خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر

خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
عالی
آب و هوای محله
خوب
بافت مسکونی
بافت میانسال

کلیدواژه ها : خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر ، خرید و فروش آپارتمان در تهرانسر ، خانه ویلایی تهرانسر ، املاک تهرانسر ، ایستگاه مترو تهرانسر ، تهرانسر شهرک پاسداران ، شهرک کاظمیه تهرانسر کجاست

کلیدواژه ها : قیمت خانه در تهرانسر ، تهرانسر برای زندگی ، کجای تهرانسر خوبه ، بهترین خیابانهای تهرانسر ، بهترین محله تهرانسر ، محله تهرانسر روی نقشه ، معایب تهرانسر ، کجای تهرانسر خوبه ، خرید آپارتمان در تهرانسر با وام

آنچه در این مقاله می‌خوانید

نقشه تهرانسر ، تهرانسر کجا واقع شده است؟

خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر

تهرانسر نام محله‌ای توسعه یافته در غرب تهران و منطقه ۲۱ شهرداری تهران است . یکی از محلات پر رونق که در چند سال اخیر هم رشد قابل توجهی داشته است ‌.

برای خرید خانه در تهرانسر ، پیش خرید آپارتمان و یا مشارکت در ساخت ، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید :

محله‌ی تهرانسر در ناحیه‌ی ۱ شهرداری منطقه ۲۱ تهران قرار دارد و خود به چهار بخش
تهرانسر شمالی کجاست؟ (شامل شهرک گلها، شهرک بازرگان-میدان کمال الملک -قباد)،
تهرانسر مرکزی کجاست؟ (شامل بلوار اصلی تهرانسر و خیابان خسروپرویز و چهارراه صدف وخیابان گلناز)
تهرانسر شرقی کجاست؟ (شامل شهرک پاسداران-بنفشه-نفت-فجر-گل محمدی)
تهرانسر غربی کجاست؟ (شامل بهشتی-رجایی-شهرک دریا و شهرک مسکن ویژه) تقسیم میشود .

کلیدواژه ها : قیمت اپارتمان در تهرانسر بلوار یاس ، قیمت زمین در تهرانسر ، شماره تلفن املاک های تهرانسر ،  قیمت خانه در تهرانسر ، اجاره خانه در تهرانسر

تاریخچه محله تهرانسر :

تهرانسر و نواحی اطراف آن ، در گذشته‌های دور ، علی الخصوص دوران سلطنت قاجار ، جزو شکارگاه های سلطنتی محسوب میشدند ،
آب و هوای مطلوب ، خاک حاصلخیز و وجود چشمه ای در نزدیکی شهرک فاطمة الزهرا کنونی ، باعث مهمتر شدن این منطقه شده بودند .
در اوایل قرن سیزدهم و سلطنت احمد شاه قاجار ، شخصی با نام خلیل معنوی به دنبال خرید آن چشمه بود و پس از پرس و جو های فراوان درباره‌ی آن ، متوجه شد که چشمه متعلق به فردی به نام فرمانفرما از نوادگان ناصرالدین شاه است .
سرانجام خلیل معنوی موفق شد تا با پرداخت ۱۳ هزار تومان ، چشمه را بخرد و با ساختن چندین خانه در اطراف آن و ساکن کردن خانواده هایی از اهالی تویسرکان و همدان ، روستایی به نام سلیمان خانه را در آن ناحیه تأسیس کند .
او با پرداخت حقوق به ساکنین ، از آنها می‌خواست تا بر روی زمین های اطراف چشمه کار کنند و به این وسیله ، تمامی اراضی اطراف چشمه را متعلق به خود کرد.

در حدود سال ۱۳۳۱ خورشیدی ، شرکت تعاونی کارمندان شرکت نفت ، این محدوده را برای ساخت واحد مسکونی برای کارکنان خود انتخاب کردند و پس از مذاکرات طولانی‌ با معنوی، سرانجام موفق به خرید حدود یک میلیون متر مربع از زمین های این محدوده شدند.
سرانجام با شروع به ساخت و ساز و پیشرفت شهری ، محله‌ی تهرانسر را پایه گذاری کردند.

پیشنهاد میشه این مطلبو بخونید.
نقشه شهران و تفکیک محله های آن

کلیدواژه ها : خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر ، خرید و فروش آپارتمان در تهرانسر ، خانه ویلایی تهرانسر ، املاک تهرانسر ، ایستگاه مترو تهرانسر ، تهرانسر شهرک پاسداران ، شهرک کاظمیه تهرانسر کجاست

محله تهرانسر کنونی :

طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن ، جمعیت تهرانسر بیش از ۱۰۰ هزار نفر است ، این منطقه به دلیل دارا بودن آب و هوای بهتر نسبت به سایر نقاط تهران ، علی الخصوص شرق آن و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی مناسب و همچنین دسترسی عالی ، به یکی از مناطق مهاجر پذیر پایتخت تبدیل شده و جمعیت آن هر روز در حال افزایش است .
اکثریت ساکنین تهرانسر را شیعه مسلمان از اقوام فارس ، آذری ، کرد و لر و همچنین اقلیتی از ارامنه ، اهل حق و کلیمیان تشکیل می‌دهند .

در مقابل ، محله های استقلال و شهرک دانشگاه تهران جز محله های ضعیف تر و ارزان تر این منطقه هستند ، شهرک مسکونی غزالی و شهرک دریا در رتبه های بعدی لیست ما قرار دارند .

بطور کلی حضور در بافت صنعتی و دسترسی نامناسب به حمل و نقل عمومی یکی از دلایل پایین بودن قیمت‌ها بین محلات منطقه ۲۱ تهران است که این مشکل رفته رفته با احداث خط ۱۱ متروی تهران و افزایش اتوبان ها در حال رفع است .
اما میتوان مهمترین مزیت آنرا ، عدم وجود ترافیک و دسترسی آسان و سریع به شاهراه های اصلی شهر تهران عنوان کرد .

کلیدواژه ها : ، قیمت آپارتمان در تهرانسر بلوار لاله ، موقعیت اداری تهرانسر ، قیمت مغازه در تهرانسر ، قیمت خرید خانه تهرانسر بلوار گلها

همسایه های محله تهرانسر:

تهرانسر از شمال با شهرک آزادی
از جنوب با با منطقه ۱۸ و محله‌ی خلیج فارس
از غرب با شهرک استقلال
و از شرق با فرودگاه مهرآباد و شهرک آسمان همسایه است.

دسترسی های اتوبانی محله تهرانسر:

محله تهرانسر توسط کمربند اتوبانی بزرگی احاطه شده که شامل اتوبان های شهید لشگری (مخصوص کرج ) در شمال ،
اتوبان آزادگان در غرب
و فتح (قدیم کرج ) در جنوب است
که دسترسی فوق‌العاده ای را برای ساکنین آن به ارمغان آورده است .

خیابان های اصلی محله تهرانسر :

تهرانسر دارای خیابان های متعددی است که از مهمترین آنها میتوان به :
بلوار گلها
بلوار تهرانسر
بلوار یاس
بلوار لاله
مالک اشتر
و بلوار شاهد اشاره کرد .

 

در چند سال اخیر ، املاک در محدوده‌ی شمالی و مرکزی به دلیل دسترسی به امکانات رفاهی و تفریحی ، رشد ارزشی بیشتری داشته اند اما همچنان پاسداران و باشگاه نفت گرانترین نقاط برای خرید آپارتمان در تهرانسر هستند .

مراکز علمی و فرهنگی محله تهرانسر:

دانشگاه فنی و حرفه‌ای سما
مرکز آموزش علمی و کاربردی پارس
مرکز اموزش علمی و کاربردی پرسپولیس
مهرکام پارس ، دانشگاه فرهنگ و هنر و …
کتابخانه مسجد النبی ،
خانه فرهنگ تهرانسر و سرای محله های تهرانسر از دیگر مراکز فرهنگی و علمی در تهرانسر هستند .

پیشنهاد میشه این مطلبو بخونید.
ستارخان تهران نبض ضربان منطقه 2

مراکز ورزشی محله تهرانسر:

باشگاه فوتبال نفت تهران در غرب این محله
مجموعه ورزشی هودین و هورام
باشگاه پینت بال سورن
استخر های استقلال ، چهاردهم ، رحیمیان و گلها

اماکن مذهبی محله تهرانسر :

مساجد الغدیر ، النبی ، محسنی ، جامع ، امام خمینی و مزار شهدای گمنام برای انجام عبادت ، مراسم عزاداری و خواندن نماز برای اهالی تهرانسر در نظر گفته شده است .

منطقه‌‌ی ۲۱ بدلیل دوربودن از مرکز شهر و قرار گیری در محدوده ای که اکثر بافت آنرا املاک صنعتی تشکیل میدهد ، هنوز هم فاقد امکاناتی نظیر سامانه اتوبوس تندرو است ، اما همین امر سبب کم شدن تردد در این منطقه و تبدیل آن به یکی دنج ترین مناطق تهران شده است .

مراکز بهداشتی و درمانی محله تهرانسر :

مهمترین مرکز درمانی در محله تهرانسر بیمارستان کوثر است که در حال حاظر ، در دست ساخت است .
از دیگر مراکز مهم درمانی در محله تهرانسر میتوان به :
كلينيك دندانپزشكي سيب
درمانگاه قوامين
درمانگاه تخصصی دندانپزشكی تهرانسر (نبش خيابان ششم اصلی)
و درمانگاه شهيد صنيع خانی واقع در شهرك استقلال
اشاره کرد.

مراکز تجاری و تفریحی در محله‌ی تهرانسر:

بلوار تهرانسر که اصلی ترین بلوار این محله است ، تجاری ترین نقطه‌ی این محله هم محسوب میشود و مراکز تجاری و پاساژ های بسیاری را در خود جای داده است . از جمله این مراکز میتوان به :
مرکز خرید کمال الملک
مجتمع تجاری سهند
مرکز خرید مهستان
مرکز تجاری الهام
مرکز خرید تهرانسر
مرکز خرید اتریوم
خانه اسباب بازی
سینما ققنوس
مرکز خرید و شهربازی الماس
و مرکز خرید صدف اشاره کرد .

جایگاه های سوخت محله تهرانسر:

پمپ بنزین شهرک استقلال
جایگاه سوخت وصال

تهرانسر همچنین بعنوان محلی برای طرح ساخت مسکن ویژه هم انتخاب شده است که از سال ۱۳۹۱ ، عملیات ساخت ۳۲۱۰ واحد مسکونی آن در بلوار یاس و ضلع جنوبی تهرانسر آغاز شده است و شامل بخش های تفریحی ، شهر بازی ، مراکز تجاری و … است .

« خرید واحد در مسکن ویژه تهرانسر » هم از رونق خوبی برخوردار است .

آیا تهرانسر مترو دارد؟ مترو تهرانسر

پس از بازدید شهردار وقت تهران ، جناب دکتر هاشمی در سال ۹۷ از منطقه‌ی ۲۱ ، زمزمه های انتقال خط مترو در امتداد متروی اکباتان و رسیدن آن به تهرانسر به گوش میرسید ، اما پس از رونمایی از ۴ خط جدید مترو مشخص شد که در خط ۱۱ مترو تهران که از بلوار چوگان در منطقه ۲۲ شروع می‌شود و با گذر از مناطق ۲۱ و ۱۸ تا ابن بابویه ادامه میابد ، دو ایستگاه برای تهرانسر برای اهالی تهرانسر و شهرک مسکن ویژه در نظر گرفته شده است .
درحال حاظر نزدیکترین ایستگاه های مترو به تهرانسر ، ایستگاه متروی بیمه و آزادی در اتوبان شهید لشگری هستند.

کلیدواژه ها : قیمت خانه در تهرانسر ، تهرانسر برای زندگی ، کجای تهرانسر خوبه ، بهترین خیابانهای تهرانسر ، بهترین محله تهرانسر ، محله تهرانسر روی نقشه ، معایب تهرانسر ، کجای تهرانسر خوبه ، خرید آپارتمان در تهرانسر با وام

پیشنهاد میشه این مطلبو بخونید.
پروژه اداری تجاری رونیکا پلاس (Ronica Plus) اشرفی اصفهانی

دسترسی به حمل و نقل عمومی در محله تهرانسر:

۴ پايانه اتوبوس و ۱۷۹ ايستگاه بعلاوه ۱۲۴ اتوبوس برای تهرانسر به مقاصد پایانه های آزادی ، صادقیه و ارم سبز تعبیه شده است که توانایی جابجایی بیش از ۳۰۰۰ نفر در روز را دارند .

مشارکت در ساخت در محله تهرانسر:

 بافت مسکونی تهرانسر به گونه ای است که امروزه اکثر آپارتمان های قدیمی آن ، نیاز به بازسازی یا تخریب و ساخت مجدد دارند . اگر شما هم یکی از مالکین این آپارتمان ها هستید و قصد نوسازی ملک خود را دارید ، میتوانید با کارشناسان «۰۲۱هوم» تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره رایگان با معرفی به سازندگان برتر منطقه ، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید .

خرید و فروش خانه و آپارتمان در تهرانسر

خرید ، فروش ، پیش فروش آپارتمان در تهرانسر :

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم ، بافت مسکونی تهرانسر ، به سرعت در حال نوسازی است و خانه های ویلایی ، رفته رفته در حال تبدیل شدن به آپارتمان های مرتفع هستند . سازندگان مطرح بسیاری در تهرانسر فعالیت میکنند که با توجه به رزومه‌ی کاری «۰۲۱ هوم» ، دفاتر پیش فروش پروژه های خود را به ما سپرده اند . اگر قصد خرید و سرمایه گذاری در این پروژه ها را دارید ، با شماره های دفتر مرکزی «۰۲۱هوم» واقع در بلوار اصلی تهرانسر تماس بگیرید تا به کمک کارشناسان ما ، بهترین سرمایه گذاری زندگی‌تان را انجام دهید .

نیتجه گیری تهرانسر برای زندگی :

شاید تنها ضعف این منطقه ، نزدیکی به فرودگاه مهرآباد باشد و متقاضیان خرید واحد در تهرانسر در ابتدا در مقابل این ضعف و صدای هواپیما جبهه بگیرند ، اما باید بگوییم که امروزه تمامی خانه ها دارای درب و پنجره های upvc و دوجداره هستند و ما در طول مدتی که حین کارشناسی واحد در تهرانسر بودیم ، متوجه صدای پرواز ها نشدیم ، یعنی میزان صدا به حدی نبود که باعث اختلال آرامش ما بشود . گرچه بعضی افراد حساسیت زیادی نسبت به سر وصدا در اطراف خود دارند ، اما مزایای زندگی در تهرانسر به اندازه ای هست که بتوان از این ضعف کوچک ، چشم پوشی کرد .
بطور کلی تهرانسر با همه‌ی مزایا و معایب ، محله‌ی خوبی برای سکونت و سرمایه گذاری است ، محله‌ ای نسبتاً قدیمی که از شهرسازی فوق‌العاده با خیابان های عریض و بوستان های سرسبزی برخوردار است و میتواند تمامی خواسته های شما از یک محله‌ی آرام و دنج را برآورده سازد .

مالک یا مشاور هستید؟

ثبت آگهی و نمایش در صفحه جستوجوی آگهی

امکان ثبت عنوان های جذاب

امکان ثبت لینک از آپارات

index

ثبت امتیاز و حمایت رایگان از 021HOME

4.7/5 - (19 امتیاز)
اشتراک گذاری مطلب :

دیدگـاه (8)


 1. خرید آپارتمان در تهرانسر رو شدیداً توصیه میکنم ، دسترسی عالی ، امکانات خوب ، پایین بودن قیمت در حد شهر های حاشیه ، شهرسازی اصولی ،بافت مسکونی رو به پیشرفتی هم داره…

  بهترین املاک تهرانسر املاک آرسام هستش چند بار معامله کردم و راضی بودم

 2. بهترین املاک تهرانسر کدومه؟

 3. خرید آپارتمان در تهرانسر مستلزم انتخاب بهترین املاک تهرانسر هست بهترین املاک تهرانسر کدومه؟

 4. امین مقصودلو

  تهرانسر یکی از محله های تهران که واقعا دسترسی خوبی داره!!
  ما چند ساله تو باشگاه زندگی می کنیم و کاملاً از همسایه ها و سطح امکانات رفاهی راضی هستیم .

 5. آناهیتا سلیمانی

  املاک ارسام چهار راه صدف😍😍

 6. بسیار عالی خرید آپارتمان در تهرانسر رو توصیه میکنم

 7. من مسکن ویژه خرید کردم خیلی راضی‌م

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا