آشنایی با محله شهر آرا | ویدیو + تصاویر + آدرس + املاک + نقشه

نمودار ارزیابی کلی محله

دسترسی های اتوبانی
عالی
دسترسی به مراکز خرید
خوب
آب و هوای محله
عالی
بافت مسکونی
نوساز

آنچه در این مقاله می‌خوانید

عبارات پرجستجو : 

شهر آرا

شهرآرا

شهرآرا تهران

پارک شهرآرا

مرکز بهداشت شهرآرا

مترو شهرآرا

املاک شهر آرا

املاک شهرآرا

مشاور املاک شهرآرا

املاک شهرآرا در تهران

مشاور املاک شهرآرا تهران

مشاوره املاک شهرآرا

خرید و فروش املاک شهرآرا

 

املاک شهرآرا تهران

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی همراهان همیشگی مجموعه بزرگ سایت ۰۲۱هوم،

همه ی ما برای خرید یا اجاره خانه یکی از فاکتور های مهم که مد نظرمون میباشد محله است، در مقالات قبلی با بهترین منطقه های تهران نیز اشنا شده اید و در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین محله های منطقه 2 تهران را به صورت اختصاصی به شما عزیزان  معرفی کنیم:

شهر آرا

آشنایی کلی با مشخصات و تاریخچه شهرآرا :

در گذشته مهندس ابراهبم دریایی موسس یک شرکت ساختمان سازی بود بیشتر خانه های این منطقه را ساختند.

تمامی خانه هایی که از اول در این محل ساخته شدند نمای ویلایی داشتند و به مروز زمان به حالت ویلایی درآمدند، معنی کلمه شهر آرا آراینده شهر میباشد، که این کلمه از اسم یکی از شخصیت های مهم(طوطی نامه) گرفته شده است.شهرآرا یک محله مسکونی میباشدو دارای مغازه، کافه و رستوران های زیادی است، همچنین بستنی های این محله بسیار مهروف هستند و بیشتر افراد درآمد خود را از بستنی فروشی کنار پارک ها بدست می آورند.

البته در این محل معجون فروشی معروفی نیز به نام ویتامینه معجون علی بابا وجود دارد؛

ویتامینه معجون علی بابا یکی از معجونی های معروف تهران است که به شهرت زیادی رسیده که اهالی تهران از محله های مختلف به محله شهرارا برای خوردن معجون می ایند.

همچنین فست فودی پیتزا ترنج نیز از قدیمی ترین فست فودی غرب تهران است که در این محل قرار دارد و به چیز برگر های معروفی شناخته شده است.

بافت مسکونی محله شهرآرا :

امروزه اثار بسیاری کمی از خانه های قدیمی و بزرگ در این محل دیده میشود، و  به جای خانه های قدیمی و ویلایی  اپارتمان های شیک و مدرن ولی با متراژ پایین تر دیده وجود دارند.

قدمت خانه های قدیمی این محل به 200سال میرسد. امروزه محله شهرارا بافت بسیار تازه ای پیدا کرده و از بافت های قدیمی فاصله گرفته است.

 

چرا خرید خانه در محله شهر ارا متقاضیان زیادی دارد:

 

به دلیل وجود آب و هوای مناسب محله، افزایش رشد مهاجرت به این محله و افزایش رشد توسعه اقتصادی، گسترش سرمایه گذاری و استقبال مردم برای سکونت در محله، همکاری در برنامه ریزی برای توسعه محل به سمت غرب و شمال غرب و موقیت قرار گیری اداره گذرنامه در این محله، محله شهرارا متفاضیان زیادی دارد.

خیابان های مهم محله شهرآرا :

مهم ترین خیابان هاین این محله  خیابان نیایش، خیابان ستار خان، که یکی از آموزشگاه های مهم این محله در این خیابان میباشد و خیابان پاتریس لومومبا، که قبلا بمب بست بوده ولی به مروز زمان و با تاسیس  بانک کشاورزی و باشگاه های ورزشی شهرت خاصی پیدا کرده است میباشند.

همسایه ها و مرزبندی محله شهرآرا

محله شهرآرا در منطقه 2تهران قرار گرفته است که از سمت شمال به بزرگراه جلال آل محمد، از جنوب به خیابان ستارخان، در غرب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری و از شرق به بزرگراه چمران ختم میشود.محله شهرآرا از شمال به گیشا، از جنوب به تهران ویلا ، از شرق به جمشیدیه و از غرب به تهران ویلا نزدیک میباشد.

حمل و نقل عمومی در شهر آرا :

حمل نقل عمومی :

 

این محله دارای پایانه اتوبوس رانی نمیباشد ولی در کنار محله شهر ارا و با فاصله خیلی کم خیابان های ستارخان، بزرگراه ال محمد و بزرگراه چمران امکان دسترسی این محله به خطوط اتوبوسرانی فراهم شده است.

 

دسترسی به مترو :

ایستگاه مترو تربیت نزدیک ترین مترو به محله شهرارا میباشد، البته شهرارا دسترسی مخصوصی به خود ندارد ولی دسترسی این محل به مترو بسیار راحت است و به راحتی میتوانند در شمال شرق در ایستگاه مترو تربیت مدرس قرار بگیرند.

مراکز خرید محله شهرآرا :

مجتمع کوشک، مجتمع ارکیده، مجتمع زیتون و برج شهرآرا از مهم ترین مرکز خرید های این محله میباشند که این برج در خیابان شهرآرا قرار گرفته است.

مکان های تفریحی محله شهرآرا :

محله شهرآرا مکان های تفریحی بسیارو مختلفی مانند پارک ها و ورزشگاه ها دارد،

پارک شهرآرا:

قدمت این پارک مربوط به 50سال قبل میباشد و مجسمه ی باقر خان که درگذشته به سرقت رسیده بود در این پارو قرار دارد، همچنین این پارک امکاناتی مانند استخر، زمین بازی و وسایل بدنسازی نیز میباشد.

اموزشگاه موسیقی آوای زمین:

در این اموزشگاه برنامه های متنوعی برای اموزش موسیقی مخصوصا کودکان قرار دارد.

باشگاه ورزشی گلایل سفید:

این باشگاه یکی از بهترین باشگاه های ورزشی غرب تهران میباشد.

 

مساجد و اماکن مذهبی محله شهرآرا :

 همچنین مهم ترین کلیسه ها و مسجد ها در این محل:حسینه دریایی ها در خیابان پاتریس لومومبا در خیابان نگین، مسجد الزهرا در خیابان شهرارا خیابان بیست و پنجم غربی، حسینه عشاق الحسین در خیابان ستارخان کوچه افسر، کلیسای برادران آشوری خیابان شهرآرا جنب اداره گذرنامه، کلیسای پنتی کاستی آشوری در خیابان شهرارا قرار دارند.

مراکز درمانی محله شهرآرا :

تین محله علاوه بر اینکه دارای انواع کلینیک های درمانی و داروخانه های مختلفی است بیمارستان رسول اکرم نیز در دسترس اهالی این محله میباشد که جزو مهم ترین مراکز درمانی این محله محسوب میشود.

 

بیمارستان رسول اکرم:

 

این بیمارستان در جنوب محله و نبش خیابان منصور قرار گرفته است و این بیمارستان تخصصی یک موقعیت بسیار عالی و پیشرفته است که در دسترسی افراد محله قرار دارد و ظرفیت تخت های بستری آن به 860تا میرسد و در زمینه های مختلف پزشکی فعالیت بسیار دارند. همچنین این بیمارستان از موقوفات مرحوم باتمانقلیج میباشد که در سال 1345، حدود 50هزار متر اراضی طرشت وقف احداث بیمارستان شد.

 

درمانگاه دریانیان:

 

البته ساکنین غرب تهران میتوانند از درمانگاه دریانیان که در خیابان پاتریس لومومبیا جنب درب شرقی اداره گذر نامه قرار گرفته در زمینه های تخصصی که در خدمت بیماران هستند استفاده کنند.

مدارس و مراکز آموزشی محله شهرآرا:

محله شهرآرا مدارس زیادی در پایه های مختلفی مانند دبیرستان، دبستان، دولتی، غیر انتفاعی دارد که در دسترس افراد ساکن در این محل است  و از نظر اموزشی کم و کسری ای ندارد.

 

بعضی از اموزشگاه های شهر ارا را برای شما عزیزان طبق دسته بندی پایین توضیح میدهیم:

 

دبستان پسرانه غیر دولتی قدس2 در شهرارا،خیابان پاتریس لومومبیا،کوچه سروناز، دبستان پسرانه یگانه در خیابان نیایش رو به روی بیمارستان حضرت رسول، دبستان دخترانه نامدار خراسانی در خیابان آرش مهر، دبستان دخترانا نهضت اسلامی1 در خیابان پاتریس لومومبیا، دبیرستان تزکیه در انتهای پاتریس لومونبیا میباشند.

شهر آرا تهران

قیمت خرید و اجاره واحد تجاری در محله شهر آرا :

این محله به دلیل شلوغ بودن محل و شلوغ بودن و پر رفت امد بودن برای افراد مسن و مریض مناسب نیست.

از طرفی خانه های این محل مزایای خوبی نیزدارد. مثلا بیشتر ساختمان های این محل حجم فضای سبز زیادی دارند، و پنجره ها رو به فضای سبز باز میشود.

همچنین نرخ خرید خانه در این محل بر اساس متراژ، موقعیت، امکانات ملک متفاوت میباشد، اما قیمت بین 14میلیون تا 25میلیون تقریبا برای هر متر مربع میباشد.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت اخرین اطلاعات  قیمت خرید اپارتمان مسکونی وتجاری در محله شهر ارا با جست و جو در آگهی های مربوطه، اپارتمان مور نظر خود را به همکاری کارشناسان مربوطه مجموعه بزرگ ۰۲۱هوم با بهترین قیمت خریداری کنید.

املاک کلنگی و مشارکت در ساخت محله شهرارا :

 نخستین سازه های این محل مربوط به خیلی سال پیش میباشد و بیشتر  مساکن  بازسازی  شده اند و نیاز به بازسازی دوباره ندارند،  همچنین املاک کلنگی بسیار کمی در این محله دیده میشود.

خدمات فنی ، مهندسی و تاسیسات ساختمان در شهرآرا :

همانطور که مجموعه ۰۲۱هوم در زمینه فروش اجاره اپارتمان مسکونی و واحد های تجاری و اداری و املاک صنعتی و کلنگی فعالیت دارد در قسمت ساختمان مانند:خدمات فنی فهندسی ساختمان و تاسیسات ساختمان فعالیت بزرگی را شروع کرده است. این مجموعه بزرگ با ارائه خدمات فنی ساختمان، که شامل؛بازسازی ملک، دکوراسیون داخلی، نورپردازی داخلی و بیرونی ساختمان، کناف کاری، سیم کشی، برق کشی کامل ساختمان، سنگ کاری نما، پله و قسمت های داخلی اپارتمان، اسفالت کاری و ایزوگام، گچ کاری و انواع سقف های کاذب، نور مخفی و همچنین کاغذ دیواری و …فعالیت گسترده ای را شروع کرده است.شما عزیزان با توجه به نیاز های خود در بخش های مختلف مربوطه میتوانید با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید، همچنین کارشناسان محترم اماده ارائه مشاوره رایگان و همچنین ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان میباشند.

میدونستید میتونید با ثبت دیدگاهتون مقاله را تکمیل کنید ؟

4.3/5 - (105 امتیاز)

نظر

  • حامد
    29 , 05 , 1401 در 8:53 ب.ظ

    سلام شبتون بخیر
    من برای ثبت اگهی تو سایتتون چیکار باید کنم؟

افزودن دیدگاه