روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!! ☑

کلمات کلیدی

 • روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!!
 • پیش فروش حاج رحیم قربانی
 •  پیش خرید از حاج رحیم قربانی
 •  آیا می توان به پروژه های پیشفروش اعتماد کرد؟
 •  پیش فروش آپارتمان در مشاور املاک
 •  تشخیص پیش فروش مطمئن
 •  در تنظیم قراردادهای «پیش خرید آپارتمان» باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
 •  راهنمای پیش خرید آپارتمان
 •  صفر تا صد پیش خرید
 •  قانون پیش فروش آپارتمان سال 1400 شامل چه مواردی است؟
 •  قبل‌از خرید ملک این موارد را بخوانید قبل‌از خرید ملک این موارد را بخوانید
 • قرارداد پیش خرید آپارتمان
 •  قوانین پیش فروش آپارتمان
 • کد رهگیری پیش فروش آپارتمان کد رهگیری پیش فروش آپارتمان

روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!!

امروزه با وجود تبلیغات گسترده‌ی پیش فروش پروژه های ساختمانی و گسترش سطح آگاهی مردم در امر خرید و فروش مسکن ، همچنان بعضی از سرمایه‌گذاران بر سر دو راهی خرید واحد آماده یا پیش خرید مانده‌اند !
یکی از سوالات رایجی که بسیاری از خریداران ملک بدنبال پاسخ آن هستند این است که آیا میتوان به پروژه های پیش خرید اعتماد کرد؟

صنف مشاوران املاک ، یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین اصناف در چرخه‌ی اقتصادی هر کشوری هستند که بعنوان امین مالکین و خریداران ، امور کارشناسی ، قیمت گذاری و مشاوره سرمایه گذاری را برای افراد انجام میدهند .
حال شخص مشاور باید به اندازه ای از صحت اطلاعات و داده های خود مطمئن باشد که بتواند برای اتخاذ تصمیم نهایی ، مالک یا خریدار را یاری کند .

حال ما پیرو هشتگ #مشاور خودت باش ، قصد تحلیل و بررسی انواع فیلتر ها ، برای سنجش اعتبار یک پروژه پیش فروش را داریم.

اصالت سازنده :

مهم ترین و اساسی ترین فیلتر ، اصالت سازنده است و چیزی که ما از آن بعنوان اصالت یاد می‌کنیم ، در واقع همان رزومه کاری شخص حقیقی یا حقوقی سازنده میباشد .
یکی از بهترین راهکار های شناخت و استعلام رزومه سازنده ، رجوع به سازه های قبلی آن است تا مشتری بتواند با استناد به آن ، تصمیم خود را بگیرد.
اما در بعضی موارد ، سازنده به تازگی آغاز به کار کرده و قصد مطرح شدن خود و تیم همراه خود را دارد ، در این موارد با کاوش در چارت سازمانی و نحوه‌ی مدیریت پروژه و نیروها میتوان بر این موضوع آگاهی یافت.

بطور مثال حاج رحیم قربانی یکی از سازندگان خوش قول می باشد که سرمایه گذاران بسیاری ایشان را سازنده مورد اعتماد خود برگزیدند.

نوع قرارداد سازنده با خریدار :

یکی دیگر از مهمترین وجوه اطمینان به پیش خرید از سازندگان ، قراردادی است که مابین سازنده و خریداران یا اعضای تعاونی منعقد میشود .
در تعاونی های سازنده ، پیش سندی را در قالب دفترچه مالکیت برای اعضا تنظیم میشود که همان دفترچه ها در دفتر تعاونی قابل نقل و انتقال است .
اگر چنین روال کاری در تعاونی نباشد ، قطعاً خرید از آن به صلاح نیست ،
اما در مورد سازنده های شخصی ، در ابتدا مبایعه نامه پیش فروش بین خریدار و سازنده یا وکیل حقوقی تیم عمرانی در دفتر فروش سازنده تنظیم می‌شود و پس از پیشرفت فیزیکی پروژه و دریافت کد پستی ، اقدام به دریافت کد رهگیری برای واحد میکنند

پیشرفت فیزیکی :

یکی از روش های اطلاع از پیشرفت فیزیکی پروژه ها ، مراجعه‌ی حضوری به پروژه ، عکاسی از ساختمان به مدت دو تا سه هفته و سپس مقایسه پیشرفت در عکس ها میباشد ،
اما در بعضی موارد ، مدیران فروش پروژه اقدام به ایجاد خبر نامه و ارسال اخرین تغییرات و اخبار پروژه به خریداران و مالکین میکنند که یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از پیشرفت پروژه است .

نوع سازه و مهندسی ساخت :

اصول فنی و مهندسی پروژه شاید از حوزه ‌ی کاری مشاورین املاک خارج باشد و طبیعتاً بسیاری از خریداران نیز دانش کافی در زمینه‌ی ساخت و ساز ندارند ، اما خب بررسی نوع سازه و شکل سخت کار دشواری نیست !
انواع سازه های ساختمانی / جذابترین مجله‌ی مسکن
در گذشته بیشتر از سازه‌ی بتنی استفاده میکردند و هنوز هم بسیاری از سازندگان و مهندسان به سازه بتنی اعتقاد دارند اما در چند سال اخیر خصوصا در صنعت برج سازی ، از اسکلت فلزی پیچ و مهره استفاده میکنند که هم دربرابر زلزله مقاومت بهتری از خود نشان میدهد و هم مقرون به صرفه تر است .

موقعیت مکانی :

با اینکه موقعیت مکانی صرفا تاثیر مستقیمی بر اطمینان به پروژه های پیش خرید ندارد اما موقعیت مکانی و تراکم خانه های نوساز در اطراف پروژه میتوانند به شما کمک کنند .

نحوه‌ی مدیریت بر ساخت پروژه :

اکثر پروژه های ساختمانی در سه صورت مشارکتی ، مدیریت پیمان یا روش سنتی ساخته میشوند .
اینکه پروژه‌ی مد نظر شما به کدام صورت ساخته می‌شود امر مهمیست زیرا در هر روش سرعت پیشبرد پروژه و کیفیت ساخت نهایی متفاوت است .
در حال حاضر اکثر پروژه های ساختمانی بصورت مدیریت پیمان ساخته میشود ، به این صورت که مدیر عامل به نمایندگی از هیأت مدیره تعاونی برای هر بخش از ساختمان پیمانکار متخصص در آن بخش را انتخاب میکند و طبق مفاد قرارداد خواستار پیشرفت کار و کیفیت مطلوب است .

موقعیت پروژه در بازار و در مقایسه با فرصت های دیگر :

با کمی جستجو و یا تماس با مشاورین املاک متخصص و کار بلد در منطقه ، میتوان جایگاه آنرا در مقایسه با سایر پروژه ها در بازار ارزیابی کرد .
بدون شک پروژه ای که تمام شرایط بالا را داشته باشد و بتواند تمامی این آزمون ها را پاس کند ، قابل اعتماد و مطمعن است و به طبع جایگاه ویژه ای در بازار دارد و در چنین حالتی براحتی نمیتوان مورد دیگری را در ذهن خریدار ، جایگزین این پروژه کرد .

در نهایت و مهمترین پل ارتباطی و عامل تاثیرگذار در خرید شما ، مشاور شماست ،
یک مشاور کار بلد و امین که ضمن آگاهی از حساسیت موقعیت شغلی و شناخت کامل نسبت به منطقه و پروژه های آن ، دارای هوش تحلیلی باشد تا براحتی بتواند پروژه های منطقه را باهم مقایسه کند و طبق معیارهای دریافتی از خریدار ، بهترین و مناسب‌ترین پیشنهاد ممکن را به او معرفی کند .
مشاوری که دارای چنین خصوصیاتی باشد ، بیش از آنکه به تعیبر عام یک بنگاهی املاک باشد ، کارشناس تخصصی ملک و وکیل شما در امور ملکی میباشد و شما میتوانید براحتی از اطلاعات مشاور خود استفاده کنید و در این مسیر بهترین تصمیم را بگیرید .

< ثبت امتیاز

نظر

 • حیدری منطقه ۳
  6 , 11 , 1400 در 0:46 ق.ظ

  خدا خیرتون بده خیلی مفید بود ، ازش استفاده کردم ❤️❤️

 • زهره
  15 , 12 , 1400 در 1:14 ب.ظ

  خیلی ممنون واقعا مطالبتون خیلی مفید بود👏

 • Alireza
  15 , 12 , 1400 در 1:15 ب.ظ

  بسیار عالی مطالبتون خیلی کامل بود

 • فاطمه اسدی
  15 , 12 , 1400 در 3:59 ب.ظ

  بسیار عالی بود مطالب تون خسته نباشید

افزودن دیدگاه