روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!

کلمات کلیدی

  • روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!!
 •  آیا می توان به پروژه های پیشفروش اعتماد کرد؟
 •  پیش فروش آپارتمان در مشاور املاک
 •  تشخیص پیش فروش مطمئن
 •  در تنظیم قراردادهای «پیش خرید آپارتمان» باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
 •  راهنمای پیش خرید آپارتمان
 •  صفر تا صد پیش خرید
 •  قانون پیش فروش آپارتمان سال 1400 شامل چه مواردی است؟
 •  قبل‌از خرید ملک این موارد را بخوانید قبل‌از خرید ملک این موارد را بخوانید
 • قرارداد پیش خرید آپارتمان
 •  قوانین پیش فروش آپارتمان
 • کد رهگیری پیش فروش آپارتمان کد رهگیری پیش فروش آپارتمان

روش های تشخیص پیش فروش مطمئن و اصولی!!!

امروزه با وجود تبلیغات گسترده‌ی پیش فروش پروژه های ساختمانی و گسترش سطح آگاهی مردم در امر خرید و فروش مسکن ، همچنان بعضی از سرمایه‌گذاران بر سر دو راهی خرید واحد آماده یا پیش خرید مانده‌اند !
یکی از سوالات رایجی که بسیاری از خریداران ملک بدنبال پاسخ آن هستند این است که آیا میتوان به پروژه های پیش خرید اعتماد کرد؟

صنف مشاوران املاک ، یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین اصناف در چرخه‌ی اقتصادی هر کشوری هستند که بعنوان امین مالکین و خریداران ، امور کارشناسی ، قیمت گذاری و مشاوره سرمایه گذاری را برای افراد انجام میدهند .
حال شخص مشاور باید به اندازه ای از صحت اطلاعات و داده های خود مطمئن باشد که بتواند برای اتخاذ تصمیم نهایی ، مالک یا خریدار را یاری کند .

حال ما پیرو هشتگ #مشاور خودت باش ، قصد تحلیل و بررسی انواع فیلتر ها ، برای سنجش اعتبار یک پروژه پیش فروش را داریم.

اصالت سازنده :

مهم ترین و اساسی ترین فیلتر ، اصالت سازنده است و چیزی که ما از آن بعنوان اصالت یاد می‌کنیم ، در واقع همان رزومه کاری شخص حقیقی یا حقوقی سازنده میباشد .
یکی از بهترین راهکار های شناخت و استعلام رزومه سازنده ، رجوع به سازه های قبلی آن است تا مشتری بتواند با استناد به آن ، تصمیم خود را بگیرد.
اما در بعضی موارد ، سازنده به تازگی آغاز به کار کرده و قصد مطرح شدن خود و تیم همراه خود را دارد ، در این موارد با کاوش در چارت سازمانی و نحوه‌ی مدیریت پروژه و نیروها میتوان بر این موضوع آگاهی یافت.

نوع قرارداد سازنده با خریدار :

یکی دیگر از مهمترین وجوه اطمینان به پیش خرید از سازندگان ، قراردادی است که مابین سازنده و خریداران یا اعضای تعاونی منعقد میشود .
در تعاونی های سازنده ، پیش سندی را در قالب دفترچه مالکیت برای اعضا تنظیم میشود که همان دفترچه ها در دفتر تعاونی قابل نقل و انتقال است .
اگر چنین روال کاری در تعاونی نباشد ، قطعاً خرید از آن به صلاح نیست ،
اما در مورد سازنده های شخصی ، در ابتدا مبایعه نامه پیش فروش بین خریدار و سازنده یا وکیل حقوقی تیم عمرانی در دفتر فروش سازنده تنظیم می‌شود و پس از پیشرفت فیزیکی پروژه و دریافت کد پستی ، اقدام به دریافت کد رهگیری برای واحد میکنند

پیشرفت فیزیکی :

یکی از روش های اطلاع از پیشرفت فیزیکی پروژه ها ، مراجعه‌ی حضوری به پروژه ، عکاسی از ساختمان به مدت دو تا سه هفته و سپس مقایسه پیشرفت در عکس ها میباشد ،
اما در بعضی موارد ، مدیران فروش پروژه اقدام به ایجاد خبر نامه و ارسال اخرین تغییرات و اخبار پروژه به خریداران و مالکین میکنند که یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از پیشرفت پروژه است .

نوع سازه و مهندسی ساخت :

اصول فنی و مهندسی پروژه شاید از حوزه ‌ی کاری مشاورین املاک خارج باشد و طبیعتاً بسیاری از خریداران نیز دانش کافی در زمینه‌ی ساخت و ساز ندارند ، اما خب بررسی نوع سازه و شکل سخت کار دشواری نیست !
انواع سازه های ساختمانی / جذابترین مجله‌ی مسکن
در گذشته بیشتر از سازه‌ی بتنی استفاده میکردند و هنوز هم بسیاری از سازندگان و مهندسان به سازه بتنی اعتقاد دارند اما در چند سال اخیر خصوصا در صنعت برج سازی ، از اسکلت فلزی پیچ و مهره استفاده میکنند که هم دربرابر زلزله مقاومت بهتری از خود نشان میدهد و هم مقرون به صرفه تر است .

موقعیت مکانی :

با اینکه موقعیت مکانی صرفا تاثیر مستقیمی بر اطمینان به پروژه های پیش خرید ندارد اما موقعیت مکانی و تراکم خانه های نوساز در اطراف پروژه میتوانند به شما کمک کنند .

نحوه‌ی مدیریت بر ساخت پروژه :

اکثر پروژه های ساختمانی در سه صورت مشارکتی ، مدیریت پیمان یا روش سنتی ساخته میشوند .
اینکه پروژه‌ی مد نظر شما به کدام صورت ساخته می‌شود امر مهمیست زیرا در هر روش سرعت پیشبرد پروژه و کیفیت ساخت نهایی متفاوت است .
در حال حاضر اکثر پروژه های ساختمانی بصورت مدیریت پیمان ساخته میشود ، به این صورت که مدیر عامل به نمایندگی از هیأت مدیره تعاونی برای هر بخش از ساختمان پیمانکار متخصص در آن بخش را انتخاب میکند و طبق مفاد قرارداد خواستار پیشرفت کار و کیفیت مطلوب است .

موقعیت پروژه در بازار و در مقایسه با فرصت های دیگر :

با کمی جستجو و یا تماس با مشاورین املاک متخصص و کار بلد در منطقه ، میتوان جایگاه آنرا در مقایسه با سایر پروژه ها در بازار ارزیابی کرد .
بدون شک پروژه ای که تمام شرایط بالا را داشته باشد و بتواند تمامی این آزمون ها را پاس کند ، قابل اعتماد و مطمعن است و به طبع جایگاه ویژه ای در بازار دارد و در چنین حالتی براحتی نمیتوان مورد دیگری را در ذهن خریدار ، جایگزین این پروژه کرد .

در نهایت و مهمترین پل ارتباطی و عامل تاثیرگذار در خرید شما ، مشاور شماست ،
یک مشاور کار بلد و امین که ضمن آگاهی از حساسیت موقعیت شغلی و شناخت کامل نسبت به منطقه و پروژه های آن ، دارای هوش تحلیلی باشد تا براحتی بتواند پروژه های منطقه را باهم مقایسه کند و طبق معیارهای دریافتی از خریدار ، بهترین و مناسب‌ترین پیشنهاد ممکن را به او معرفی کند .
مشاوری که دارای چنین خصوصیاتی باشد ، بیش از آنکه به تعیبر عام یک بنگاهی املاک باشد ، کارشناس تخصصی ملک و وکیل شما در امور ملکی میباشد و شما میتوانید براحتی از اطلاعات مشاور خود استفاده کنید و در این مسیر بهترین تصمیم را بگیرید .

1/5 - (1 امتیاز)

نظر

 • حیدری منطقه ۳
  6 , 11 , 1400 در 0:46 ق.ظ

  خدا خیرتون بده خیلی مفید بود ، ازش استفاده کردم ❤️❤️

 • زهره
  15 , 12 , 1400 در 1:14 ب.ظ

  خیلی ممنون واقعا مطالبتون خیلی مفید بود👏

 • Alireza
  15 , 12 , 1400 در 1:15 ب.ظ

  بسیار عالی مطالبتون خیلی کامل بود

 • فاطمه اسدی
  15 , 12 , 1400 در 3:59 ب.ظ

  بسیار عالی بود مطالب تون خسته نباشید

افزودن دیدگاه