آشنایی کامل با محله آپادانا | ویدیو + تصاویر + املاک + قیمت + لوکیشن و آدرس

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

عبارات پرجستجو :

 محله آپادانا

سرای محله آپادانا

آدرس سرای محله آپادانا

سرای محله شهرک آپادانا

محله شهرک آپادانا

محله ی آپادانا

آپارتمان آپادانا

هتل آپارتمان آپادانا تهران

اجاره آپارتمان آپادانا تهران

فروش آپارتمان آپادانا

 

قیمت آپارتمان آپادانا تهران

سلام خدمت عزیزان و همراهان همیشگی مجموعه 021 هوم، طبق طبقه بندی و معرفی محله های منطقه تهران، نوبت معرفی محله آپادانا می باشد. در این مقاله با امکانات این محله بیشتر آشنا می شویم.

شهرک آپادانا

آشنایی کلی با مشخصات و تاریخچه شهرک آپادانا :

شهرک آپادانا منطقه ای است که در غرب تهران قرار دارد و جزو منطقه ی ۵ تهران محسوب می شود و مساحت آن به طور تقریبی حدوداً ۳۰۷،۴۰۷ متر است و یکی از مناطقی است که برای زندگی بسیار مناسب و دسترسی راحت و آسان تری به کل تهران دارد.

تقریباً در اوسط سال ۱۳۵۰ شمسی پیمانکاران فرانسوی طی قراردادی که با بانک رهنی به عنوان مجری طرح ساخت شهرک آپادانا قراردادهای لازم را امضا و ساخت این شهرک را آغاز کردند اما در جریان شکل گیری انقلاب اسلامی، پیمانکاران خارجی مجبور شدند که عملیات را نیمه‌کاره رها کنند و ایران را ترک کنند. اما پس از انقلاب و شکل گیری بانک مسکن این بانک ادامه عملیات را به عهده گرفت. شروع بهره‌ برداری از این شهرک سال ۱۳۶۳ بود اما از آن جا که در آن زمان واحدهای ساخته شده پایان کار و سند مالکیت نداشتند، خانه‌های این مجموعه به صورت اجاره به شرط تملیک به خریداران، که اغلب آن‌ها کارمندان دولت بودند، واگذار شد. با وجود استقرار افراد در این شهرک، به دلیل آنکه واحدهای مسکونی شهرک آپادانا پایان کار نداشتند، شهرداری تهران هیچ خدمتی به این محله انجام نمیداد و تمامی امور شهرک آپادانا مثل نگهداری از فضای سبز، تامین روشنایی، امور نظافت و خدمات تأسیساتی توسط مالکین و با همکاری یکدیگر انجام می‌شد.

اما در نهایت در سال ۱۳۸۳ پایان کار واحدهای مسکونی آپادانا از شهرداری دریافت و اسناد مالکیت آپارتمان‌ها صادر شد.

همچنین نام شهرک آپادانا از کاخ آپادانا در تخت‌جمشید برداشته شده و خیلی وقت‌ها با محله آپادانای تهران که در بخش مرکزی شهر تهران قرار گرفته و در حال حاضر خیابان خرمشهر نامیده می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود.

محله شهرک آپادانا کجاست؟ معرفی همسایه ها و مرزبندی محله آپادانا:

شهرک مسکونی آپادانا در غرب تهران و در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است. این شهرک در مسیر بزرگراه تهران-کرج و در مسیر به سمت غرب، پس از بزرگراه محمدعلی جناح و پیش از شهرک اکباتان قرار دارد.

شهرک آپادانا از شمال به بزرگراه تهران-کرج منتهی می‌شود و از جنوب همسایه محله کوی بیمه است و از شرق زمین‌های خالی پیرامون مجموعه ورزشی شهید فکوری و از غرب به شهرک اکباتان می‌رسد.

 

محله آپادانا

ویژگی‌های شهرک آپادانا:

شهرک آپادانا مجموعه‌ای ‌۲۹۰۱ واحد مسکونی آپارتمانی دو و سه خوابه است که در ۴۶ بلوک ساختمانی و در ۶ فاز قرار دارند. هر شش فاز شهرک مسکونی آپادانا، یک سیستم گرمایش و سرمایش مستقل دارند. یک موتورخانه و سیستم سرمایش فن کویل در هر ۶ فاز سرمایش و گرمایش این شهرک را تأمین می‌کند.

همچنین این شهرک دارای مخزن ذخیره آب در مواقع قطعی آب، برق اضطراری و سیستم شوتینگ زباله می باشد.

فاز یک محله شهرک آپادانا ۴۸۸ واحد، فاز دو ۵۱۰ واحد، فاز سه ۴۵۹ واحد، فاز چهار ۵۱۲ واحد، فاز پنج ۵۱۲ واحد و فاز شش ۴۲۰ واحد دارد. واحدهای مسکونی آپادانا ۵ تا ۱۱ طبقه هستند و هر طبقه دو واحدی است.

ساختمان‌های شهرک از نوع بتن‌آرمه ساخته شده اند و در برابر زلزله محکم هستند. البته تعدادی از مالکین، داخل فضای آپارتمان را تغییر داده‌ و برخی از تیغه‌های بتنی را برداشته‌اند که این موضوع تا حدودی از مقاومت ساختمان ها کم شده است. همچنین شهرک آپادانا در یک حصار بتنی دومتری احاطه شده و به موازات این دیوار، دورتادور شهرک به عرض هشت متر درختکاری شده است.

البته دور تا دور داخلی شهرک یک خیابان اصلی است که با مسیرهای فرعی قرار دارد که به واحدهای مسکونی می‌رسد. در داخل شهرک آپادانا علاوه بر فضای سبز شهری کافی، فضاهای مناسبی هم برای پارک خودروها قرار دارد.

این شهرک، محله‌‍‌ای کارمندنشین با سطح فرهنگی تحصیل کرده و رو به بالاست و عموم خانواده‌های ساکن در آن از طبقه متوسط اقتصادی جامعه هستند.

نحوه اداره شهرک آپادانا:

شهرک آپادانا یک هیئت مدیره مرکزی دارد و همچنین فازهای شش‌گانه آپادانا هم نیز یک هیئت مدیره دارند که در مجامع عمومی سالانه با انتخاب مالکان و به مدت ۲ سال انتخاب می‌شوند. هیئت مدیره با دریافت شارژ از ساکنین به امور شهرک آپادانا رسیدگی می‌کند.

شارژ ساکنین آپادانا صرف هزینه آب، برق مشترک، گاز، جمع‌آوری زباله‌ها، نظافت معابر، تأسیسات، موتورخانه، فضای سبز، دستمزد هیئت مدیره و دفترهای فازها می‌شود که به صورت ماهانه توسط اهالی شهرک تامین می‌شود.

به دلیل اختلافی که میان اهالی شهرک آپادانا و شهرداری وجود دارد، شهرداری معابر شهرک را جزو معابر عمومی به حساب نمی‌آورد و برای دادن خدمات به شهرک، شروطی از جمله برداشتن دیوارهای دور شهرک را تعیین کرده بود. اهالی شهرک آپادانا این شرط را قبول نکردند و به همین علت هزینه‌های نگهداری از داخل معابر را خودشان می‌پردازند.

 

برخورداری از امنیت بیشتر در فضای داخل شهرک آپادانا با حصار بتنی دور شهرک می باشد. دلیل حفظ این حصار توسط ساکنان این محله است.

فضای سبز شهرک آپادانا:

شهرک آپادانا جزو یکی از مناطق مسکونی سرسبز تهران محسوب می شود که علاوه بر اینکه دور تا دور آن با نواری هشت متری از درختان قدیمی و پرشاخ و برگ محصور شده، در داخل شهرک هم با باغچه و چمن‌کاری و درختان و شمشادهای فضای سبز فراوانی در این محله وجود دارد.

پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در مسیرهای داخلی شهرک از علاقه‌مندی‌های اهالی شهرک در هر رده سنی و جنسیتی است.

در فضای داخلی شهرک علاوه بر باغچه و چمن‌کاری، درختان و شمشادهای فراوانی وجود دارد که زیبایی شهرک را چند برابر کرده است. در بخش‌های مختلفی از شهرک، وسایل مختلفی برای بازی بچه‌ها تعبیه شده تا فضای مناسبی برای اوقات فراغت کودکان در داخل محدوده امن و سرسبز شهرک وجود داشته باشد.

وسایل ورزشی دیگر امکانی است که در دو نقطه شهرک نصب شده و در دسترس علاقه‌مندان به ورزش قرارداده شده است.

مراکز تجاری شهرک آپادانا:

در مجتمع مسکونی آپادانا می توان برای خریدهای روزمره به چند مرکز خرید که در شهرک قرار گرفته اند مراجعه کنید. این مرکز خریدها به نام های: مرکز خرید گل مریم در خیابان گل مریم (واقع در جنوب غربی شهرک)، زنبق در غرب شهرک و پامچال در بخش شرقی شهرک قرار دارند و در عین حال مرکز خرید آپادانا هم در ضلع شمال شرقی شهرک واقع شده است. بازار میوه و تره بار محلی آپادانا هم در بخش شرقی شهرک و نزدیک به پاساژ پامچال قرار دارد. اهالی آپادانا بدون نیاز به خارج شدن از شهرک می‌توانند از سوپرمارکت، رستوران، خدمات رایانه‌ای، کافی‌نت، فروشگاه‌های لوازم آرایشی، پوشاک، لوازم‌خانگی، لوازم‌التحریر، لوازم الکتریکی، نانوایی، میوه‌فروشی، ساعت‌فروشی، آرایشگاه مردانه، تاکسی سرویس، آتلیه عکاسی، خشک‌شویی، خیاطی، آژانس املاک، تعمیرگاه خودرو و… استفاده کنند. در داخل محوطه شهرک آپادانا سه بانک مسکن، پاسارگاد و کشاورزی شعبه و دستگاه خودپرداز نیز هست که ساکنین این محل در جابجایی پول یا عملیات بانکی به مشکلی برنخورند. 

 

مراکز آموزشی شهرک آپادانا :

در این شهرک، امکانات آموزشی خوبی نیز برای کودکان و نوجوانان وجود دارد و خانواده‌های ساکن آپادانا برای تحصیل فرزندانشان به هفت مدرسه در داخل شهرک دسترسی دارند. این مدارس به شرح ذیل می باشد:

دبستان دولتی شاهد دخترانه حضرت زینب، دبستان دخترانه دولتی حدیث (عدالت سابق)، دبیرستان و راهنمایی دولتی دخترانه عدالت، دبیرستان پسرانه شهید سعید کهن، دبیرستان دولتی پسرانه شاهد رهروان امام (ره)، دبیرستان پسرانه نمونه دولتی حضرت مهدی، دبستان دولتی پسرانه شهادت از نمونه مدارس این شهرک می باشند.

مسجد شهرک آپادانا:

در محله شهرک آپادانا یک مسجد محلی به نام مسجد الزهرا وجود دارد که تمامی مراسم مذهبی و مجالس ترحیم اهالی محله آپادانا در این مسجد برگزار می‌شود.

این مسجد همچنین در زمینه برگزاری کلاس‌های فرهنگی هنری نیز فعالیت دارد.

مراکز ورزشی محله شهرک آپادانا:

شهرک آپادانا با اینکه یک مجتمع مسکونی متوسط می باشد، اما دارای یک زمین چمن مصنوعی است تا افرادی که علاقه به فوتبال دارند بتوانند در این فضا ساعاتی را سپری کنند. همچنین مجموعه ورزشی شهید فکوری در نزدیکی این شهرک واقع شده است. ناگفته نماند این شهرک به خاطر نزدیک بودن به مجموعه ورزشی آزادی، ساکنان این شهرک می‌توانند از امکانات این دو مجموعه نیز استفاده کنید.

زمین چمن شهرک آپادانا :

یک زمین چمن مصنوعی فوتبال داخل شهرک آپادانا قرار دارد که توسط شهرداری ساخته شده است. این زمین نبش خیابان لادن در شهرک آپادانا قرار دارد.

مجموعه ورزشی شهید فکوری :

مجموعه ورزشی شهید فکوری یک باشگاه ورزشی در نزدیکی محله آپادانا است که افراد این محل دسترسی راحتی به آن دارند. این ورزشگاه در سه سطح به متقاضیان رشته‌های مختلف ورزشی، خدمات آموزشی با مربیان توانمندی ارائه می دهد. 

رشته‌های ورزشی مجموعه شهید فکوری شامل:

 تکواندو، فوتبال، پیلاتس، ایروبیک، والیبال، کار با دستگاه، بدنسازی و ژیمناستیک است.

همچنین در این مجموعه ورزشی امکاناتی مانند: بوفه، دوش، سونا و جکوزی قرار دارد.

مجموعه ورزشی شهید فکوری در جنوب محله آپادانا و کیلومتر ۲ بزرگراه تهران کرج واقع شده است.

دسترسی شهرک آپادانا :

محله شهرک آپادانا از نظر دسترسی با خودروی شخصی، از سمت شرق به خیابان برادران رحمانی، از غرب به شهرک اکباتان، از شمال به بزرگراه تهران-کرج و از جنوب به کوی بیمه وصل می‌شود.

ساکنان آپادانا برای دسترسی به خدمات حمل و نقل عمومی، از طریق خط تاکسی‌ به متروی ارم سبز (اکباتان)، متروی بیمه و متروی صادقیه دسترسی دارند. در عین حال یک خط اتوبوس از مبدأ شهرک اکباتان به مقصد ایستگاه مترو صادقیه از شهرک آپادانا عبور می‌کند. در ضلع شمال غربی این محله، پایانه غرب سازمان پایانه‌ها و پارک‌ سوارهای شهرداری تهران واقع شده است.

قیمت رهن و اجاره آپارتمان مسکونی و تجاری شهرک آپادانا:

این شهرک از لحاظ امکانات و دسترسی تجاری و مسکونی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و بخاطر دسترسی های مناسب به موقعیت های رفاهی، تفریحی و همچنین دسترسی به بزرگراه ها در جایگاه خوبی قرار دارد و جای آرومی برای زندگی می باشد.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت آخرین قیمت اجاره آپارتمان مسکونی و تجاری در شهرک آپادانا، با جست و جو در آگهی های مربوط به این شهرک اطلاعات دقیقی کسب کنید.

قیمت خرید آپارتمان مسکونی و تجاری در شهرک آپادانا:

همانطور که در قسمت بالا گفتیم این شهرک موقعیت و دسترسی بسیار خوب و امکانات رفاهی خوبی برای سکونت در این شهرک دارد. شما عزیزان می توانید برای دریافت آخرین قیمت خرید آپارتمان مسکونی و تجاری در شهرک آپادانا و جست و جو در آگهی های مربوط به این شهرک، آپارتمان مورد نظر خود را با همکاری کارشناسان مجموعه 021 هوم با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید.

املاک کلنگی و مشارکت در ساخت شهرک آپادانا:

سازه های قدیمی بسیاری در این شهرک دیده می شود که اکثر خانه ها بازسازی نشده اند و همان حالت قدیمی خود را دارند.

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق تر از ملک های کلنگی که در این شهرک وجود دارد و جست و جو آگهی های مربوط به ملک های کلنگی و مشارکت در ساخت این شهرک، اطلاعات دقیقی از ملک های کلنگی داشته باشید.

خدمات فنی، مهندسی و تأسیسات شهرک آپادانا:

خب همانطور که میدانید مجموعه بزرگ 021 هوم علاوه بر فعالیت در زمینه فروش و اجاره آپارتمان های مسکونی و واحد های تجاری و اداری و همچنین املاک صنعتی و کلنگی، در دیگر بخش های ساختمان مانند: خدمات فنی و مهندسی ساختمان و همچنین تأسیسات ساختمان فعالیت گسترده ای را شروع کرده است.

مجموعه بزرگ 021 هوم با ارائه انواع خدمات فنی ساختمان شامل: 

بازسازی ملک، دکوراسیون داخلی، نورپرداری داخلی و بیرونی ساختمان، کناف کاری، سیم کشی و برق کشی کامل ساختمان، سنگ کاری نما، راه پله، قسمت های داخلی آپارتمان، آسفالت کاری و ایزوگام، گچ کاری و اجرای انواع سقف کاذب و نور مخفی و همچنین کاغذ دیواری، بنایی، اجرای کامل انواع تأسیسات ساختمان فعالیت گسترده ای دارد.

شما عزیزان با توجه به نیاز های خود در بخش خدمات ساختمان می توانید با کارشناسان مربوطه مجموعه بزرگ 021 هوم در ارتباط باشید و کارشناسان و متخصصان این مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان و همچنین ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

3.7/5 - (29 امتیاز)

نظر

 • هانیه
  29 , 05 , 1401 در 0:45 ق.ظ

  آپادانا جزو منطقه چند تهرانه؟

 • آرتا
  29 , 05 , 1401 در 8:43 ق.ظ

  محله خوبی بنظر میرسه

 • یعقوب
  29 , 05 , 1401 در 8:43 ق.ظ

  شلوغه

 • شهرام پیروز
  29 , 05 , 1401 در 8:44 ق.ظ

  دسترسی مناسبی داره

 • پیمان
  23 , 08 , 1401 در 11:29 ب.ظ

  یکی از محله های خوب منطقه 5 همین محله اپاداناس که دسترسی خوبیم داره

 • گندم
  23 , 08 , 1401 در 11:31 ب.ظ

  آپادانا محله خوبیه و دسترسی های خوبی داره ولی یه بدی داره که شلوغیش بیش اندازه اذیت کنندس

 • احمدی
  12 , 10 , 1401 در 2:03 ب.ظ

  املاک کلنگی که در آپادانا قرار دارند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری فرآهم کرده است

 • فرهاد
  12 , 10 , 1401 در 2:05 ب.ظ

  وقتتون بخیر قیمت خرید ملک در شهرک آپادانا از متری چند شروع میشه؟

 • سعید
  12 , 10 , 1401 در 2:11 ب.ظ

  ممنون از مقاله و سایت خوبتون.
  شهرک آپادانا به دلیل وجود ملک های کلنگی فرصت خوبی رو برای سرمایه‌گذاری تو ساخت و ساز فراهم کرده

 • آرزوربانی
  2 , 11 , 1401 در 10:35 ق.ظ

  سلام کدوم فاز آپادانا از نطر سکونت بهتره ؟

افزودن دیدگاه