آشنایی با روستای وردیج و واریش | روستای کوه های شگفت انگیز | تصاویر + ویدیو + املاک

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کلید واژه های پر جستوجوی کاربران :

وردیج
روستای وردیج

واریش

روستای واریش

چگونه به وردیج برویم
نقشه روستای وردیج
اقامت در روستای وردیج
اجاره خانه در وردیج
اجاره ویلا در وردیج
آب و هوای وردیج
وردیج ارواح سنگی
وردیج اطراف تهران
وردیج استان تهران
وردیج املاک
وردیج اردستانی
وردیج ایران
وردیج باز است
وردیج باغ
وردیج به جاده چالوس
وردیج تهران
وردیج تهران گرد
تاریخچه وردیج
تصاویر وردیج
تاریخ وردیج
وردیج جز کدام استان است
جاذبه وردیج
جمعیت وردیج
عکس جاده وردیج
جاده وردیج
جمعیت روستای وردیج
جاهای دیدنی وردیج
ورديج چيتگر
روستای وردیج چیتگر
روستای وردیج چجوری برم
وردیج خرید
خانه وردیج
روستای وردیج خرید زمین
اجاره خانه وردیج
خرید ملک در روستای وردیج
خرید ویلا در روستای وردیج
خرید زمین در وردیج
خرید خانه در وردیج
خانه اجاره ای در وردیج
خرید روستای وردیج
وردیج در تهران
وردیج در تابستان
وردیج در استان تهران
وردیج در کدام استان است
دره وردیج
وردیج روستای ارواح سنگی
وردیج روی نقشه
وردیج روستای ارواح
وردیج سنگ
وردیج سولقان
سنگهای وردیج
سنگی وردیج
وردیج شهر سنگ
ارتفاع قله وردیج
وردیج در کجا قرار دارد
وردیج کجای تهران
وردیج لتمال
لوکیشن وردیج
وردیج منطقه 22
وردیج منطقه ۲۲
مسیریابی وردیج
نقشه وردیج
روستای وردیج نقشه
صخره نوردی وردیج
وردیج و واریش
وردیج و واریش، روستای ارواح سنگی
روستای واریش و وردیج

آشنایی کلی با مشخصات روستای وردیج و واریش :

وردیج ؛یکی از روستاهای  خوش آب و هوا و یکی از زیباترین ییلاقی های استان تهران  است که در محدوده ی منطقه ۲۲ در شمال غرب استان تهران قرار گرفته است.

این روستا یکی  از جاذبه های مهم  گردشگری استان تهران به شمار می‌رود که با برخورداری از طبیعتی بکر و زیبا می‌تواند لحظات خوشی را برای شما ارمغان بیاورد.

منطقه وردیج آب و هوای بسیار پاک و سالمی را داراست و کمترین آلودگی در این منطقه دیده نمی‌شود.

این روستا به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات آب و هوای بسیار معتدلی دارد و در فصول گرم سال جای بسیار مناسبی  برای تفریح و گردش است.

عزیزانی ‌که قصد دارن این مکان زیبا را به عنوان تفریح یک روزه انتخاب کنند باید در نظر داشته باشند با توجه به دسترسی های محدود این روستا تمام اقلام مورد نیاز سفر خود را قبل از رسیدن به این منطقه فراهم نمایند تا بدون هیچ مشکلی از سفر خود لذت ببرند.

در فصل زمستان نیز این منطقه پوشیده از برف می‌شود که به دلیل ارتفاع زیاد برف جاده ممکن است مسدود شود لذا توصیه می شود کسانی که قصد عزیمت به این منطقه را در فصل زمستان دارندحتماً خود و وسایل نقلیه خود را  مجهز کنید تا به مشکلی بر نخورید.

این روستا در ارتفاع 1850متر از سطح دریا قرار گرفته و در بخش محدوده کن و سولقان قرار گرفته است.

آشنایی کلی با مشخصات و تاریخچه روستای وردیج؛

روستای وردیج یکی از بزرگترین روستای های شمال غرب تهران محسوب می‌شود که فاصله آن تا مرکز شهر تهران حدود ۴۰کیلومتر است.

 

این روستا یکی از ییلاقی ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری در شمال غرب تهران ‌به حساب می‌آید که همواره افراد زیادی این منطقه دنج و خوش آب و هوا رابرای تفریح و گردش انتخاب می کنند.

 

پیشینه تاریخی روستای وردیج؛با توجه به یافته های  موجود و نظریه کارشناسان زمین شناسی این منطقه از قدمتی بسیار بالا برخوردار است و بومیان این روستا نیز همچنین نظریه ای راجب قدمت این روستا دارند.

 

با توجه به گفته کارشناسان و برسی طبیعت و سنگ های این منطقه قدمت این سنگ ها به بیش از چهل میلیون سال پیش برمی‌گردد.

 

در اثر آتشفشان در زمان های  بسیار دور  مذاب خروجی از آتشفشان شکل های زیبا و جذابی به خود گرفته اند.

 

سنگ های موجود در  بخشی از ارتفاعات این روستا شکل های مختلف و عجیبی دارند که از زیبایی‌ خارق‌العاده ای برخوردار است.

 

این سنگ ها که به مرور زمان فرسایش یافته و تغییر شکل داده اند که همین تغییر شکل طبیعی جلوه ای بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی را خلق کرده است که جای بسیار مناسبی برای عکاسی به شمار می‌رود.

 

روستای وردیج جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که به طور مختصر برای شما عزیزان شرح داده می‌شود تا شما عزیزان بتوانید  آشنایی کاملی با این منطقه داشته باشید و بتوانید لحظات خوشی در این منطقه ی خوش آب و هوا داشته باشید.

وردیج

همسایه‌ها و مرز بندی روستای وردیج؛

روستای وردیج در شمال غرب تهران و در محدوده منطقه ۲۲واقع شده است و در ارتفاع ۱۸۵۰متری از سطح دریا قرار گرفته است.

در شمال این منطقه رشته کوه های بسیاری قرار دارد و مسیر بسیار مناسبی برای کوه‌نوردی است.

این رشته کوه ها در شمال  به منطقه شهرستانک در جاده چالوس،از غرب به روستای خور و جاده چالوس،از شرق به روستای سنگان و جاده کن و سولقان و از جنوب به روستای واریش و روستای وردیج و در نهایت به منطقه وردآورد می‌رسند.

بافت مسکونی روستای وردیج / سن آپارتمان های روستا؛

روستای وردیج از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و قدمت آن به طور دقیق مشخص نیست اما با توجه به گفته مورخان و کارشناسان زمین شناسی و همچنین بومیان ساکن در این منطقه نشان از قدمت بسیار بالای این منطقه دیدنی و بکر دارد.

در حال حاضر در  این روستا حدوداً ۵۵۰خانوار زندگی می کنند که البته در فصل زمستان با وجود سرما و یخبندان شدید تعداد افراد این روستا کمتر می‌شود.

با توجه به گذر زمان بافت های قدیمی تقریباً در اثر فرسایش خاک تغییر شکل داده اند و کم کم از بین رفته اند و جای خود را به سازه های جدید داده اند.

در این روستا آپارتمان های نوساز و زیبایی احداث شده اند که دارای امکانات زیادی از جمله استخر و سونا مجهز هستند.

با توجه به آب و هوای بکر این منطقه و چشم انداز بی نظیرش و نبودن کوچکترین آلودگی در این منطقه آینده خوبی در انتظار این محله است.

اکثر آپارتمان های این محله نوساز و شخصی هستند.

 شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت زمین و آپارتمان در این منطقه به آگهی های مربوط به این محله مراجعه کنید و ملک مورد نظر خود را پیدا کنید.

دسترسی ها و راه های ارتباطی روستای وردیج؛

برای دسترسی به روستای وردیج با توجه به محل سکونت تان میتوانید از راه های زیر به این منطقه دسترسی پیدا کنید:

 

شما عزیزان میتوانید از  یکی از بزرگراه های شهید خرازی،همدانی و یا اتوبان تهران-کرج به سمت روستای وردیج بروید.

 

ورودی مستقیم جاده وردیج-واریش در اتوبان خرازی قرار گرفته است.از این رو اگر شما خود را به اتوبان همت برسانید   در محدوده غرب این اتوبان بزرگراه شهید خرازی قرار گرفته که بعد از رسیدن به این بزرگراه و طی مسافتی حدوداً هشت کیلومتر به ابتدای جاده وردیج-واریش می‌رسید.

 

اگر شما عزیزان در امتداد بزرگراه شیخ فضل الله هستید، به سمت اتوبان تهران-کرج وارد شوید و از خرجی بزرگراه اردستانی به بزرگراه خرازی و جاده وردیج-واریش برسید.

 

از طریق بزرگراه های حکیم و علامه جعفری نیز میتوانید به بزرگراه همدانی دسترسی پیدا کنید و از اتوبان اردستانی  میتوانید به بزرگراه خرازی وارد شوید و به جاده وردیج برسید.

مراکز و امکانات تفریحی روستای وردیج ؛

روستای وردیج از مراکز تفریحی و طبیعی زیادی برخوردار است که سرتاسر این منطقه در فصل بهار پوشیده  از گیاهان بسیار زیبا و همچنین  درختان میوه از جمله گردو،انگور،آلبالو در این منطقه به وفور یافت میشوند که در فصل تابستان و اوایل پاییز در این منطقه میوه های زیادی برداشت میشود.

 

درسرتاسر مسیر دسترسی به روستای وردیج دارای طبیعتی زیبا و رودخانه های خروشان در حوالی این منطقه جریان دارند که در بستر این رودخانه ها افراد زیادی را در اواخر هفته خصوصا فصل گرم تابستان به این منطقه معتدل و خوش آب و هوا می‌کشاند.

 

در حوالی این منطقه جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که هریک دارای چشم اندازی فوق‌العاده زیبا و مکان بسیار مناسبی برای سفر های یک روزه به شمار می‌روند.

 

گردنه ارواح سنگی؛در مسیر منتهی به روستای وردیج و بعد از گذر حدوداً ۱۵دقیقه به سنگ ها و صخره هایی برخورد میکنید که شکل و شمایلی بسیار عجیب و به شکل جمجمه انسان و بدن جانوران ساخته شده اند.

 

بومیان این روستا  با توجه به شکل و شمایل سنگ ها این منطقه را به اسم  «آدمک جنیان» می‌شناسند.

 

البته شایعه های مبنی بر این که این سنگ های عجیب و غریب در گذشته پناه گاه جنیان بوده است اما آنچه که مشخص است به گفته کارشناسان این سنگ ها کاملاً طبیعی هستند و در اثر گذر زمان و فرسایش سنگ ها به این شکل در آمده اند و این آثار خارق‌العاده را به جا گذاشته اند.

روستای واریش ؛

این روستا نیز یکی از مناطق خوش آب و هوا وبکر است که در  فاصله چهار کیلومتری روستای وردیج قرار گرفته است.

 

این روستا نسبت به روستای وردیج سرسبز تر بوده و درختان میوه بیشتری دارد این میوه‌ها شامل خرمالو،سیب،توت،شاتوت،انگور و گردو است.این روستا دارای چشم انداز های طبیعی بسیار زیبا و دنجی است که در حوالی این روستا قرار گرفته است.

 

ابشار های زیبا و طبیعی،دشت وسیع و سرسبز  که در فصل بهار پوشیده از انواع گل ها و گیاهان خودرو است که دارای منظره ای بسیار جذابی است و دیدن آن خالی از لطف نیست.

 

اهالی این روستا به محیط زیست این منطقه توجه ویژه ای دارند و برای پاک نگهداشتن این منطقه تلاش می‌کنند.

 

البته لازم به ذکر است برای ورود به این روستا مبلغی به عنوان ورودی در نظر گرفته شده است که این مبالغ در جهت عمران و ساخت بهتر این روستا برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

آبشار های لت مال ؛

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه آبشار های لت مال است که در اطراف روستای وردیج و روستای واریش قرار گرفته است.

 

این آبشار ها سه عدد هستند که بزرگترین آنها ۳۵متر ارتفاع دارد و دو آبشار دیگر ارتفاع کمتری دارند که ارتفاع آن ها به ۵ متر میرسد.

 

اهالی این منطقه این آبشار را  لت مال می‌نامند.لت در زبان محلی به معنی سنگ و مال به معنی مالیده شدن است.به دلیل برخورد آب به سنگ ها نام این آبشار را لت مال گذاشته اند.

 

برای دسترسی به آبشار های لت مال باید در مسیر اصلی بعد از مجتمع معلم وارد دره شوید و پیاده به مسیر خود ادامه دهید و بعد از گذشت مسیری حدوداً یک ساعت پیاده روی به این آبشار میرسید.

 

جاذبه های کوهنوردی روستای وردیج؛این روستا به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات یکی از جاذبه های کوهنوردی برای علاقه مندان به  این ورزش در تهران به شمار می‌رود.

 

در ارتفاعات و در طی مسیر کوهنوردی رود خانه های خروشان،و آبشار های بسیار زیبا قرار گرفته اند.

 

آبشار سنگان نیز در مسیر کوهنوردی قرار دارد که از همین رودخانه های خروشان سرچشمه می‌گیرد.

 

بلند ترین قله این رشته کوه در قسمت شمالی رشته کوه قرار گرفته است که قله «پهنه سار»نام دارد که آن را با نام های «پهنه حصار»، «پشته بند» و «گندم چال» نیز میشناسند.قله «چشمه شاهی» نیز یکی از قله های معروف و مرتفع این رشته کوه است که در قسمت جنوبی رشته کوه قرار گرفته است.

 

مابین قله «پهنه سار» و قله «چشمه شاهی »را پهنه حصار می‌پوشاند که منطقه ای بسیار مناسب برای علاقمندان به ورزش دوچرخه سواری کوهستان و موتور سواری است.

امام زاده بی بی زرین قمر ؛

این امام زاده برای گردشگران و کوهنوردان در این منطقه شناخته شده است.

این امام زاده در پهنه حصار قرارگرفته است  و کوهنوردان و گردشگران هنگام عبور از این امام زاده می‌توانند از امکانات این امام زاده استفاده کنند.

ورزش های هوایی؛یکی دیگر از  امکانات و ویژگی‌های این منطقه به دلیل قرار گیری در ارتفاعات محل بسیار مناسبی برای ورزش های هوایی به شمار می‌رود که همواره علاقه مندان زیادی برای انجام این ورزش مهیج به این منطقه عزیمت می‌کنند.

قیمت خرید زمین و آپارتمان در روستای وردیج؛

روستای وردیج با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار عالی،آب و هوای بسیار مطلوب،طبیعت بسیار زیبا و چشم نواز و نداشتن کوچک ترین آلودگی مکانی بسیار مناسب برای سکونت و همچنین مکان مناسبی  برای خوش گذرانی  و تفریح های یک روزه به شمار می‌رود.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق زمین،آپارتمان،خانه باغ های ویلایی در بخش آگهی های مربوط به این محله را جست و جو کنید.

خرید ملک کلنگی و مشارکت در ساخت روستای وردیج؛

بافت مسکونی روستای وردیج اکثراً نوساز است و درکنار بافت های نوساز ملک های قدیمی نیز یافت میشود که احتیاج به باز سازی و یا گزینه مناسبی برای مشارکت در ساخت به شمار می‌رود.

امروزه با توجه به گرانی مصالح و هزینه بالای تمام شده برای کوبیدن ملک،مالکان را ایجاب می‌کند به جای تخریب ملک در صورت امکان آن را باز سازی و احیا کنند.

 

یکی از دغدغه اصلی مالکان پیدا کردن مصالح با کیفیت و قیمت مناسب و همچین پیدا کردن نیروی کار متخصص و حرفه ای برای انجام امور مربوط به بازسازی ساختمان است. شما عزیزان میتوانید با جست و جو در فروشگاه سایت 021هوم مصالح ساختمانی مورد نظر خود را با قیمتی مناسب فراهم کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. و در بخش خدمات نیز میتوانید از متخصصین و کارشناسان مربوطه مشاوره دریافت کنید.

خدمات فنی،مهندسی و تاسیسات ساختمان در روستای وردیج ؛

خب همانطور که میدانید وب سایت 021هوم علاوه بر فعالیت در حوزه املاک ساختمان در بخش های دیگر ساختمان نیز  فعالیت می‌کند  که یکی از این بخش ها شامل خدمات فنی،مهندسی و تاسیسات ساختمان است.


خدمات فنی و مهندسی ساختمان دارای بخش های زیاد و متنوعی است که ما سعی کرده ایم تمام نیاز های شما عزیزان را در بخش خدمات  ساختمان برطرف شود و دغدغه ای بابت این موضوع نداشته باشید.


خدمات ساختمان شامل: بازسازی،تعمیرات،دکوراسیون داخلی،کناف کاری،نور پردازی،بنایی،ایزوگام کاری، نقاشی،سیم کشی ساختمان،تعمیرات لوازم خانگی، سنگ کاری،تاسیسات و لوله کشی،حمل بار و… است.


همه این خدمات به طور مرتب دسته بندی شده اند و شما عزیزان میتوانید با جست و جو در بخش مورد نظر از خدمات سایت 021هوم با رضایت کامل بهره ببرید.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.7/5 - (107 امتیاز)

نظر

 • محمد نبی زادگان
  19 , 05 , 1401 در 0:43 ق.ظ

  وردیج همیشه پاتوق آخر هفته های ما بوده ، خوش اب و هوا عالی

 • ندا
  19 , 05 , 1401 در 0:44 ق.ظ

  غرب تهران پر از جاذبه های تفریحی هستش اما وردیج یه چیز دیگست

 • Pari
  19 , 05 , 1401 در 1:23 ق.ظ

  مفید و عالی

 • رضا غریب
  19 , 05 , 1401 در 11:11 ق.ظ

  بهترین محل تفریح اخر هفته تهرانیای غرب روستای وردیج و واریشه با اب و هوای عالی

 • سعید محمدی
  20 , 05 , 1401 در 1:03 ق.ظ

  وردیج بهترین مکان برای کوهنوردی و موتور سواریه بی نظیره واقعا

 • خادمی
  7 , 09 , 1401 در 1:46 ب.ظ

  وردیج روستای بسیار زیباییه و زمستون های خیلی خیلی سردی داره

 • حمیرا
  7 , 09 , 1401 در 1:49 ب.ظ

  روستای وردیج خیلی زیباس و برای تفریح و گردش فضای مناسبیه

افزودن دیدگاه