گیشا منطقه 2 تهران کجاست ؟ آشنایی کامل + قیمت خرید و اجاره آپارتمان + املاک ☑

عبارات پرجستجو : محله گیشا ، علت نامگذاری محله گیشا ، بهترین محله گیشا ، جمعیت محله گیشا ، تاریخچه محله گیشا ، قیمت زمین در محله گیشا ، محله گیشا for sale ، محله گیشا 2022 ، پل گیشا ، پاساژ نصر گیشا ، گیشا تهران ، گیشا منطقه 2 تهران ، گیشا منطقه 2 ، شهرداری منطقه 2 گیشا ، منطقه 2 گیشا ، املاک گیشا ، مشاور املاک گیشا تهران ، آژانس املاک گیشا ، مشاور املاک گیشا ، بنگاه املاک گیشا ، املاک گیشا تهران ، املاک گیشا در تهران

دانلود نقشه با کیفیت تهران

گیشا

آشنایی کلی با مشخصات و تاریخچه محله گیشا منطقه 2 تهران :

در اولایل دهه 40 خیابان گیشا، به نام میدان تیر ارتش بود. که نام گیشا از ترکیب 2 اسم دو شخص به نام های شاپوریان و کی خسرو، که این منطقه را برای کارکنان راه آهن ارتش خریداری کرده و پس از تقسیم بندی و تبدیل آن به قطعه های 300 متری به فروش می رسانند، گرفته شده است. در گذر زمان نام این محل به گیشا و بعد از انقلاب به کوی نصر تغییر پیدا کرد ولی همچنان اکثریت مردم این محله را به گیشا می شناسند. محله گیشا ابتدا به شرکت گیشا تعلق داشت که بعدها به نام گیشا رواج پیدا کرد. همچنین محله گیشا اولین محله ای بود که مجهز به فاضلاب شهری و تصفیه خانه آب محل و خطوط گاز شهری بود.

این محله در شمال غربی تهران و منطقه 2 قرار دارد و بخاطر قرار داشتن چندین مراکز خرید و تفریحی یکی از پر جنب و جوش ترین و سرحال ترین منطقه در تهران می باشد. ساکنین این محله اکثراً تحصیل کرده و هنر دوست و اهل هنر می باشند.

موقعیت جغرافیایی و مشخصات محله گیشا تهران

موقعیت جغرافیایی محله گیشا، از سمت شرق به بزرگراه چمران، از سمت غرب بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از سمت شمال به بزرگراه حکیم و از سمت جنوب به بزرگراه آل احمد دسترسی دارد.

خیابان های اصلی محله گیشا:

خیابان های محله گیشا الگوبرداری و شماره گذاری شده از خیابان های منتهن شهرک نیویورک می باشد. محله گیشا دارای خیابان های منظم و زوج و فرد به تعداد 41 عدد خیابان می باشد. خیابان اصلی محله گیشا تقریبا یک ونیم کیلومتر بزرگراه جلال آل احمد را مستقیم به بزرگراه حکیم وصل می کند. همچنین قسمت زوج خیابان گیشا سه تا، چهارراه به ترتیب به نام های پیوند، پیمان و دوستی دارد و از سمت فرد قسمت چهارراه اول تا سوم نیز با نام های پیام، پیشگام و پیشاهنگ شناخته شده اند. بلوار اصلی محله گیشا به 30متری صلح معروف است. خیابان های جانبی گیشا خیابان فروزانفر، بلوچستان، کانال (فاضل) و بلوار مدارش نام دارند. از لحاظ خیابان بندی خیابان های زوج گیشا بخواهیم بگویم همه این خیابان ها  به کوی پروانه ختم می شود. یکی از معروف ترین پاساژ های تجاری تهران که به صورت تقریبی طول آن 600 متر و دارای دوطبقه به نام بازار بزرگ نصر می باشد، دراین خیابان (خیابان گیشا) قرار دارد. بافت پاساژ نصر تقریبا سنتی و به دو بخش تقسیم میشود که بخش بزرگ آن پوشاک و… میباشد و بخش دیگر آن مربوط به طلا و لوازم جانبی موبایل میباشد. همچنین پاساژ های متفاوت دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که به خیابان گیشا رونق خاصی داده است. حضور گسترده ی دستفروشان باعث شلوغی و شور و نشاط این خیابان شده است.

پاساژهای معروف گیشا به ترتیب ذیل می باشد:

پاساژ نوین: این پاساژ در بخش آخر پاساژ گیشا قرار دارد که بیشتر مخصوص لباس، کفش و اسباب بازی میباشد.

بازارک: یکی از قدیمی ترین پاساژ های محله گیشا که در پایین پل گیشا قرار دارد.

پاساژ علی: پاساژ علی که قبلا به بازارچه گیشا معروف بود در سال 1356 شروع به کار کرد. بافت این پاساژ مدرن و در خیابان پانزدهم گیشا میباشد. 

پاساژ ستاره: پاساژ ستاره در بیست متری قرار دارد و پاساژ خدماتی می باشد.

مراکز آموزشی محله گیشا:

محله گیشا دارای امکانات فرهنگی هنری، ورزشی بسیاری می باشد که آموزش و پرورش منطقه 2 تهران نیز در محله گیشا می باشد. بسیاری از دبستان ها و دبیرستان ها و دانشکده هایی مانند، دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دانشکده روانشناسی فنی، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دانشکده اقتصاد، دانشکده علوم اجتماعی، مدرسه بنت الهدی صدر دبستان دخترانه، مدرسه شهید منتظری متوسطه دوره اول دخترانه دولتی در گیشا انتهای خیابان 13، مدرسه امام حسین(ع)، دبستان پسرانه شاهد در خیابان گیشا خیابان 35، چهار راه دوم مدرسه شهید محمد باقر صدر1، دبستان پسرانه دولتی در انتهای خیابان 13، مجتمع آموزشی دبستان محمد باقر صدر و مهم ترین مرکز آموزشی مرکز ناشنوایان نیم روز می باشند. شایان ذکر است که کتابخانه چمران و نمایشگاه دائمی شهرداری تهران نیز در محله گیشا قرار دارد.

در سرای محله گیشا کلاس های آموزشی فرهنگی هنری کودک، ورزش، سلامت، کامپیوتر، شیرینی پزی و آشپزی  و کلاس های هنری از جمله شامل کلاس های نقاشی با رنگ روغن، آبرنگ، نقاشی خودکار، سیاه قلم، خیاطی، ساخت عروسک، نقاشی روی پارچه، پتینه دوزی روی چوب، مجسمه سازی، پلی استر، چرم دوزی، ساخت چرم، دکوپاژ روی چوب، تابلو مدرن، نقاشی روی سفال و سرامیک، جواهر سازی و تریکو فانی دایر می باشد. در سرای محله گیشا علاوه بر کلاس های ذکر شده کلاس های موسیقی که شامل انواع ساز های ایرانی و پاپ می باشد، آموزش داده می شود. علاوه بر این کلاس ها در سرای محله، کلاس های ورزشی و دوره های آموزشی تی ارایکس، پیلاتس، ایروبیک و برنامه های چربی سوزی را نیز دارد. 

محله گیشا

مراکز درمانی محله گیشا منطقه 2 :

کلینیک شبانه روزی، درمانگاه شبانه روزی شفا در انتهای خیابان 21، درمانگاه شبانه روزی مینادیس در ابتدای کوی گیشا، درمانگاه شبانه روزی دندانپزشکی، داروخانه قدیمی دکتر جوادی و داروخانه کیهان و بیمارستان میلاد که بهترین و پیشرفته ترین بیمارستان در این منطقه است، در محله گیشا قرار دارد.

 بیمارستان فوق تخصصی میلاد در سال 1380 زیر نظر پوشش سازمان تامین اجتماعی شروع به فعالیت کرد و خدمات درمانی خود را به صورت رایگان به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می دهد.

این بیمارستان 33 بخش درمانی و 37 اتاق عمل دارد. بخش های بستری این بیمارستان در 12 طبقع به صورت عادی و ویژه هستند. همچنین چند کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان در طبقه هفتم با ارائه 168 خدمات درمانی و پزشکی مشغول فعالیت هستند. واحد اورژانس بیمارستان میلاد در سه طبقه دارای 77 تخت فعال و یک اتاق عمل، سونوگرافی، رادیولوژی، سی تی اسکن، داروخانه، آزمایشگاه مستقل و مجهز پاسخگوی نیاز های فوری بیماران مراجعه کننده هستند.

ایستگاه های مترو ، پایانه اتوبوس و خطوط تاکسیرانی محله گیشا :

ایستگاه اتوبوس بین کوی نصر و خیابان ولی زاده قرار گرفته است.

ایستگاه اتوبوس دوازدهم مدرسه، ایستگاه اتوبوس پارک آرش مهر بین بلوک 17و 18، ایستگاه اتوبوس بانک کشاورزی بین شادکار و گلسار، ایستگاه اتوبوس پارک شهرآرا بین بیست و چهارم کابلی، ایستگاه اتوبوس چمران ایستگاه های محله گیشا و مسیر متروی خط 7 تهران که ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس می باشد، پایین پل گیشا قرار دارد.

محله گیشا جزو اولین محله هایی بود که در دهه 50 به سیستم اگو شهری و خطوط گازی شهری وصل شد و دارای تصفیه خانه محلی نیز می باشد.

و البته رود درکه به کانال گیشا ختم می شود و به غرب تهران منحرف می باشد.

 از محله گیشا تا ترمینال جنوب حدود 40 دقیقه راه می باشد.

عبارات پرجستجو : آپارتمان گیشا ، قیمت آپارتمان گیشا ، اجاره آپارتمان گیشا ، رهن آپارتمان گیشا ، رهن کامل آپارتمان گیشا ، فروش آپارتمان گیشا ، فروش آپارتمان گیشا تهران ، اجاره آپارتمان 100 متری در گیشا ، اجاره آپارتمان 100 متری گیشا ، قیمت آپارتمان 100 متری در گیشا ، آپارتمان گیشا 2022 ، اجاره آپارتمان 2 خوابه در گیشا ، اجاره آپارتمان 3 خوابه در گیشا ، رهن آپارتمان 40 متری در گیشا ، رهن آپارتمان 50 متری در گیشا ، اجاره آپارتمان 50 متری در گیشا ، خرید آپارتمان 50 متری در گیشا ، قیمت آپارتمان 50 متری در گیشا ، قیمت آپارتمان 60 متری در گیشا ، خرید آپارتمان 60 متری در گیشا ، آپارتمان 60 متری در گیشا ، اجاره آپارتمان 60 متری در گیشا ، اجاره آپارتمان 70 متری در گیشا ، خرید آپارتمان 70 متری در گیشا ، قیمت آپارتمان 70 متری در گیشا ، خرید آپارتمان 80 متری گیشا ، خرید آپارتمان 90 متری در گیشا

مراکز تجاری و امکانات تفریحی محله گیشا منطقه 2 تهران:

پارک گفتکو در محله گیشا قرار دارد که دارای طراحی منحصر به فردی می باشد. مساحت این بوستان 144580 متر می باشد که در سال 1382 توسط آقای محمد خاتمی افتتاح، و به یکی از زیباترین پارک های تهران تبدیل شد. پارک گفتکو دارای امکاناتی نظیر، کتابخانه، رستوران، زمین اسکیت و..  می باشد.  در قسمت جنوبی پارک گفتگو نمایشگاه بین المللی گل و گیاه قرار دارد که پذیرای بازدید کنندگان عزیز می باشد.

از مکان های تفریحی منطقه گیشا می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

برج میلاد: برج میلاد ششمین برج بلند جهان و بلند ترین برج خاورمیانه می باشد که روی یکی از تپه های ضلع شمالی محله گیشا قرار دارد. شروع ساخت این برج سال 74 بوده و بعد از 14 سال به اتمام رسید که بعدها به یکی از جاذبه های گردشگری محله گیشا تبدیل شد. برج میلاد شامل امکانات تفریحی، هنری، خدماتی، تجاری نظیر گنبد آسمان، سکوی دید باز، موزه سکه، رستوران فودکورت، سالن همایش و.. می باشد.

پل گیشا: در سال 1353 به دستور غلامرضا نیک پی که شهردار آن زمان بود و به دنبال تشریفات و تسهیلات میزبانی بازی های آسیایی درتهران بود ساخته شد. این پل به وسیله شرکت بلژیکی با سازه های فلزی پیچ و مهره شده و قابل تعمیر و تعویض ساخت می باشد. پل گیشا معروف به پل سبز گیشا با ساختاری از انرژی نو، به یک پل پیاده روی تبدیل شده است. در پل سبز گیشا رستوران ها، مراکز تفریحی، جشواره ها، مراکز فرهنگی و مرکز خرید وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید. کوی گیشا بخاطر وجود مغازه ها، فروشگاه ها، بوتیک ها و محل قرار گیری پارک گفتگو در اکثر ساعت های شبانه روز بسیار شلوغ و پررفت آمد است. به دلیل بافت تجاری در این محله حضور مردم نیز در این محله بسیار زیاد شده است. البته حضور همیشگی و زیاد مردم در خیابان گیشا این محله را به یک فضای جمعی و یکی از حوزه های روابط اجتماعی تبدیل کرده است و معمولا موسیقی در کل خیابان گیشا آماده و درجریان است. همچنین محله گیشا یکی از مدرن ترین محله های تهران از دهه 50 تا به الان می باشد.

امکانات رفاهی محله گیشا منطقه 2 تهران :

به دلیل مشاغل فنی و خدماتی، کلینیک های پزشکی، فروشگاه های مواد غذایی، آبمیوه و اغذیه، مشاغل مرتبط با پوشاک، و مجتمع سراسری، مدارس موجب شد تا به صورت خودکفا محله گیشا اداره شود و زندگی برای ساکنین راحت تر و آسان تر شود.

کوی گیشا محلی شاد و زنده، دارد و یکی از خیابان های پر جاذبه است و مناسب برای پیاده روی و خرید و تفریح است.

همچنین وجود آموزشگاه های زبان انگلیسی، فرانسوی، موسیقی، نقاشی، آشپزی، شطرنج و باشگاه های ورزشی در این محل، سلیقه و ذوق ساکنین این محله  را دو چندان کرده است. 

 گالری عکس و ادکلن، که یکی از قدیمی ترین مکان های سرشناس تهران می باشد، در محله گیشا قرار دارد.

در این محله فرهنگ های مختلفی مانند همسایگان بهایی (دین)، آشوری (زبان آشوری و اکثریت مسیحی) و همچنین ارمنی که اکثریت مسیحی و زبان ارمنی دارند وجود دارند.

وجود بانک های فراوان تجاری و سپرده گزاری، بورس ساختمان و سازندگی، شرکت های حقوقی، خدماتی در این محله نشان دهنده این است که فعالیت های اقتصادی پرنگی در این محله صورت می گیرد.

اجاره واحد آپارتمان در گیشا تهران :

محله گیشا تهران به واسطه قرارگیری در دسته اولین محله های غرب تهران و منطقه 2 یکی از بهترین مناطق ۲۲ گانه پایتخت بزرگ ایران محسوب می‌شود و در زمره  بهترین محله های بالاشهر تهران قرار دارد. محله گیشا یکی از پر تقاضا ترین محله هایی است که برای اجاره آپارتمان و واحد مسکونی اداری می باشد. انواع آپارتمان های نوساز تا ۱۵ و ۲۰ ساله در محله گیشا با کاربری های مختلف مسکونی و اداری برای اجاره موجود می باشد. همچنین گیشا یکی از بهترین محله ها برای اجاره واحد آپارتمان و سکونت یا تاسیس دفاتر اداری می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت اجاره واحد آپارتمان مسکونی و اجاره واحد آپارتمان اداری در محله گیشا منطقه 2 شهرداری تهران به صفحه جستجوی آگهی های سایت ۰۲۱ هوم مراجعه فرمایید.

قیمت خرید واحد آپارتمان در محله گیشا منطقه 2 تهران :

قیمت خرید خانه و واحد آپارتمان در محله گیشا تهران بستگی به نوع سازه، سال ساخت و سایر امکانات داخل ساختمان دارد. انواع آپارتمان های مختلف با معماری های جذاب و کاربری های مختلف مانند مسکونی و اداری در محله گیشا برای خرید موجود می باشد.

 

با توجه به قدیمی بودن محله گیشا اکثر ساختمان ها در زمین هایی باقواره های 300 متر طراحی و ساخت شده است و این یعنی پیدا کردن واحد های ریز متراژ مانند آپارتمان ۶۰ متری در گیشا امری پیچیده و دشوار است چرا که اکثر آپارتمان ها مناسب خانواده های مرفه و طبقه بالای جامعه می باشد. بنابراین شما عزیزان برای کسب اطلاع از آخرین قیمت خرید خانه و خرید واحد آپارتمان اداری در محله گیشا منطقه 2 تهران به صفحه جستجوی آگهی های ۰۲۱ هوم مراجعه کنید و واحد دلخواه و متراژ مورد نظر خود را به آسانی جستجو کنید.

قیمت خرید و اجاره واحد تجاری در محله گیشا منطقه 2 :

به واسطه داشتن تعداد زیادی مراکز تجاری و املاک تجاری در گیشا که با توجه به سطح درآمد و میزان کشش محله ساخته شده اند، خرید و اجاره واحد تجاری در محله گیشا تهران یکی از پر جستجو ترین عبارات کاربران در وبسایت ۰۲۱هوم می باشد. در هر صورت اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار و خرید و اجاره املاک تجاری در محله گیشا را دارید پیشنهاد می کنم که به صفحه جستجو اگهی های وب سایت ۰۲۱ هوم مراجعه فرمایید.

خرید املاک کلنگی و مشارکت در ساخت محله گیشا تهران :

محله گیشا به دلیل قدمت و اصالتی که دارد تعداد بسیار زیادی املاک کلنگی که نیاز به بازسازی دارند را نیز در خود جای داده است و این املاک کلنگی رفته رفته در حال تبدیل به آپارتمان های مرتفع و برج باغ های مجلل و زیبا هستند که توسط بهترین سازندگان ایران و با متریال مرغوب در سطح استاندارد جهانی ساخته می شوند. تعدادی از مالکان همراه کلنگی قصد فروش ملک خود و تعدادی دیگر نیز قصد انجام مشارکت در ساخت با سازندگان معتبر را دارد اگر به دنبال مواردی برای انجام مشارکت در ساخت و یا ملک کلنگی برای خرید و ساخت آپارتمان در آن هستید پیشنهاد می کنم که به صفحه جستجوی آگهی های املاک کلنگی و مشارکت در ساخت ۰۲۱ هوم مراجعه کنید.

خدمات فنی ، مهندسی و تاسیسات ساختمان در گیشا تهران :

انجام امور فنی مهندسی و تاسیسات
ساختمان و به طور کلی تمامی خدمات منزل همیشه یکی از پر دردسر ترین کارها برای
افراد و شهروندان می باشد. اما در021 هوم سعی کردیم تا تمامی مشکلات را
برای شما حل کرده و راه را برای انجام بهتر این سطح از کاری که مد نظر دارید هموار
کنیم. از این رو تمامی دسته بندی خدمات منزل و ساختمان اعم از بنایی، امور بازسازی
دکوراسیون و تاسیسات فنی مانند لوله کشی ساختمان تا امور جزئی مانند نظافت ساختمان
و سایر خدمات مانند باربری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا به راحتی بتوانید
متخصص خود را از میان هزاران متخصصی که در وب سایت ثبت نام کرده و شغل خود را آگهی
کردند پیدا کنید.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.8/5 - (32 امتیاز)

نظر

 • حسین
  25 , 04 , 1401 در 11:33 ق.ظ

  سلام روز بخیر
  من با 800میلیون در محله گیشا میتونم خونه بخرم یا رهن کنم؟

 • حاتمی
  25 , 04 , 1401 در 11:35 ق.ظ

  سلام
  من یه خونه کلنگی تو محله گیشا دارم و میخام باز سازی میکنم ، برای راهنمای با کارشناسان مربوطه چطوری میتونم در تماس باشم؟

 • اسدی
  25 , 04 , 1401 در 11:36 ق.ظ

  محله گیشا بیمارستان و مراکز درمانی خوب و پیشرفته ای داره👌

 • سارا خلیلی
  25 , 04 , 1401 در 11:38 ق.ظ

  من تقریبا دوسالی میشه تو محله گیشا زندگی میکنم، محله خوبیه و دسترسی راحتی به مراکز خرید بیمارستان و.. داره

 • رئوفی
  25 , 04 , 1401 در 11:40 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات دقیقتون، من واسه خرید یه خونه تقریبا 80متری دوخابه چقد تقریبا باید هزینه کنم؟

افزودن دیدگاه