آشنایی با شهرک چشمه | بررسی جزییات + تصاویر + ویدیو + املاک + قیمت + نقشه

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران :

شهرک چشمه
قیمت خانه ویلایی در شهرک چشمه
رهن و اجاره آپارتمان در شهرک چشمه
قیمت خانه کلنگی در شهرک چشمه
قیمت آپارتمان در شهرک چشمه تهران
اجاره خانه ویلایی در شهرک چشمه
خرید آپارتمان در شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه اپارتمان فروشی
شهرک چشمه المپیک
شهرک چشمه اجاره
شهرک چشمه املاک
شهرک چشمه در دهکده المپیک
بازارچه شهرک چشمه
پروژه شهرک چشمه
شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه تهران نقشه
آپارتمان شهرک چشمه تهران
املاک شهرک چشمه تهران
قیمت آپارتمان شهرک چشمه تهران
مشاورین املاک شهرک چشمه تهران
شهرک چشمه خرید خانه
شهرک چشمه خرید
شهرک چشمه قیمت خانه
خرید خانه در شهرک چشمه
خانه ویلایی شهرک چشمه
خانه کلنگی شهرک چشمه
خرید ملک شهرک چشمه
خانه ویلایی شهرک چشمه تهران
خرید آپارتمان در شهرک چشمه دهکده المپیک
درباره شهرک چشمه
شهرک چشمه رهن و اجاره
شهرک چشمه روی نقشه
شهرک چشمه رهن کامل
کلنگی شهرک چشمه
شهرک چشمه منطقه 22
شهرک چشمه ویلایی
رهن و اجاره دهکده المپیک شهرک چشمه

سلام خدمت تمامی همراهان مجموعه بزرگ سایت۰۲۱هوم،

طبق دسته بندی و معرفی برخی از مناطق تهران که برای شما عزیزان اماده کردیم در این مقاله میخواهیم یکی از محله های منطقه 22تهران را به شما عزیزان معرفی و نگاه جزئی تری به آن داشته باشیم:

شهرک چشمه

شهرک چشمه:

شهرک چشمه در منطقه بیست و دو تهران و در شمال غربی و در دامنه ی ارتفاعات البز قرار دارد.

این منطقه از اب و هوای بسیار خوب و دسترسی به جاده های اصلی تهران در موقعیت مناسبی قرار دارد، و  همین دلیل باعث شده است توجه بسیاری از افراد به این منطقه جلب شود.

تاریخچه شهرک چشمه:

شهرک چشمه 40سال قدمت دارد و از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22است، همچنین درگذشته این شهرک جزو منطقه 5تهران بوده است  و از قدیمی ترین و خوش اب و هوا ترین و زیبا ترین شهرک های منطقه 22است، این شهرک به دست ایتالیایی ها ساخته شده  که در گذشته دور تا دور این شهرک نگهبان ها و حفاظ  برای محافظت از شهرک در نظر گرفته شده بود که رفته رفته برداشته شده اند و باعث شد تا شهرک چشمه از حالت حفاظتی خارج شود.شهرک چشمه با پیروزی انقلاب رچار تحولات بسیار زیادی در ساختار حکم رانی خود شد و اراضی شهرک چشما ار دست فرمانفرمایان و فیزوز گر ها درامده وه به شهرداری واگذار شد.

 

 

قدمت این محل به دلیل تشکیل شرکت تعاونی کارکنان شرکت راه آهن به اواخر دهه 50شمسی برمیگردد، در آن دوره شرکت راه آهن برای حال کارکنان این شهرک را برای ساخت و احداث واحد های مسکونی کارکنان خود در نظر گرفت، و به مروز زمان و افزایش افراد مهاجر از شهرستان های به تهران کم کم این شهرک رونق گرفت و به علت دارای اب و هوای خوب و مناسب از طرف بسیاری از افراد برای سکونت انتخاب شد، البته یکی از خوبی های این شهرک داشتن فضاهای سیز بسیار است که این منطقه جزو مناطق سرسبز تهران محسوب میشود.

موقعیت شهرک چشمه :

شهرک چشمه از شمال به کوه های کن نزدیک است، و همچنین از سمت جنوب به پارک چیتگر راه دارد، در ضلع شمالی شهرک بزرگراه همت قرار دارد، و از ضلع شرقی به بلوار ازادگان راه دارد، همچنین از سمت غرب به دریاچه مصنوعی چیتگر و میدان ساحل دسترسی خوبی دارد.

شهرک چشمه در  مسیر باد های شهریار قرار گرفته و با جاذبه های طبیعی مانند پارک چیتگر و کوه های کن که در دور اطراف این منطقه قرار گرفته تاثیر خوبی در اب و هوای این منطقه گذاشته است.

پیشرفت محله چشمه:

در 10سال قبل برج سازی های زیادی در غرب محله چشمه انجام شد.مثل، برج مسکونی افتاب شهرک چشمه، ولی در محدوده اصلی این محله اکثر در حال ساخت اپارتمان های 3طبقه هستند، ولی این محله به دلیل اینکه در نزدیکی میدان المپیک قرار دارد و بخاطر حفظ بافت های خود حتی برای رهن و اجاره این محله ی بسیار ارام امن و فوق العاده زیبا و خوش اب و هوا مناسب است.

 

 

امکانات رفاهی شهرک چشمه :

 

این شهرک نیز مانند مثل محله های قدیمی اطراف خود مانند دهکده المپیک دارای امکانات و بازارچه های داخلی میباشد، که یکی از خیابان هاب داخلی بازارچه شهرک چشمه نام دارد.

همچنین از دودهه پیش که محله از از شهرداری منطقه 5جدا شده و جزو منطقه 22قرار گرفت محله های اطراف شهرک چشمه نیز به سرفت پیشرفت کردند و به همین دلیل خرید و فروش اپارتمان ها و خانه های ویلایی در ابن محل به شدت رونق گرفت.

 

امروزه با افزایش امکانات رفاهی که به زودی بزرگترین آن یعنی مجتمع تجاری اداری شهرک چشمه اماده بهره برداری میشود.

 

این مجتمع های تجاری در قسمت غربی این محل و در مجاورت دوراهی خیابات شهرک چشمه غربی و شهر کرد در حال ساخت میباشد، و دسترسی محله نیز از انتهای خیابان بازارچه و پشت بوستان المپیک خواهد بود.

امکانات تفریحی شهرک چشمه :

شهرک چشمه علاوه بر ارامشی که دارد امکانات تفریحی بسیار خوبی نیز دارد. مانند مجموعه ورزشی الغدیر در ضلع شمالی چشمه، بوستان المپیک همراه با زمین والیبال، زمین پینت بال واقع در جنوب شهرک، گیم نت و پارک ابریشم که تفریح گاه های داخل شهرک چشم میباشند.

مراکز درمانی شهرک چشمه :

در اطراف محله مراکز درمانی خوب و پیشرفته ای جهت ارائه خدمات و بهداشت به ساکنین محل وجود دارد،

کلینیک و مرکز جراحی ارم، درمانگاه شبانه روزی کیمیا، داروخانه شبانه روزی ارم، ساختمان پزشکان میدان المپیک، بیمارستان ولیصر، مرکز بهداشت دهکده المپیک، بیمارستان افتاب، بیمارستان نیکان غرب، بیمارستان سوختگی تهران نمونه ای از بهترین مراکز درمانی این منطقه هستند.

مراکز تجاری اطراف شهرک چشمه :

بازار میوه تره بار المپیک، رستوران ها و فست فود های اطراف میدان المپیک، فروشگاه شهروند زیبادشت، بازار میوه تره بار زیبادشت، پاساژ گلستان شهرک لاله، بازارچه شهرک چشمه، هایپر استار، مرکز خرید  گلستان شهرک لاله، دفاتر خدمات الکترونیک و پلیس+10میدان المپیک، جمعه بازار هوا نیروز در ضلع جنوبی شهرک چشمه، هایپر مارکت های خیابان شهرک چشمه غربی، بازار گل و گیاه، فروشگاه های بلوار امیر کبیر، مجتمع اداری تجاری طوبی کوهک، و مراکز خرید اطراف دریاچه و شهرک جیتگر از مهم ترین مراکز تجاری شهرک چشمه و اطراف آن میباشند، همچنین تعدادی پمپ بنزین و پمپ گاز نیز در اطراف شهرک چشمه قرار دارند.خیابان های مهم محله شهرک چشمه : مهم ترین خیابان های شهرک چشمه خیابان هوانیروز، خیابان یاس و بلوار امیر کبیر میباشند.

بلوار های و میدان های مهم شهرک چشمه :

 بلوار امیر کبیر، بلوار گلها، بلوار کاج، بلوار هاشم زاده، بلوار اقاقیا از مهم ترین بلوار ها و خیابان بنفشه، خیابان سروستان و خیابان قائم از مهم ترین خیابان های شهرک چشمه هستند

امکانات شهرک چشمه :

شهرک چشمه از لحاظ شهرسازیِ مناسب و خوب گواهینامه ی استاندارد را دریافت کرده است، و به علت نوع جدول کشی، خیابان بندی، فضای سبز شهری و … جزو مناطف زیبای تهران از لحاظ ظاهری قرار گرفته است.

طبیعت گردیِ شهرک چشمه :

به علت آب و هوای خنک و خشک منطقه در گوشه کنار شهرک چشمه به صورت سنتی درختان انار دیده میشوند، همچنین برای زیبا سازی سبز منطقه از درختان توت کاکوزا، سرو، افراو کاج سوزنی استفاده شده است، این شهرک مثل بافت گیاهی شایع تهران پر از درختان انار بوده است.همچنین در شهرک چشم دو پروژه ی مهم به نام پروژه آرتمیس و پروژه تریتیوم وجود دارد.

جایگاه های سوخت شهرک چشمه :

در قسمت شمالی شهرک منطقه 22 جایگاه سوخت هم سوخت بنزین و هم سوخت گاز طبیعی وجود دارد، همچنین در دهکده المپیک نیز جایگاه سوخت وجود دارد که اهالی شهرک میتوانند به آن مراجعه کنند.ادرس دقیق این جایگاه در بخش شمالی خیابان چشمه شرقی میباشد.

دسترسی های شهرک چشمه :

 این منطقه از سمت بزرگراه ازادگان شمال، بعد از خروجی میدان المپیک، خیابان چشمه جنوبی ک بلوار شهر کرد، بلوار دهکده المپیک خیابان بیست و پنجم خیابان چشمه شرقی و بلوار زیبادشت، بلوار شهرکرد، خیابان شهرک چشمه، دسترسی راحتی دارد.

بافت مسکونی شهرک چشمه :

همانطور که گفتیم شهرک چشمه از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22میباشد و به علت قدیمی بودن، بیشتر ساختمان ها حالت ویلایی داشته اند و کمتر در آن برج سازی دیده میشد، البته همین  بافت قدیمی و خاص شهرک چشمه باعث زیبایی این منطقه میباشد.

جمعیت و تراکم جمعیت در شهرک چشمه :

در سال 1365اولین توسعه برای سکونت 400هزار نفری دیده شد، و در سال 1370این منطقه به منطقه گسترده تهران اضافه شد، و در سال 1379اولین طرح تفصیلی منطقه اماده و برای سکونت 675هزار نفر ابلاغ شد، و در سال 1381طرح مجموعه شهری تهران توقف سکونت در این منطقه را دادند، در سال 1384الگوی توسعه منطقه نگارش و این منطقه به عنوان بخشی با الگوی غالب دانش محور با حداکثر جمعیت350هزار نفر تعیین شد و در اخر طرح جامع سال 1387تهران، با الگوی دانش محورگنجایش جمعیت 350هزار نفری به جمعیت 500هزار نفری گسترش یافت.

املاک کلنگی و مشارکت در ساخت شهرک چشمه:

خانه های ویلایی بسیاری در این محل وجود داشت که رفته رفته اهالی این منطقه مسکن هارا باز سازی و نوسازی کرده اند و خانه های ویلایی را به اپارتمان های اکثرا 3طبقه و 90متری تبدیل کرده اند.

بررسی قیمت خانه در شهرک چشمه :

رنج قیمت در منطقه شهرک چشمه نسبت به اطراف تهران مناسب تر میباشد و شما میتوانید با پرداخت یک میلیار صاحب یک واحد اپارتمان دوخوابه شوید، البته به خاطر بسپارید که قیمت ها ثابت نمیماند و نمیشود قیمتی دقیقی بزای خانه های شهرک مشخص کرد.اما با توجه به متراژ و ریر ساخت واحد ها، تعداد طبقات، و تعداد واحد های موجود در یک طبقه و موقعیت مکانی قیمت خانه ها متفاوت میباشد.

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر با همکاران مجموعه مشورت داشته باشید.

 

خدمات فنی، مهندسی و تاسیسات محله شهرک چشمه:

همانطور که مجموعه ۰۲۱هوم در زمینه فروش اجاره اپارتمان مسکونی و واحد های تجاری و اداری و املاک صنعتی و کلنگی فعالیت دارد در قسمت ساختمان مانند:خدمات فنی فهندسی ساختمان و تاسیسات ساختمان فعالیت بزرگی را شروع کرده است. این مجموعه بزرگ با ارائه خدمات فنی ساختمان، که شامل؛بازسازی ملک، دکوراسیون داخلی، نورپردازی داخلی و بیرونی ساختمان، کناف کاری، سیم کشی، برق کشی کامل ساختمان، سنگ کاری نما، پله و قسمت های داخلی اپارتمان، اسفالت کاری و ایزوگام، گچ کاری و انواع سقف های کاذب، نور مخفی و همچنین کاغذ دیواری و …فعالیت گسترده ای را شروع کرده است.شما عزیزان با توجه به نیاز های خود در بخش های مختلف مربوطه میتوانید با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید، همچنین کارشناسان محترم اماده ارائه مشاوره رایگان و همچنین ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان میباشند.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.6/5 - (40 امتیاز)

نظر

 • بهاره رحمتی
  20 , 05 , 1401 در 0:37 ق.ظ

  شهرک چشمه یکی از محله دنج و خلوت منطقه ۲۲ محسوب میشه واقعا

  • وحید
   17 , 09 , 1401 در 3:48 ب.ظ

   شهرک چشمه محله خوبیه و دسترسی های خوبیم داره

 • زهره
  17 , 09 , 1401 در 3:49 ب.ظ

  خسته نباشید قیمت خرید خونه تو شهرک چشمه از چه رنجی شروع میشه؟

 • صبوری
  17 , 09 , 1401 در 3:50 ب.ظ

  ممنون از مقاله خوبتون محله دنج و ارومیه

 • بهروز حقانی
  17 , 09 , 1401 در 3:51 ب.ظ

  شهرک چشمه امکانات خوبی داره و برای زندگی و سرمایه گزاری مناسبه

 • نظری
  23 , 09 , 1401 در 0:23 ق.ظ

  شهرک چشمه امکانات شهری خوبی داره و دسترسیش به بزرگراه ها هم خوبه

 • قویدل
  11 , 10 , 1401 در 11:39 ق.ظ

  وقتتون بخیر من قصد خرید یک آپارتمان ۷۵متری در این محله رو دارم. قیمت ها تقریبا از چه رنجیه وچطورمیتونم با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشم

 • رضا اسلامی
  11 , 10 , 1401 در 11:47 ق.ظ

  شهرک چشمه یکی از محله های خوب و اروم تهرانه ک‌امکانات رفاهی خوبیم داره

 • داود
  11 , 10 , 1401 در 11:51 ق.ظ

  شهرک چشمه مراکز خرید خوبی داره و قیمت های مناسبی ام‌ دارن

 • صبوری
  11 , 10 , 1401 در 11:53 ق.ظ

  شهرک چشمه از نظر کادر درمانی و بیمارستان هم مراکز خوب و با امکاناتی داره

افزودن دیدگاه