه گذاشته است.

پیشرفت محله چشمه:

در 10سال قبل، برج سازی های زیادی در غرب محله چشمه انجام شده که به پیشرفت این شهرک کمک شایانی کرده است. در شهرک چشمه سه پروژه ی مهم به نام برج مسکونی آفتاب شهرک چشمه، آرتمیس و پروژه تریتیوم وجود ساخته شده که با وجود این پروژه ها به اهمیت این شهرک روز به روز افزوده می شود. 

در محدوده اصلی این محله اکثرا سازندگان در حال ساخت آپارتمان های 3 طبقه می باشند. 

 

امکانات رفاهی شهرک چشمه : 

 

این شهرک نیز مانند مثل محله های قدیمی اطراف خود مانند دهکده المپیک دارای امکانات و بازارچه های داخلی می باشد که یکی از خیابان های داخلی بازارچه شهرک چشمه نام دارد.

 

همچنین از دو دهه پیش که محله از شهرداری منطقه 5 جدا شده و جزو منطقه 22 قرار گرفت محله های اطراف شهرک چشمه نیز به سرعت پیشرفت کردند و به همین دلیل خرید و فروش آپارتمان ها و خانه های ویلایی در این محل به شدت رونق گرفت.

 

در جهت افزایش امکانات رفاهی به زودی بزرگترین آن، یعنی مجتمع تجاری اداری شهرک چشمه آماده بهره برداری می شود.

 

این مجتمع های تجاری در قسمت غربی این محله و در مجاورت دوراهی خیابان شهرک چشمه غربی و شهرکرد در حال ساخت می باشد و دسترسی محله نیز از انتهای خیابان بازارچه و پشت بوستان المپیک خواهد بود.

امکانات تفریحی شهرک چشمه :

شهرک چشمه علاوه بر داشتن آرامش مثال زدنی محله، دارای امکانات تفریحی بسیار خوبی نیز می باشد. که می توان به مجموعه ورزشی الغدیر در ضلع شمالی چشمه، بوستان المپیک همراه با زمین والیبال، زمین پینت بال واقع در جنوب شهرک، گیم نت و پارک ابریشم که تفریح گاه های داخل شهرک می باشند، اشاره کرد.

مراکز درمانی شهرک چشمه :

در اطراف محله مراکز درمانی خوب و پیشرفته ای جهت ارائه خدمات بهداشتی به ساکنین محل وجود دارد. 

 

کلینیک و مرکز جراحی ارم، درمانگاه شبانه روزی کیمیا، داروخانه شبانه روزی ارم، ساختمان پزشکان میدان المپیک، بیمارستان ولیعصر، مرکز بهداشت دهکده المپیک، بیمارستان آفتاب و بیمارستان نیکان غرب، بیمارستان سوختگی تهران نمونه ای از بهترین مراکز درمانی این منطقه هستند.

مراکز تجاری اطراف شهرک چشمه :

بازار میوه تره بار المپیک، رستوران ها و فست فود های اطراف میدان المپیک، فروشگاه شهروند زیبادشت، بازار میوه تره بار زیبادشت، پاساژ گلستان شهرک لاله، بازارچه شهرک چشمه، هایپر استار، مرکز خرید گلستان شهرک لاله، دفاتر خدمات الکترونیک و پلیس +10 میدان المپیک، جمعه بازار هوا نیروز در ضلع جنوبی شهرک چشمه، هایپر مارکت های خیابان شهرک چشمه غربی، بازار گل و گیاه، فروشگاه های بلوار امیر کبیر، مجتمع اداری تجاری طوبی کوهک و مراکز خرید اطراف دریاچه و شهرک چیتگر از مهم ترین مراکز تجاری شهرک چشمه و اطراف آن می باشند. 

 همچنین تعدادی پمپ بنزین و پمپ گاز نیز در اطراف شهرک چشمه قرار دارند.

خیابان های مهم محله شهرک چشمه : مهم ترین خیابان های شهرک چشمه خیابان هوانیروز، خیابان یاس و بلوار امیر کبیر می باشند.

بلوار های و خیابان های مهم شهرک چشمه :

 بلوار امیر کبیر، بلوار گلها، بلوار کاج، بلوار هاشم زاده، بلوار اقاقیا از مهم ترین بلوار ها و خیابان بنفشه، خیابان سروستان و خیابان قائم از مهم ترین خیابان های شهرک چشمه هستند.

امکانات شهرک چشمه :

شهرک چشمه از لحاظ شهرسازیِ مناسب گواهینامه ی استاندارد را دریافت کرده است و به علت نوع جدول کشی، خیابان بندی، فضای سبز شهری و … جزو مناطق زیبای تهران قرار گرفته است.

طبیعت در شهرک چشمه :

به علت آب و هوای خنک محله در گوشه کنار شهرک چشمه به صورت سنتی درختان انار دیده می شوند همچنین برای زیبا سازی محله از درختان توت کاکوزا، سرو، افرا و کاج سوزنی استفاده شده است.

جایگاه های سوخت شهرک چشمه :

در قسمت شمالی شهرک منطقه 22 جایگاه سوخت بنزین و سوخت گاز طبیعی وجود دارد همچنین در دهکده المپیک نیز جایگاه سوخت وجود دارد که اهالی شهرک می توانند به آن مراجعه نمایند.

 

آدرس دقیق این جایگاه در بخش شمالی خیابان چشمه شرقی می باشد.

دسترسی های شهرک چشمه :

 این شهرک به بزرگراه آزادگان شمال، میدان المپیک، خیابان چشمه جنوبی، بلوار شهر کرد، بلوار دهکده المپیک، خیابان بیست و پنجم، خیابان چشمه شرقی، بلوار زیبادشت، بلوار شهرکرد، خیابان شهرک چشمه، دسترسی مناسبی دارد.

بافت مسکونی شهرک چشمه :

همانطور که گفتیم شهرک چشمه از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22 می باشد و به علت قدیمی بودن، بیشتر ساختمان ها ویلایی هستند و کمتر در آن برج سازی دیده می شود البته همین بافت قدیمی و خاص شهرک چشمه باعث زیبایی و شهرت این محله می باشد.

جمعیت و تراکم جمعیت در شهرک چشمه :

در سال 1365 اولین توسعه برای سکونت 400 هزار نفری دیده شد و در سال 1370 این محله به مناطق گسترده تهران اضافه شد.

 

در سال 1379 اولین طرح تفصیلی منطقه آماده و برای سکونت 675 هزار نفر ابلاغ شد.

 

 در سال 1381 طرح مجموعه شهری تهران توقف سکونت در این منطقه را دادند.

در سال 1384 الگوی توسعه منطقه نگارش و این منطقه به عنوان بخشی با الگوی غالب دانش محور با حداکثر جمعیت 350 هزار نفر تعیین شد. 

 در آخر طرح جامع سال 1387 تهران، با الگوی دانش محور گنجایش جمعیت 350 هزار نفری به جمعیت 500 هزار نفری گسترش یافت.

املاک کلنگی و مشارکت در ساخت شهرک چشمه:

خانه های ویلایی بسیاری در این محل وجود داشت که رفته رفته اهالی این منطقه مسکن ها را باز سازی کرده اند و خانه های ویلایی را به آپارتمان های اکثرا 3 طبقه و 90 متری تبدیل کرده اند.

بررسی قیمت خانه در شهرک چشمه :

رنج قیمت در منطقه شهرک چشمه نسبت به اطراف تهران مناسب تر می باشد و با توجه به متراژ و متریال و تعداد واحد های موجود و همچنین موقعیت مکانی، قیمت خانه ها متفاوت می باشد.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران مجموعه مشورت داشته باشید.

 

خدمات فنی، مهندسی و تأسیسات محله شهرک چشمه:

همانطور که مجموعه ۰۲۱ هوم در زمینه فروش اجاره آپارتمان مسکونی و واحد های تجاری و اداری و املاک صنعتی و کلنگی فعالیت دارد در قسمت خدمات ساختمان مانند: خدمات فنی مهندسی ساختمان و تأسیسات ساختمان فعالیت را شروع کرده است. این مجموعه با ارائه خدمات فنی ساختمان، که شامل؛ بازسازی ملک، دکوراسیون داخلی، نورپردازی داخلی و بیرونی ساختمان، کناف کاری، سیم کشی، برق کشی کامل ساختمان، سنگ کاری نما، پله و قسمت های داخلی آپارتمان، آسفالت کاری و ایزوگام، گچ کاری و انواع سقف های کاذب، نور مخفی و همچنین کاغذ دیواری و …فعالیت خود را شروع کرده است.

شما عزیزان با توجه به نیاز های خود در بخش های مختلف مربوطه می توانید با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید و همچنین کارشناسان آماده ارائه مشاوره رایگان و ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشند.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.6/5 - (40 امتیاز)

نظر

 • بهاره رحمتی
  20 , 05 , 1401 در 0:37 ق.ظ

  شهرک چشمه یکی از محله دنج و خلوت منطقه ۲۲ محسوب میشه واقعا

  • وحید
   17 , 09 , 1401 در 3:48 ب.ظ

   شهرک چشمه محله خوبیه و دسترسی های خوبیم داره

 • زهره
  17 , 09 , 1401 در 3:49 ب.ظ

  خسته نباشید قیمت خرید خونه تو شهرک چشمه از چه رنجی شروع میشه؟

 • صبوری
  17 , 09 , 1401 در 3:50 ب.ظ

  ممنون از مقاله خوبتون محله دنج و ارومیه

 • بهروز حقانی
  17 , 09 , 1401 در 3:51 ب.ظ

  شهرک چشمه امکانات خوبی داره و برای زندگی و سرمایه گزاری مناسبه

 • نظری
  23 , 09 , 1401 در 0:23 ق.ظ

  شهرک چشمه امکانات شهری خوبی داره و دسترسیش به بزرگراه ها هم خوبه

 • قویدل
  11 , 10 , 1401 در 11:39 ق.ظ

  وقتتون بخیر من قصد خرید یک آپارتمان ۷۵متری در این محله رو دارم. قیمت ها تقریبا از چه رنجیه وچطورمیتونم با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشم

 • رضا اسلامی
  11 , 10 , 1401 در 11:47 ق.ظ

  شهرک چشمه یکی از محله های خوب و اروم تهرانه ک‌امکانات رفاهی خوبیم داره

 • داود
  11 , 10 , 1401 در 11:51 ق.ظ

  شهرک چشمه مراکز خرید خوبی داره و قیمت های مناسبی ام‌ دارن

 • صبوری
  11 , 10 , 1401 در 11:53 ق.ظ

  شهرک چشمه از نظر کادر درمانی و بیمارستان هم مراکز خوب و با امکاناتی داره

افزودن دیدگاه