معرفی 0 تا 100 محله شهرک غرب | معرفی جاذبه های گردشگری ، لوکیشن ، املاک ، قیمت آپارتمان + نقشه محله

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
عالی
بافت مسکونی
بافت لاکچری
آب و هوای محله
مناسب

آنچه در این مقاله می‌خوانید

دانلود نقشه با کیفیت تهران

کلیدواژه ها :  محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس ، قیمت آپارتمان در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در شهرک غرب ، خرید خانه در شهرک غرب ، قیمت خانه در شهرک غرب ، قیمت آپارتمان شهرک غرب ، شهرک قدس تهران ، شهرک قدس

محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس :

سلام و درود خدمت همراهان و مخاطبین عزیز ۰۲۱ هوم ،
پیرو شعار مشاور خودت باش ، که همواره رسالت ما را مبنی بر افزایش سطح آگاهی مردم عزیز ، نشان داده است ، پس از معرفی کامل غرب تهران و منطقه ۲ در دانشنامه ساختمان و املاک ، اینبار با معرفی یکی از محله‌های تهران با نام شهرک غرب یا شهرک قدس جدید در خدمت شما هستیم .

محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس

مقدمه :

شهرک غرب یکی از محله های قدیمی تهران است که در غرب تهران و در منطقه ۲ شهرداری آن واقع شده است . 

 

شهرک غرب تهران جز اولین و قدیمی ترین محله های تهران است که در مسیر توسعه شهری و مدرنیته پایتخت قرار گرفته است ، بافت ترکیبی ویلایی و ساختمان های مرتفع و برج های لوکس و مجلل ، باعث شده تا شهرک غرب جز محبوب ترین محلات برای خرید خانه و سرمایه گذاری باشد ‌.

 

همانطور که از نامش پیداست شهرک غرب حاصل رویای مهندسان آمریکایی و مستشاران وارد شده از این کشور به ایران در سال های حکومت پهلوی است . از جمله اهداف فعالیت آنها گسترش مدرنیته در سطح پایتخت و همچنین ساخت شهرکی رویایی در شمال آن برای سکونت خود و کارفرمایان خود می باشد .

 

برای بررسی کلی شهرک غرب تهران ، باید ساختمان ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد خانه های ویلایی به صورت خاص و بررسی می شوند آپارتمان های مرتفع و برج های مسکونی به صورت دیگر . شهرک غرب جز معدود محلات تهران است که دارای ساختمان های ویلایی لوکس و مجلل است .

 
نقشه شهرک غرب

علت نامگذاری و تاریخچه شهرک غرب (شهرک قدس) تهران :

گرچه با دیدن ساختمان های مدرن خانه های ویلایی لوکس در شهرک غرب بسیاری از افراد فکر می کنند که شهرک غرب قدمت تاریخی زیادی ندارد اما باید گفت که بلوار خوردین که خیابان ایران زمین را به بلوار دادمان ( پونک شرقی ) ، میدان صنعت ، هرمزان و پیروزان متصل می کند ، خیابان اصلی روستای تاریخی خوردین ، تا قبل از تبدیل شدن آن به شهرک مدرن غرب بوده است .

روستای خوردین روستای مسیحی نشین در شمال شهر تهران تا دهه چهل خورشیدی بود . روستای خوردین یکی از روستاهای قدیمی و خوش آب و هوای شمال تهران بود که هنوز هم آثاری از آن را می توان در درخت‌های تنومند اطراف بلوار و شر شر جوی های زلال باقیمانده از از قنات قدیمی روستا مشاهده کرد.

در کتابهای تاریخی از این روستا با نام هایی مثل «خردین» و «خوردین» به معنای تپه ، برآمدگی زمین و یا به تعبیری «خورشید» یاد شده است .

زمین های روستا از اوایل دهه ۱۳۴۰ خورشیدی تفکیک شدند شرکت های ساختمانی داخلی و خارجی اقدام به ساخت بناهای مسکونی در آن ها کردند .

مجموعه مسکونی شهرک غرب در سال ۱۳۴۰ در شمال غرب تهران ، توسط معماران و مهندسان آمریکایی بر اساس مدل نمونه برج های مسکونی ایالات متحده آمریکا ساخته شد و به همین دلیل هم شهرک غرب نام گرفت . پس از انقلاب اسلامی در ایران این شهرک به یاد بزرگداشت بیت‌المقدس به شهرک قدس تغییر نام پیدا کرد .

کلیدواژه ها : محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس ، املاک شهرک غرب ، قیمت ویلا در شهرک غرب ، قیمت ، خانه های ویلایی شهرک غرب ، ویلاهای شهرک غرب ، خانه های شهرک غرب تهران

گالری تصاویر شهرک غرب

بافت مسکونی شهرک غرب چگونه است؟

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم شهرک غرب دارای بافت ترکیبی از املاک ویلایی و برج های مرتفع و آپارتمان ها است .

در سال های گذشته اکثر خانه های ویلایی و ساختمانهای شهرک غرب نوسازی شدند اما همچنان خانه های کلنگی به وفور در آن یافت می شود ‌.

 

خانه های ویلایی :

شاید معروفترین نوع خانه ها در شهرک غرب خانه های ویلایی باشند که مشخصه آنها زمینهای با متراژ بالا و سقف های شیروانی با حیاط های پر از درخت و سرسبز است .

برج ها و مجتمع های مسکونی شهرک غرب:
اکثر برج ها و مجتمع های مسکونی ساخته شده در شهرک غرب به زمان حکومت پهلوی در ایران باز میگردد این برج ها به طور منظم در سطح ۶ فاز تعیین شده برای شهرک غرب توسط بهترین معماران و سازندگان مطرح غربی ساخته شده‌اند.

 

آپارتمان های مسکونی :

پس از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران و مصادره زمین ها به نفع نهادهای دولتی و اعطای آنها به ارگان های مختلف برای ساخت آپارتمان اولین ساختمان‌های چهار طبقه ۸ واحدی در شهرک غرب ساخته شدند که این امر با اعتراض ساکنان محله روبرو شد.

در مقابل ، محله های استقلال و شهرک دانشگاه تهران جز محله های ضعیف تر و ارزان تر این منطقه هستند ، شهرک مسکونی غزالی و شهرک دریا در رتبه های بعدی لیست ما قرار دارند .

 
 

کلیدواژه ها : محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس، تهران شهرک غرب ، املاک شهرک غرب ، قیمت خانه ویلایی در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در شهرک غرب ، قیمت خانه در غرب تهران ، قیمت خانه شهرک غرب

قیمت ویلا در شهرک غرب

شهرک غرب چند فاز مسکونی دارد؟ محل قرارگیری هرکدام کجاست!؟؟

شهرک غرب پیش از انقلاب در شش فاز ساخته شد و بعد از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ فاز هفت نیز به آن اضافه شد .
۱- فاز اول شهرک غرب شامل خیابان‌های گلستان مهستان و ایران زمین میشود و محبوب ترین منطقه شهرک غرب است .
۲- فاز دوم شهرک غرب شامل خیابان‌های هرمزان و پیروزان میشود .
۳- فاز سوم شهرک غرب شامل خیابان بدخشان و کوچه های اطراف آن می شود .
۴-فاز چهارم شهرک غرب شامل خیابان های خوارزم ، زرافشان ، درخشان و فلامک می‌شود .
۵ – خیابان سیمای ایران فاز ۵ شهرک غرب را شامل میشود .
۶- فاز ششم شهرک غرب شامل خیابان گلفشان و کوچه های اطراف آن می شود
۷ – فارس هفتم شهرک غرب بعد از انقلاب اسلامی ساخته شده است و شامل خیابان‌های صدف ، دریا ، مطهری ، سعدی ، فخار مقدم و سپهر است .

کلیدواژه ها : شهرک غرب ، شهرک غرب تهران ، shahrak gharb ، اجاره آپارتمان در شهرک غرب ، برج مهستان شهرک غرب ، نقشه شهرک غرب ، شهرک خانه تهران ، خانه ویلایی شهرک غرب ،

شهرک قدس تهران

جمعیت و شهروندان شهرک غرب در چه سطحی قرار دارد ؟

همانطور که در بالا هم آن اشاره کردیم ، شهرک غرب در ابتدا به عنوان منطقه ای برای سکونت آمریکایی‌های مقیم ایران در نظر گرفته شده بود ‌. زندگی افراد خارجی در شهرک غرب و همراهی حکومت محمدرضا پهلوی باعث افزایش چشمگیر امکانات رفاهی و توسعه بافت شهری در این ناحیه شده بود . اما با وقوع انقلاب اسلامی در دهه ۵۰ انحصار سکونت در شهرک غرب از دست آمریکایی‌ها خارج شد و زندگی در شهرک غرب برای عموم افراد جامعه ، ممکن شد . بنابراین در شهرک غرب شاهد حضور اقوام مختلف از سرتاسر ایران در آن عزیزمان هستیم . هزینه های زندگی در شهرک غرب و سطح استانداردهای بالای آن موجب شده تا اکثریت ساکن در شهرک غرب دارای سواد دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک باشند .

کلیدواژه ها : قیمت آپارتمان در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در شهرک غرب ، خرید خانه در شهرک غرب ، قیمت خانه در شهرک غرب ، قیمت آپارتمان شهرک غرب ، شهرک قدس تهران ، شهرک قدس

محله های اطراف شهرک غرب تهران :

شهرک غرب در شمال غربی منطقه ۲ تهران‌ واقع شده است .
این محله از شمال با سعادت آباد
از شرق با محله ونک
از جنوب با برج میلاد پارک جنگلی پردیسان و محله مرزداران
و از غرب با محله و بلوار همیلا و پونک و منطقه 5 شهرداری تهران همسایه است .

قیمت خرید واحد آپارتمان در شهرک غرب چقدر است؟

به طور کلی با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد هزینه های زندگی در شهرک غرب نسبت به سایر نقاط پایتخت بزرگ ایران بالاتر است و به طبع قیمت آپارتمان و خانه های ویلایی نیز در آن گران است همین باعث شده که منطقه ۲ تهران به یکی از گرانترین مناطق غرب تهران تبدیل شود .

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت های معامله املاک در شهرک غرب منطقه ۲ تهران وارد آگهی های مربوط به این بخش شوید .

محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس

شهرک غرب به کدام اتوبان ها دسترسی دارد ؟

خوشبختانه شهرک غرب تهران از هر چهار جهت به اتوبان های مهم کلان شهر تهران دسترسی دارد .


شهرک غرب تهران
از شمال به بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش-شهید آبشناسان) ،
از سمت غرب به بزرگراه یادگار امام
از جنوب به اتوبان شهید همت
و از شرق به اتوبان شهید چمران دسترسی مستقیم دارد .
همچنین انتهای بزرگراه شیخ فضل الله نوری میدان صنعت شهرک غرب منتهی می‌شود .

نقشه شهرک غرب ، نقشه محله شهرک قدس :

کلیدواژه ها : شهرک غرب ، شهرک غرب تهران ، shahrak gharb ، اجاره آپارتمان در شهرک غرب ، برج مهستان شهرک غرب ، نقشه شهرک غرب ، شهرک خانه تهران ، خانه ویلایی شهرک غرب ،

دسترسی به حمل و نقل عمومی در شهرک غرب چگونه است؟

شاید بتوان گفت که مهمترین مرکز حمل و نقل عمومی در شهرک غرب میدان صنعت آن است .


در حال حاضر تنها ایستگاه مترو شهرک غرب در خط ۷ متروی تهران و ضلع شمال غربی میدان صنعت به شهروندان خدمت رسانی می کند .


پایانه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی میدان صنعت نیز شهروندان را به سرتاسر تهران منتقل می‌کند .

قیمت خانه های ویلایی شهرک غرب

مهمترین مراکز تجاری و تفریحی شهرک غرب کدامند؟

اطمینان می‌توان گفت که شهرک غرب از نظر امکانات تجاری و تفریحی در سطح بالایی قرار دارد مجتمع های تجاری بزرگ در سطح منطقه انواع کالای مورد نیاز مردم را از برندهای روز مطرح دنیا به فروش می رساند.


به نوعی می توان گفت که مراکز خرید در شهرک غرب جزو معروفترین مراکز تجاری در غرب تهران به شمار می رود که ارائه دهنده انواع پوشاک و دیگر کالای مصرفی شهروندان شهرک غرب و سایر شهروندان پایتخت هستند .

کلیدواژه ها : تهران شهرک غرب ، املاک شهرک غرب ، قیمت خانه ویلایی در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در شهرک غرب ، قیمت خانه در غرب تهران ، قیمت خانه شهرک غرب

قیمت خانه در غرب تهران

مراکز مهم خرید در شهرک غرب عبارتند از :

اطمینان می‌توان گفت که شهرک غرب از نظر امکانات تجاری و تفریحی در سطح بالایی قرار دارد مجتمع های تجاری بزرگ در سطح منطقه انواع کالای مورد نیاز مردم را از برندهای روز مطرح دنیا به فروش می رساند.


به نوعی می توان گفت که مراکز خرید در شهرک غرب جزو معروفترین مراکز تجاری در غرب تهران به شمار می رود که ارائه دهنده انواع پوشاک و دیگر کالای مصرفی شهروندان شهرک غرب و سایر شهروندان پایتخت هستند .


مراکز مهم خرید در شهرک غرب عبارتند از :
مجتمع تجاری میلاد نور واقع در فاز ۵ خیابان فرحزادی
مجتمع تجاری مهستان واقع در فاز یک خیابان مهستان
مجتمع تجاری ایران زمین واقع در فاز یک خیابان ایران زمین
مجتمع تجاری گل افشان واقع در فاز ۶ خیابان گل افشان
مجتمع تجاری گلستان واقع در فاز یک خیابان ایران زمین
مجتمع تجاری لیدوما واقع در فاز ۵ خیابان فرحزادی
مجتمع کامپیوتری شهرک غرب واقع در فاز ۳ خیابان بدخشان
احساستو با و شهریار که به زودی در شهرک غرب افتتاح می شوند .

کلیدواژه ها : محله شهرک غرب و خرید و فروش خانه و آپارتمان در شهرک قدس، تهران شهرک غرب ، املاک شهرک غرب ، قیمت خانه ویلایی در شهرک غرب ، خرید آپارتمان در شهرک غرب ، قیمت خانه در غرب تهران ، قیمت خانه شهرک غرب

سینماهای شهرک غرب عبارتند از :

 • سینما بازارچه قدیم
 • سینما قدس
 • سینما ابن سینا
 • پردیس سینمایی شهرک
 •  مجموعه سینمای اریکه ایرانیان

بوستان های معروف شهرک غرب :

 • بوستان دره ، بوستان مولانا ، بوستان خوارزم ، بوستان شمس تبریزی 
 • بوستان دادمان ، بوستان بهار ، بوستان سپهر ، بوستان بنفشه ، بوستان هرمزان ، بوستان اردیبهشت ، بوستان یوگا 
 • بوستان گل افشان ، بوستان ایران زمین ، بوستان افرا ، بوستان اقاقیا ، بوستان مادر ، بوستان شیوا ، بوستان توحید ، استان گلستان 
 • بوستان سدروس ، بوستان نرگس ، بوستان راه فدک ، بوستان ایمان و بوستان نیما .

مراکز درمانی و بیمارستان های شهرک غرب کدامند ؟

شهرک غرب تهران دارای مراکز درمانی متعددی است همچنین بیمارستان معروف دارد که در زیر به معرفی آنها به همراه آدرس می‌پردازیم :


بیمارستان بهمن واقع در فاز ۱ خیابان ایران زمین شمالی
بیمارستان آتیه واقع در فاز ۴ تقاطع فرحزادی و دادمان
بیمارستان لاله واقع در فاز ۵ خیابان سیمای ایران
همچنین بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی پایتخت در بلوار دادمان بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی پتیران نبش تقاطع و دادمان مراجعین محترم خدمت رسانی می‌کنند ‌

مراکز فرهنگی و مذهبی در شهرک غرب :

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
فرهنگسرای قانون ( ابن سینا )
نگارخانه ابن سینا
نگارخانه دریابیگی
شهر کتاب شهرک غرب
کتابخانه رعد و موسسه فرهنگی و هنری شهید آوینی از مهمترین مراکز فرهنگی شهرک غرب هستند .
همچنین مسجد جامع شهرک غرب ، مسجد ثامن الائمه مسجد النبی و مسجد امام حسن عسگری از مهم‌ترین مراکز مذهبی واقع در شهرک غرب هستند .ض

دیگر امکانات رفاهی محله شهرک غرب :

شهرک غرب همچنین دارای امکانات بسیار دیگری در سطح محلی ، فروشگاه های محلی و اماکن ورزشی مختلف است . این محله از نظر دارا بودن امکانات رفاهی دارای بالاترین سطح ممکن در بین سایر مناطق غرب تهران است .

نتیجه گیری کلی درباره خرید خانه در شهرک غرب :

امیدوارم که در این مقاله توانسته باشیم که شما را با ریز به ریز نکات مربوط به خرید ملک در شهرک غرب برای سرمایه‌گذاری پیش فروش ، خرید ملک تجاری اداری و یا خرید خانه کلنگی و مشارکت در ساخت آشنا کرده باشیم ‌.

 

شهرک غرب یکی از بهترین و گرانترین محله های غرب تهران است سکونت و سرمایه‌گذاری در آن میتواند برای هر کسی ایده آل باشد .

 

خیلی ممنون از وقتی که برای خواندن مطلب اختصاص دادید ، در پایان از شما دعوت می‌کنیم اگر نظری در مورد سکونت و یا خرید ملک و سرمایه گذاری در شهرک غرب دارید با ما در میان بگذارید .

شما عزیزان اگر قصد خرید یا سرمایه گذاری در این منطقه را دارید ، میتوانید با مشاور‌ه‌ی رایگان «۰۲۱هوم» و اعتماد به شبکه‌ی جامع مشاوران املاک معتبر در این منطقه ، خرید خود را به آسانی و با امنیت خاطر پیگیری کنید

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.4/5 - (17 امتیاز)

نظر

 • محسن حسینی
  21 , 05 , 1400 در 3:23 ب.ظ

  خرید آپارتمان در شهر غرب رو توصیه میکنم واقعا فضای خاصی داره

 • میلاد جهانپور
  21 , 05 , 1400 در 5:44 ب.ظ

  سعادت آباد بهتره با شهرک غرب؟

  • نسیم
   1 , 04 , 1401 در 11:12 ب.ظ

   معلومه که شهرک غرب

 • نیما ارجمند
  27 , 05 , 1400 در 2:44 ب.ظ

  شهرک غرب محله‌ی با اصالت

 • روناک
  1 , 10 , 1400 در 1:07 ب.ظ

  یکی از شهرک های خاص و لاکچری و آب و هوای تمیز

  • امیدی
   23 , 08 , 1401 در 11:37 ب.ظ

   شهرک غرب محله دنج و آرومیه برای زندگی،قیمت آپارتمان هم با اینکه افزایش داشته ولی در کل زندگی تو این منطقه با اصالت خیلی خوب و لذت بخشه

 • صابری
  17 , 12 , 1400 در 7:44 ق.ظ

  محله شهرک غرب یکی از محله های اعیان نشین و باکلاس تهرانه

 • سمیه
  17 , 12 , 1400 در 1:04 ب.ظ

  شهرک غرب یکی از محله های قدیمیه تهرانه و ساختو ساز پیشرفت اپارتمان ها و مسکن ها باعث شده جذب کننده های زیادی داشته باشه

 • همایون
  17 , 12 , 1400 در 1:06 ب.ظ

  مطالب درباره شهرک غرب بسیار کامل بود و کمک زیادی ب من کرد برای اشنایی با این محل

 • هادی
  25 , 12 , 1400 در 3:16 ب.ظ

  محله شهرک غرب واقعا جای خوبیه و موقعیت خوبی ام داره

 • رسول سرلک
  8 , 04 , 1401 در 2:34 ب.ظ

  شهرک غرب یکی از محله های با کلاس و سرشناس تهران محسوب میشه

افزودن دیدگاه