برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
معرفی شهرک دانشگاه صنعتی شریف

معرفی شهرک دانشگاه صنعتی شریف

شهرک دانشگاه شریف در یکی از محله های غرب تهران واقع شده است پیشنهاد تیم نگارش مطالعه مقاله مربوط به محله های غرب تهران است که منجر به آشنایی کامل با بهترین محله های غرب تهران میشود و شما را در انتخابتان یاری میکند

معرفی شهرک دانشگاه صنعتی شریف
معرفی شهرک دانشگاه صنعتی شریف

در سال ۱۳۵۲ تعدادی از نخبگان و کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف تصمیم گرفتند مکانی دور از هیاهوی شهری را برای زندگی انتخاب کنند؛ بنابراین تصمیم به احداث شهرک دانشگاه شریف در محدوده وردآورد شمالی گرفته شد. میانگین میزان تحصیلات افراد ساکن لیسانس می‌باشد.

این شهرک در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ تهران واقع شده‌است. از شمال به بزرگراه شهید همت و شهید خرازی و از غرب به شهرک الهیه غرب و مروارید شهر و از جنوب به پروژه آتی ساز یا همان آتی شهر و شهرک نگین غرب از شرق به بلوار شهید اردستانی دسترسی دارد.

دسترسی بزرگ راهی ، اتوبان ، و جاده ای نگین غرب

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه همت ( از سمت شمال): 50 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه حکیم – همدانی ( از سمت شمال) : 100 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی  شریف از اتوبان تهران کرج ( از سمت جنوب) : 200 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی  شریف از بزرگ راه لشگری یا همان مخصوص ( از سمت جنوب) :1 کیلومتر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه فتح یا همان جاده قدیم ( از سمت جنوب) :2 کیلومتر

مراکز خرید اطراف شهرک نگین غرب

علاوه بر فروشگاه‌های سطح محله و تره بار، مراکز تجاری زیادی در این محله وجود دارند که مکانی مناسب برای گشت‌وگذار و خرید هستند. مرکز تجاری ایران مال ، رز مال ، آرتمیس ،مال مون ،و مغازه های موجود در وردآورد از جمله‌ی این مراکز خرید هستند که اجناس متنوعی دارند.

اوه! پیشنهاد شده این مطلبو بخونید
شرکت بزرگ انبوه سازی آرین سازه

مراکز آموزشی اطراف شهرک دانشگاه شریف

تراکم مدارس در این محدوده نیز مناسب است و خیال خانواده‌هایی که فرزند دانش‌آموز دارند و در این محله زندگی می‌کنند از بابت مدرسه دخترانه و پسرانه راحت است

هوای پاکیزه و مطلوب و دسترسی آسان به بزرگراه همت و ایستگاه متروی وردآورد در سال‌های اخیر باعث رشد چشمگیر ساخت و ساز و قیمت در این شهرک مسکونی می‌باشد.

از جمله خیابان‌ها و کوچه‌های شهرک دانشگاه شریف می‌توان به خیابان تهران، شیراز ، خرمشهر ،همدان، بهار، گلستان و گلها اشاره داشت. از مکان‌های شناخته شده این شهرک می‌توان به مسجد امام حسین و پارک الغدیر اشاره کرد. ساکنین کوی بهار از قدیمی‌ترین ساکنین منطقه می‌باشند.

مشخصات کلی شهرک دانشگاه شریف

 • نام منطقه: ۲۲
 • نام ناحیه: ۳
 • شماره و نام محله: ۹ (شریف)
 • جمعیت مردان: حدود ۱۷۳۳
 • جمعیت زنان: حدود ۱۵۳۴
 • جمعیت ثابت تقریبی: ۸۸۰۰
 • جمعیت شناور تقریبی: ۲۰۰۰۰
 • میانگین سنی: ۳۴(تقریبی)
 • درصد باسواد: %۹۹/۷(تقریبی)
 • میانگین میزان تحصیلات: لیسانس

معماری و شهر سازی شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه صنعتی شریف با توجه ماهیت فرهنگی و علمی از ابتدا به دستان هنرمند اساتید هنر معماری و شهرسازی سپرده شد تا شهرکی باشد درخور و شایسته ملیت ایرانی که احترام به طبیعت و آرامش و لطافت اصول آن می‌باشد. طراحی شهرسازی شهرک دانشگاه شریف بر اساس دیدگاه‌های شهرسازی اساتیدی چون برنارد چومی، لوئیس مامفورد، پی یر روپتکین، کلود لوی استروس و مانوئل کاستلز اسپانیایی شکل گرفت که هدف و شعار اصلی آن تأمین نیازها و آسایش و هماهنگی است. طراحی معماری خانه‌های ویلایی شهرک دانشگاه شریف تلفیق هنر معماری ارمنستان، اسپانیا و ترکیه با ریشه‌های معماری ایرانی است. تمام خانه‌هایی که در خیابان‌های اصلی و قدیمی ساخته شده‌اند بر مبنای این اصول سازگار و پابرجا هستند. مهم‌ترین ویژگی بصری معماری شهرک دانشگاه شریف هماهنگی با طبیعت کوهستانی منطقه است و استفاده از عناصری که تجلی طبیعت دامنه کوه و نمادی از لطافت و قدرت و روح مستحکم کوهستان می‌باشد در هنر معماری شهرک دانشگاه شریف محل توجه قرار گرفته‌است.

اوه! پیشنهاد شده این مطلبو بخونید
برج مجلل جنت آباد / مجتمع برلیان جنت آباد

دیدگـاه (3)


 1. پشتیبانی عالی

 2. بسیار عالی موفق باشید

 3. فرزانه

  عالیه برای زندگی ما 10 ساله ساکنیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستوجو در دانشنامه

از #تصمیم_تا_اجرا #از_پی_تا_کلید

با « ۰۲۱ هوم » از انتخاب زمین ، سازنده ، مصالح ، خرید محصولات خانه و آشپز خانه گرفته تا دیزاین خونه رو بدون دردسر انجام بده